PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769613}

Altered Carbon

7,4 50 593
oceny
7,4 10 1 50593
6,3 7
ocen krytyków
Altered Carbon
powrót do forum serialu Altered Carbon

Jestem fanem pierszego sezonu. Bardzo czekałem na drugi. Dawno się tak nie zawiodłem. Nie ma już togo klimatu, a głowny aktor jest drętwy.
Mamy kolejny średni wysokobudzetowy serial, nic poza tym.

tobisledz

Pierwszy sezon zdecydowanie lepszy - nawet bardziej niż zdecydowanie. Nie wiem czy twórcy opierali S02 na fabule powieści czy luźno do tego podeszli ale jest słabo. No i oczywiście jak to w produkcjach Netflixa nie mogło zabraknąć synka pytającego "obu" mam czy może iść się pobawić.... Nasz lektor przetłumaczył w osobie pojedynczej "Mamo" ale po eng było słychać wyraźnie "Mamy, mogę iść...." - Netflix przechodzi już samego siebie we wciskaniu tej propagandy

ocenił(a) serial na 8
tobisledz

Przy pierwszym aktorze też wielu narzekało. Uważam że aktor daje sobie radę tylko rola słabsza. Pierwszy sezon to brutalny kryminał, drugi to krwawy melodramat. Moim zdaniem, ten drugi nieco gorszy, ale nadal dobry.

użytkownik usunięty
erture

Ale pierwszy aktor - Kinnaman - był, moim zdaniem, stworzony do roli Kovacsa, idealnie go zagrał i wyglądał. Mackie się do tej roli nie nadaje, jest "za miękki".

ocenił(a) serial na 8

Trochę się upieram :D W drugim sezonie również Will Yun Lee zagrał bardziej miękko, bardziej melodramatycznie. "tak, krawiec nożyce kraje jak mu staje" że przywołam klasyka. Też wolałem rolę Kinnamana, ale nie mam zastrzeżeń do jego następcy. Moim zdaniem, zagrał co najmniej dobrze, po prostu miał gorszą postać. To nie jest stary dobry Kovacs, tylko jego melodramatyczna wersja

użytkownik usunięty
erture

Moim zdaniem się nie sprawdził, w ostatnich odcinkach trochę się poprawił, ale dla mnie to za mało :p

ocenił(a) serial na 8

tak czy inaczej, to już przeszłość, zobaczymy jaki będzie nowy Kovacs, jeśli będzie

ocenił(a) serial na 10

pierwszy aktor był kozakiem, niestety ale czarna postać nie dała rady ;/

ocenił(a) serial na 9
tobisledz

niestety drugi sezon słabo wypada, za dużo poprawności politycznej. jak by to miało tak dalej wyglądać to może 3 sezonu niech nie robią

ocenił(a) serial na 9
rafael2177

gdzie wy kurvva znowu widzicie poprawność polityczną? bo pojawiła się para lesbijek? Jeszcze jakby ten wątek wyolbrzymiali, a on po prostu był.

ocenił(a) serial na 9
WTTW_FILM

plusik za zdrowy rozsądek. Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 8
tobisledz

Przez zmianę aktora , inną intrygę i inną planetę, czuję jak bym obejrzał inną produkcje osadzoną w tym samy uniwersum. Kompletnie co innego niż pierwszy sezon.

ocenił(a) serial na 8
Wulfstan

Ale planeta ta sama. Nawet kilka miejsc powraca. Sporo starych bohaterów i to chyba normalne że inna "intryga". Co do tego że pierwszy sezon lepszy - nie mam zastrzeżeń.

ocenił(a) serial na 8
tobisledz

U mnie odwrotnie 1 sezon wymęczyłem myślałem czy zabierać się za 2 i nie żałuję bo był świetny.

ocenił(a) serial na 7
tobisledz

Jestem tego samego zdania. Nie wiem czemu, ale klimat z pierwszego sezonu zanika w drugim... Gra aktorska strasznie drewniana, już nawet myślałem, że to może taki zamysł reżysera. Główny bohater (Anthony Mackie) przypomina nowicjusza, który dopiero przeciera szlaki na drodze do kariery. Po prostu SŁABO!

ocenił(a) serial na 8
owyON

Nie żartuj z tym aktorem. Jest 100 razy lepszy niż ten z pierwszego sezonu. A że klimat inny? Inne okoliczności na innej planecie. 3 sezon będzie jeszcze inny. W końcu to odrębne historie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
tobisledz

Myślę że postaci postaciami ale scenariusz jest słaby i to mocno. Dodatkowo sceneria dużo gorsza od pierwszego sezonu. Nie zrobili atmosfery wokół postaci Takeshiego tak jak powinni. Był prawie nic nie znaczący w tym sezonie. Ja jak puściłem 8 odcinek byłem mega zawiedziony. Ostatni odcinek a ciągle czekałem aż się fabuła rozwinie. Unlucky

ocenił(a) serial na 9
tobisledz

Ja uważam że pierwszy był lepszy, rozkręcał się powoli ale jak już wszedł na swoje obroty to wciągnął i nie wypuścił do samego końca. Brutalny z świetnym klimatem. Drugi sezon był dobry ale na tle pierwszego wypada jak krwawa przygodówka. Nie zgodzę się co do niektórych wypowiedzi wyżej. Serio ja rozumiem że był słabszy, sam tak uważam, ale jechać po wszystkim? XD Właściwie jedyna różnica to słabszy scenariusz i brak tego genialnego klimatu antyutopijnej metropolii. Tylko tyle a może aż tyle, nie ważne, ale ja np. gorszego aktorstwa tutaj nie widzę, ten sam poziom, nie za wysoki ale stabilny.

tobisledz

Zgadzam się w 100% drugi sezon to w skrócie papka, miałka, bez wyrazu, bez smaku. No i oczywiście do tego wszystkiego wciśnięty wątek małżeństw homoseksualnych. Eh, cały czar pierwszego sezonu prysł. Jeśli następny sezon ma wyglądać podobnie, to może niech Netflix sobie odpuści.

ocenił(a) serial na 8
tobisledz

A ja jestem fanej obu sezonów. I ten drugi był bardziej spójny i logiczny, nie mówiąc już o grze aktorskiej czy sceneriach. Jedyne co mnie w drugim boli to brak akcentowania ważniejszych scen, tak przemijały jakoś po prostu i dopiero po zastanowieniu wychodziło na to że o to to było istotne. Pierwszy sezon może sprawiać wrażenie lepszego, bo tam to jeszcze była nowość z tymi pomysłami na uniwersum.

tobisledz

drugi sezon znacznie odstaje jakością od pierwszego. szkoda bo jedynka była na prawdę dobra

ocenił(a) serial na 7
tobisledz

Jestem po pierwszym odcinku, drugiego sezonu. Scenariusz do tego to chyba ktoś pijjany robił + czy ta kobieta, która przemawiała na tym big ekranie, to nie ta funkcjonariuszka z pierwszego sezonu? + ten gość co gra kovaca to serio takie drewno, że szok.

ocenił(a) serial na 5
tobisledz

Podzielam opinię, rozczarowanie bardzo duże. Mdławy melodramat z kiepsko zagrana główna rola, sypiąca się fabuła i dretwymi gagami. Ogólnie bida aż piszczy. Szkoda, kolejny zmarnowany potencjał w wykonaniu Netflixa.

tobisledz

Jestem po seansie pierwszego i 10 min. drugiego odcinka, drugiego sezonu i odpuszczam sobie dalszą kontynuację. Dla mnie "Altered Carbon" zaczyna się i kończy na pierwszym sezonie. Pierwszy sezon wnosił świeżość w świecie seriali. Postacie były wyraziste, charakterne, budziły emocje zapadały w pamięć. Aktorstwo było na znacznie wyższym poziomie, a sama postać głównego bohatera odgrywana przez Joe Kinnaman-a miała charyzmę (choćby sam jego głos), a to co prezentuje z całym szacunkiem Anthony Mackie nijak się ma do kreacji stworzonej przez poprzednika, gdy Mackie robi groźną miną wygląda to po prostu zabawnie. Aktor o twarzy typowego komedianta, a nie charyzmatycznego twardziela. To już ta kobieca powłoka piosenkarki byłaby lepszym wyjściem miała więcej ikry i zadziorności. Na plus z tego co zobaczyłem jedynie Mr. Poe.

ocenił(a) serial na 9
Pawel_Turulski

Piękne podsumowanie. Ja się nie wysiliłem, mimo iż wymęczyłem cały sezon. Dodałbym jeszcze biedę produkcyjną bijącą z ekranu i wciskanie na siłę poprawności politycznej/promocji lgbt do wszystkich produkcji netflix... Czekam na dobre, przełomowe scifi w klimacie cyberpunk. Takie, po którym nie wytknę szeregu niedociągnięć i niskiej jakości audiowizualnej. Może gra da radę? Trzymak kciuki za CD Projekt.

Marcin_Fedorowicz

czy ty właśnie powiedziałeś o poprawności politycznej w futurystycznym świecie zmieniania ciał jak ręakwiczek? Przecież w tym uniwersum facet mógł spokojnie zmienić sobie powłokę na kobieca. I uwaga. Świat cyberpunku jest zróżnicowany kulturowo i orientacyjnie. Jest to świat przyszłości, gdzie dawno takie podziały padły, może poza podziałem na biednych i bogatych. I uwaga x2. W grze będzie podobnie, spodziewaj się wielu podobnych rzeczy "pOpRaWnOśCi PoLiTyCzNeJ". Tak wyglada przyszłość po prostu.

ocenił(a) serial na 8
Odki

Otóż to, czytań te komentarze i padam ze śmiechu. Najwięcej o poprawności politycznej gadają Ci, co zielonego pojęcia o niej nie mają. Jeszcze myślą, że Netflix się przejmie ich wypocinami, bo ten serial dla Polaków jest robiony.
No chyba jednak nie.

użytkownik usunięty
Odki

"Tak wygląda przyszłość po prostu". No to zdanie mnie rozbawiło, bo nigdy nie wiadomo... Ale co do reszty to się zgadzam, mi brakowało nawet większej liczby scen, gdzie ludzie więcej eksperymentują seksualnie z możliwością replikowania się. Nie chodzi mi o to, żeby była tu masa romantycznych scen homoseksualnych albo ichnich seksualnych, ale choćby jakieś puszczenia oczka, że np. ten lubi uprawiać seks z swoim klonem, ten klonuje się jako dziecko i jest autopedofilem i tak dalej, tutaj jakieś łączenie świadomości itd. Przecież ten świat z założenia miał być zdegenerowany, a dali tylko jakieś proste fetysze już dzisiaj zapewne realizowane - o ten sobie zabił prostytutkę wow, edgy! Uwaga sceny nie dla wrażliwych!

Ty oglądałeś w ogóle ten serial czy przeleciałeś przez dwa sezony jak pendolino?
Przecież wielokrotnie była mowa o tym, że posiadanie 2 taki samych powłok z kopią świadomości jest karane definitywną śmiercią. Można posiadać takie same powłoki, ale nie mogą byc jednocześnie wykorzystywane. Kradzież innej powłoki też było dużym przestępstwem.
Oczywiście elita miała przywileje i była nawet scena w której "mąż" gubernator ukradł powłokę faceta, który podobał się Gubernatorce.

użytkownik usunięty
Gregory1959

No a kogo z bogatych interesuje jakieś prawo? Zresztą kto tu mówił o legalności? Był zresztą jeden przestępca co traktował swoją kopię jak brata.

użytkownik usunięty
Pawel_Turulski

W punkt.

ocenił(a) serial na 10
tobisledz

właśnie skończyłem 2 sezon. jest inny, nie lepszy nie gorszy. zakończenie jest totalnie wspaniałe. jako całość kocham to motzno!

ocenił(a) serial na 8
tobisledz

W drugim sezonie Takeshi stracił ten instynkt i dawał się robić, jak zaskoczony żołnierz.

ocenił(a) serial na 8
Picior

Stracił instynkt? On się zachowuje jak ostatnia pi**a. Szkoda tylko że się siedzi i tęsknym wzrokiem nie gapi się w dal. Ten sezon to totalna zamuła, jakby wyciąć połowę to serial nic by nie stracił. Intryga była ciekawa, ale co z tego skoro przykryli ją łzawymi gadkami i drewnianym aktorstwem.

ocenił(a) serial na 8
tobisledz

Tak, 1wszy był zdecydowanie lepszy pod każdym względem.
W porównaniu do 1wszego 2gi naprawdę szału nie robi, ale w sumie... nie jest zły.
Będzie dobrze jak 3eci będzie lepszy od 2giego.

ocenił(a) serial na 10
tobisledz

pierwszy sezon super, drugi to bolesna porażka, gdzie trzeba było coś zrobić aby ludzie dali kasę bo pamiętali pierwszy sezon

ocenił(a) serial na 5
tobisledz

drugi sezon tragedia, szkoda czasu, murzyni i murzynki lgbt motywem przewodnim, czyli ostatnio standard w netflixie... niepolecam

tobisledz

Przeczytałem, książkę po serialu i po książce obejrzałem serial... jest super
ale nie drugi sezon naciongany

tobisledz

Z drugiego sezonu obejrzałem dwa seozny tylko i nie dałem rady na więcej. Główny bohater w ogóle mi nie pasuje, nie dość, że kojarzy mi się z Avengersami, to jeszcze gra tak samo jak tam. Poprzedni miał taki zawadiacki, chłopięcy urok i charyzmę. Ten to zwyczajne ciepłe kluchy, najgorszy możliwy wybór do głównej roli.

ocenił(a) serial na 7
tobisledz

drugi sezon jest dziwny, są fragmenty koszmarne jak i całkiem dobre, większość scen kręcona w studiu po ciemku, pewnie budżet się skończył, casting nowych aktorów nie trafiony.

tobisledz

Hehe ja subiektywnie widzę to zupełnie odwrotnie. Przy s1 miałem wrażenie, że nad serialem pracuje kilkanaście ekip, które nie komunikują się ze sobą a najważniejszym celem twórców jest eliminacja zbyt słowiańskiego klimatu z książki.

tobisledz

Ja ten serial dopiero teraz oglądam, jestem na 2 sezonie i tylko stwierdzam jedno bez Joela Kinnamana to nie to samo! Co ci twórcy zrobili w tym drugim sezonie??? Pierwszy sezon wymiata totalnie, 9 na 10 moja ocena, a sezon nr2 tylko 6, po prostu żal i to wielki

ocenił(a) serial na 5
tobisledz

sezon 2 to standardowy woke crap

tobisledz

Anthony Mackie to jest wyjątkowe beztalencie, gość się nadaje maksymalnie do glupkowatego kina klasy Z. Nie rozumiem kto i po co tego "aktora" upycha w superprodukcjach od lat, chłop się nawet nie sprawdził w Avengersach jako Falcon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones