PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317378}

Ben 10

6,3 5 295
ocen
6,3 10 1 5295
Ben 10
powrót do forum serialu Ben 10

Niestety

ocenił(a) serial na 1

Kolejny marny serial nie nadający się dla dzieci z powodu przemocy w nim występującej.

użytkownik usunięty
MarekRudzinski

Tutaj jestem zmuszone z tobą sie zgodzić . Ale widziałem dużo dzieci jako fanów Bena 10 . I niestety teraz tego typu seriale ,dzieci wolą oglądać zamiast wartościowego dragon balla .

ocenił(a) serial na 1

Dokładnie. Niestety takie są dzisiejsze czasy i absolutnie nic nie można z tym zrobić jak powstają takie rzeczy jak Ben 10 czy Hanna Montana, a dzieci przez takie seriale mają zły wpływ na swoje zachowanie. Dobrze, że mojemu synowi nie pozwalam oglądać takich produkcji. Wolałbym mu puścić Dragon Balla, Flintstonów, Świat według Ludwiczka, Tukany na tropie czy inne z mojego dzieciństwa.

użytkownik usunięty
MarekRudzinski

I uczyń to puść synowi ; Dragon balla Flinstonów świat według Ludwiczka .

użytkownik usunięty
MarekRudzinski

Proponuje ci byś razem z synem zobaczył anime pt Dookoła Świata z Willym Foggiem .

ocenił(a) serial na 1

Ok.

użytkownik usunięty
MarekRudzinski

I jak obejrzałeś Dookoła Świata z Willym Foggiem ?.

ocenił(a) serial na 1

Jeszcze nie zacząłem tego z synem oglądać (brak czasu ostatnio mam dużo na głowie i pracy), ale spokojnie obejrzę w weekend.

użytkownik usunięty
użytkownik usunięty
MarekRudzinski

zobacz jaki koleś pojawił sie w twoim tu temacie

użytkownik usunięty
MarekRudzinski

https://image.slidesharecdn.com/odebracdzieciomniewinnoscver21-140402134249-phpa pp02/95/odebra-dzieciom-niewinno-166-638.jpg?cb=1396446316

ocenił(a) serial na 5

nie wiem skąd to wytrzasnąłeś ale jest to stęk totalnych bzdur

użytkownik usunięty
Gokussb

Proszę zatem o argumenty.

Lol, narzekać na przemoc w bajkach i polecać Dragon Balla. Widzę, że pamięć szwankuje. :P

użytkownik usunięty
Masa_san

Zauważ że Marek Rudziński też jest zwolennikiem Dragon balla . Ale jeśli według ciebie tam jest przemoc, to ty masz coś z głową

youtube*com/watch?v=hprjJXLHyIg
18:11 - ponieważ Z jest bardziej kultowe, to na necie ciężej znaleźć fragmenty walk z pierwszej serii, ale tak - jest tam przemoc.

użytkownik usunięty
Masa_san

NIE MA tam przemocy lecz sie . Masz doczynienia z jednym z zagorzałych fanów DB i nic na to nie poradzisz

Widzę, że klapki na oczach są. Tak więc kolejny dowód. System PG (skala 10-stopniowa - większy numer = mocniejsze doznania w danym podpunkcie):
Sex & Nudity - 6
Violence & Gore - 7
Profanity - 2
Alcohol/Drugs/Smoking - 3
oraz Frightening/Intense Scenes

Cytat:
"Lots of fantasy action violence, often involving martial arts and energy-based attacks. The fights do become quite violent in later seasons. Characters on the show die, however, deaths are often undone through wishes made with the Dragon Balls. It may be a bit much for young children, but if your kids have seen PG-13 movies, they can take this"
Dlatego ten serial jest oznaczony od 13 lat.
Źródło: IMDB

Obejrzałem cały serial rok temu, więc dobrze pamiętam, co widziałem.

użytkownik usunięty
Masa_san

Zachowaj swoje mądrości dla siebie ,jeżeli na serio oglądałeś db ; Dotarło by do ciebie,że ; To anime ma życiowe przekazy życiowe . Ale wątpię byś to zrozumiał .

Więc jeśli twój tok myślenia jest taki ; Przed Dragon ballem, też trzeba ostrzegać pod pretekstem przemocy . To nie dojdziemy do porozumienia

Oglądałem db za dziecka i oglądam teraz , i dobrze mi z tym .

Usprawiedliwiasz się swoim wyborem, że ma przekazy życiowe? Od kiedy zeszliśmy z tematu i dlaczego się usprawiedliwiasz?
Od początku zarzucam wam hipokryzję, bo narzekacie na przemoc w bajkach, a dalibyście dziecku do oglądnięcia Dragon Ball.
Gdzie tu sens, gdzie logika?

użytkownik usunięty
Masa_san

Jeżeli nie widzisz w tym sensu i logiki, to ; Po co do mnie piszesz ????????

By poznać logikę, której nie widziałem i nadal nie widzę. I najwyraźniej sam jej nie widzisz, dlatego próbujesz zmienić temat na inne (lepsze) wartości DB.

użytkownik usunięty
Masa_san

Do kogoś takiego kto jak ty co ; W Dragon ballu widzi tylko przemoc , to nic nie dotrze .

Żegnam

ocenił(a) serial na 9

Parskłem śmiechem, db nie ma przemocy :D

Po prostu Wam się nie podoba Ben10, a lubicie DB więc nie dostrzegacie pozytywów i negatywów.. Ben10 jest Ok, DB kocham.

Swoim dzieciom puszczam Bena i DB, na razie Dragon Ball nie ogarniaja, wolą Bena i tyle.

Pierniczenie o przemocy (której więcej w DB) to patologia mamusiek cierpiacych na brak zajęć w życiu.

ocenił(a) serial na 5
Mr_Airplane

Nie powinieneś dopuszczać by twe dzieci oglądały bena 10 . W tej bajce żadnych pozytywów nie ma . W db NIE ma wcale więcej przemocy ignorancie i nie ma wogóle .

ocenił(a) serial na 1
Masa_san

Tak się składa, że moja przygoda z Dragon Ballem zaczęła się właśnie w czasach pomiędzy podstawówką a gimnazjum (jestem rocznik 1987) w erze, kiedy było jeszcze RTL7 (nie pamiętam już kiedy po raz pierwszy w Polsce pojawił się DB), jakoś wtedy moi rodzice nie zwracali zbytnio uwagi na takie typu rzeczy. Dlatego też chętnie puszczam swojemu 5-letniemu synowi Dragon Balla i inne z mojego dzieciństwa. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 5
MarekRudzinski

Jak widać tutejsi przeciwnicy DB nie ogarniają jak można krytykować ben 10, i widzieć w nim same negatywy pełne przemocy .

Ale z nimi porozumienia nie będzie

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 1
Masa_san

Choć mogę mieć przebłyski, mogłem mieć wcześniej też piracką, bazarową kopię (bardzo rzadką) VHS z dosłownie przetłumaczonym tytułem "Smocza kula" z tłumaczeniem opartym na amerykańskiej wersji (na RTL7 było tłumaczenie z francuskim dubbingiem, a na AXN Spin z oryginalnym, japońskim). Nie wiem kto był lektorem w wersji pirackiej, poza tym że wkrótce po zakupie taśma z kasety zaczynała się psuć i schodzić z kasety (prawdopodobnie było spowodowane niską jakością wykonania).

MarekRudzinski

A co jest złego w przemocy bynajmniej wizualnej. Ja oglądałem dużo bajek z przemocą przynajmniej szalonego Jacka pirata, digimon, pokemon chociażby i nie wyciągnąłem z tego masochistycznych skłonności lecz prędzej godziny rozrywki i przygody.

użytkownik usunięty
AlexRener

Właśnie.

ocenił(a) serial na 5

nie

ocenił(a) serial na 5
AlexRener

O czym ty bredzisz ? Nie wiem co brałeś ale . bierz tego mniej bo ci szkodzi .

Gokussb

Oceniam fakty. Nigdy nie bredzę i nie bredziłem. Takie są fakty, podobnie jak duchy czy reinkarnacja i tyle w temacie.

ocenił(a) serial na 5
AlexRener

'' Nigdy nie bredzę i nie bredziłem.''

W tym wypadku akurat bredzisz i to od rzeczy .

Ponieważ przemoc jaka jest w serialach animowanych np tu jest nic w porównaniu do szarej rzeczywistości

użytkownik usunięty
Gokussb

Słyszałem, że w kreskówkach dla dzieci jest więcej przemocy niż w serialach live action dla dorosłych - cóż, widocznie autor tego stwierdzenia brał pod uwagę tylko ilość, ale z pewnością nie jakość (tj. może tej przemocy jest sporo, ale nie jest aż tak realistyczna ani krwawa jak w prawdziwym świecie).

ocenił(a) serial na 5

Wiec źle słyszałeś w serialach live action jest więcej przemocy niż w kreskówkach dla dzieci .

ocenił(a) serial na 5
AlexRener

te bajki które wpisałeś nie umywają sie do DB wogóle . I nie podałeś faktów tylko czyste bzdury

Gokussb

Reinkarnacja i duchy nie są bzdurą.

ocenił(a) serial na 5
AlexRener

a masz dowód na to ?

Gokussb

Dowody są nieoczywiste. Rozmyte.

ocenił(a) serial na 5
AlexRener

aha . Mimo to napisałeś bzdury i auror tematu racje ma

Gokussb

Dzieci reinkarnacji są posrednia wskazowka. Tak, autor tematu ma rację.

ocenił(a) serial na 5
AlexRener

I pewnie zdziwisz ale dałem 5 dla bena 10 ze wzglad na mego bratanka ,który jest mym ulubieńcem i lubi to oglądać .

MarekRudzinski

Jak byłem mały to codziennie oglądałem Ben10, byłem jego wielkim fanem. Bajka jest naprawdę ciekawa i fajna. Podsumowując, oglądałem tą bajkę codziennie i nic złego się ze mną się nie stało, moim zdaniem bajka nie narusza w żadnym stopniu psychiki dziecka, wszystko zależy od sposobu wychowywania.

użytkownik usunięty
Dikson2001

Też tak myślę.

ocenił(a) serial na 7
Dikson2001

Ludzie poprostu ogarnąć się nie mogą z nostalgią i chcą wychowywać dzieci pod kloszem. Moim zdaniem przemoc w kreskówkach jest bardzo wskazana i pokazuje nam że świat nie jest taki różowy jak nam się zdaje. A gdyby Polacy nie walczyli ze złem i przemocą dla nas byśmy byli niewolnikami.

użytkownik usunięty
MarekRudzinski

https://www.youtube.com/watch?v=B-j9oPWOI-8

ocenił(a) serial na 10
MarekRudzinski

Jestem fanem zarówno jak i bena 10 jak i dragon balla i uważam twoją odpowiedź za co najmniej dziwną. Krytykujesz bena 10 że jest w nim przemoc a chcesz swojemu synowi pokazac dragon balla w którym jest krew i łamanie kości. Kolejna hipokryzja level: 9000

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones