PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729297}

Ash kontra martwe zło

Ash vs. Evil Dead
7,7 15 892
oceny
7,7 10 1 15892
7,6 8
ocen krytyków
Ash kontra martwe zło
powrót do forum serialu Ash kontra martwe zło

Nie wiem czy tylko ja mam wrażenie, że odnosi się tylko do dwójki (która z kolei ignoruje jedynke).

Al_Bundy

Nie mają praw do jakiegokolwiek wykorzystania fragmentów, wspominania wydarzeń, gadżetów i nazw użytych w trójce. Jeśli dobrze pamiętam należą one do Universalu, który nie był chętny do współpracy. Czasem nawiążą do trójki okrężnie, na tyle aby dział prawny się nie przyczepił :)

ocenił(a) serial na 8
_Szaman_

Obejrzałem już scene z 9 odcinka gdzie podróżowali w czasie i tam Ash użył słów "Przeniosę się w czasie jak do średniowiecza", i jeszcze w tym odcinku (SPOILER) w którym zginął jego ojciec na poczatku były wspomnienia samochodu i była scena gdy wylądował w średniowieczu (krótko dosyć).
Więc już wiem, że Ash to ten sam Ash co z trójki.
Ogólnie odświeżyłem sobie tę serię i nie wiem czy ktoś zauwazył, ALE żadna nie pokrywa sie z zakończeniem poprzedniej - dwójka kończy sie w inny sposób niż zaczyna trójka, w dwójce Ash wylądował w średniowieczu jako bohater a w trójce na początku był jeńcem - serial olewa dwa zakończenia trójki, to w którym przeniósł się za daleko w przyszłość i to w którym przeniósł się w teraźniejszość, ale w markecie w którym pracował były umarlaki.
I serial nawiązuje jednocześnie do jedynki i dwójki co robi z Asha kompletnego imbecyla - do obejrzenia serialu uważałem, że jedynka i dwójka w żaden sposób się nie wiążą, ale ojciec Asha w serialu twierdzi, że Ash zabił mu córke, a zatem dwójka musiala być kontynuacją jedynki - a to oznacza, że Ash wrócił do tej samej chatki z dziewczyną i wyświetlił ten sam film XD

Al_Bundy

Już w 1 odcinku łączą jedynkę z dwójką (patrz sceny z retrospekcjami "wyświetlanymi" na pudłach w magazynie). W 1987 roku nie mieli praw do wykorzystania fragmentów jedynki, więc wpadli na pomysł dziwnej hybrydy sequela i remake'u kręcąc wielkie streszczenie pierwszej części. Po latach twierdzą, że wystarczy pominąć pierwsze 5 minut i tyle.

ocenił(a) serial na 8
_Szaman_

No, dla mnie lekki absurd...

Al_Bundy

Ogółem, na YT jest film, w którym Campbell wyjaśnia połączenie między pierwszymi filmami z serii: https://www.youtube.com/watch?v=FzOIHOjYcqM

Czyli wychodzi nam aż prawie 3h komedio-horror...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones