PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92346}

Ameryka

Amerika
5,8 21
ocen
5,8 10 1 21
Ameryka
powrót do forum serialu Ameryka

Pokazuje USA pod okupacją wojsk ZSRR, po przegranej przez Amerykę wojnie.
Film z 87' roku, więc wtedy taka rzecz, choć nieprawdopodobna w rzeczywistości, mogła pojawić się w serialu.
Serial opowiada o losach pewnej dużej, amerykańskiej rodziny, gdzieś w rolniczym stanie USA.
Jej członkowie różnie zachowują się w stosunku do radzieckiej, okupacyjnej administracji ich terenów.
Jeden z członków rodziny (Kris Kristofferson) był wcześniej w dość ważnym amerykańskim politykiem, teraz stara się o jak najlepsze funkcjonowanie społeczności w restrykcyjnym czasie.
Musi współpracować z Rosjanami .
Jest czasem oskarżany o kolaborację, zarówno przez niektórych krewnych, jak i innych mieszkańców miasta.
Jedni ludzie całkiem przeszli na stronę nowych władz, inni dopuszczają się drobnych aktów sabotażu .
Parę osób działa w podziemiu partyzanckim.
Wizją, jaką Amerykanie mieli pod koniec lat 80-tych, dla nich może i przerażająca, dla nas była już tylko SF, ponieważ serial został oficjalnie wydany dla wypożyczalni jako seria kaset video, w latach 91/92. A wtedy ZSRR już nie istniało.

ocenił(a) serial na 6
Montago

Przyjęto moją kontrybucję, usunąłem podawany wcześniej gatunek "Fantasy", i zmieniłem na właściwe... ;)

Montago

Na ilu kasetach został u nas wydany ten mini serial? Mam okazję kupić 4 kasety, ale nie wiem czy to jest komplet.

ocenił(a) serial na 6
bennyhillshow

Nigdy całego kompletu kaset nie widziałem, ale z tego co pamiętam było więcej sztuk.
Serial ma 870 minut, więc może i 10 u nas było.
Na IMDb wrzuciłem kiedyś fotki z kasetami z innych krajów, i tam też było więcej.
https://www.imdb.com/title/tt0092316/mediaviewer/rm1777426176
https://www.imdb.com/title/tt0092316/mediaviewer/rm1710317 312

A serial oglądałem w regionalnej TVP, jeszcze w Secam-ie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones