PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119226}

Batman

Batman: The Animated Series
8,1 12 298
ocen
8,1 10 1 12298
9,1 8
ocen krytyków
Batman
powrót do forum serialu Batman

Jest tu wszystko co za co uwielbiamy tą człowieka-nietoperza
- mroczny klimat stylizowany na burtonowskie dzieła
-niesamowita muzyka ś.p. Shirley Walker inspirowana Elfmanowskimi kompozycjami (jak dla mnie Shirley wręcz udojżaliła motywy elfmanowskie - a muzyka z "mask of the phantasm" bije już OST'y z pierwszych batmanów na głowę)
-co więcej, mamy tu przeciekawą galerię czarnych charkaterów
-niesamowite głosy zawodowych aktorów (chociażby klasyczny już Kevin Conroy jako Wayne/batman czy Mark Hamill jako Joker [tak, tak - LUKE!:])
-są emocje
-jest przezabawny Alfred
-zdarzają się kapitalne fabuły (pierwsze odcinki z Two-facem, Scarecrowem czy Clayface'm to wręcz takie małe arcydzieła jak dla mnie)

Patrząc z dzisiejszej perspektywy śmiem stwierdzić, że niektóre z odcinków (szczególnie początkowe) mogły by być, wręcz, przerażające dla widza-dziecka.(np: "On leather Wings" z Man-batem czy "Clayface'y")

Oczywiście zdarzają się też odcinki stricte dla dzieci,
ale z całej serii można wybrac naprawdę parę perełek, i dużo więcej po prostu bardzo dobrych odcinków. Jeśliś fan batmana... - grzech nie znać:D

ocenił(a) serial na 9
Krolik_Pudding

Szczerze jeśli patrzeć na filmy batman od "Batman Forever" do (jak na ironie)"Początek" serial jest lepszy od filmów jeśli chodzi o klimat, fabułę i ogólnie. Dla mnie batman to bohater z Batman(1989) i Powrót Batmana(1992) później to już tylko parodie.

Zoltan_3

a majstersztykiem jest po prostu "Mask of the Phantasm" - tam twórcy dostali więcej swobody i jest mroczniej, dojrzalej i jeszcze batmaniej;]
Polecam!

ocenił(a) serial na 7
Krolik_Pudding

Pytanie z innej beczki . Czy występują dwa odcinki specjalne Mask of the Phantasm tak jak to jest w spisie czy to jest błąd na filmweb-ie i odcinków specjalnych jest tylko dwa a nie trzy Subzero i Mask of the Phantasm

Mikel82

Jest jeszcze Mystery of the Batwoman.

ocenił(a) serial na 8
Krolik_Pudding

pamiętam odcinki z clayfacem... zrobiły na mnie wrażenie wtedy. zarówno jego zaistnienie jak i śmierć... ostra sprawa, jak na serial dla dzieci niby. bardzo dobry serial.

ocenił(a) serial na 9
theprv

"Szczerze jeśli patrzeć na filmy batman od "Batman Forever" do (jak na ironie)"Początek" serial jest lepszy od filmów jeśli chodzi o klimat, fabułę i ogólnie. Dla mnie batman to bohater z Batman(1989) i Powrót Batmana(1992) później to już tylko parodie."

No co Ty, w Batmanie początek była najlepszy klimat jeśli chodzi o batmana, wzorowany na tym z mrocznych komiksów. Co do forever i batman i robin były kiczowate, ale w batmanach Burtona nie były klimaty z batmanów a raczej z innych filmów Burtona, później na podstawie tych filmów został nakręcony ten serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones