PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93545}

Autostrada do nieba

Highway to Heaven
7,1 3 673
oceny
7,1 10 1 3673
Autostrada do nieba
powrót do forum serialu Autostrada do nieba

Seks, przemoc, wulgarność, efekty specjalne, ciągła akcja, płytka fabuła... Czego więcej można spodziewać się po części dzisiejszych seriali. Wystarczy, że machina komercyjna ruszy, ukazując sceny zawierające wyżej wymienione elementy, a widz - niekoniecznie mający mleko pod nosem - jest zdumiony taką produkcją i zachwala ją wszem i wobec, podobnie jak inni, którzy preferują takie widowisko... A to dlatego, że dziś nie ma czasu na refleksje. Ma być szybko i przyjemnie. To dlatego seriale, czy filmy traktujące o problemach rodzinnych, o które to ociera się w mniejszym, czy większym stopniu każdy z nas, są z góry omijane.

Nieobeznany w temacie widz nazywa w ślepo każdą taką produkcję kolejną ''Modą na Sukces''. Stacje telewizyjne sugerując się niską oglądalnością zaprzestają ich emisji, skazując dzieci i młodzież na dorastanie na serialach ociekających omawianą już krwią i przemocą. Dlaczego? Bo takie produkcje ''wszyscy'' oglądają, bo są w modzie. Nic więc dziwnego, że prędzej czy później o takich serialach się zapomina... "Autostrada do Nieba'' przedstawiała zwyczajnych ludzi, którzy mieli rozmaite problemy życiowe. Dyskryminacja, przemoc i zaniedbywanie rodziny, wyobcowanie, rasizm, bieda, czy rodzina z którą ''dobrze wygląda się na zdjęciach'', to tylko kilka przykładów z którymi musieli mierzyć się - anioł, wykonujący misje dla Boga - Jonathan Smith (Michael Landon), oraz były policjant, który do momentu poznania Jonathana nie stronił od alkoholu - Mark Gordon (Victor French). Aktorzy ci, podobnie jak w Domku na Prerii, stworzyli niezapomniany duet...

Mimo niekiedy zabawnych cytatów, serial ten wzruszał to łez. A to za sprawą genialnie skomponowanej muzyki przez Davida Rose'a i jeszcze doskonalszej grze aktorskiej, w zasadzie nieznanych aktorów. Nieważne czy osoba występująca miała lat 10, 50, czy jeszcze więcej. Niemalże każda z nich zaprezentowała niesamowity talent, którego próżno szukać w poniektórych dzisiejszych produkcjach...

Jak już wspomniałem odtwórcy ról byli mało znani, jednakże pojawiło się w niektórych odcinkach kilku znanych dziś aktorów, tj. Leslie Nielsen, David Faustino, Dick van Dyke, Jeff Kober, Jerry Hardin, Matt Landers, K Callan,Edward Asner, czy też Joshua John Miller, Alyson Croft i Devon Odessa, którzy to zdobyli nagrodę Emmy za swoje role. Ciężko mi pisać, czy któryś z odcinków zasługuje na szczególną uwagę, gdyż jak już wspominałem wszystkie były pod jakimś kątem wyjątkowe...

Jeżeli macie dosyć wycierania krwi z ekranu telewizora, a kolejne "dzieło" pełne przemocy. czy wulgarności jest codziennością w naszej telewizji, śmiało bombardujcie rodzime telewizje e-mailami. Ostatnio serial emitował TV Puls, ale jak się dowiedziałem, już nie będą tego nadawać. Akcje, petycje, maile w końcu przekonają którąś telewizję. Chciałbym zapewne nie tylko ja, by przyszłe pokolenia wychowywały się na takich serialach, jak ''Autostrada do Nieba''. Bez wspólnej interwencji, będzie to niemożliwe.

piotrek899

I TVP* (niedawno zakończyła się emisja).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones