7,3 6 705
ocen
7,3 10 6705
7 511
chce zobaczyć
{"type":"film","id":665898,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/The+White+Queen-2013-665898/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Biała królowa
 • Serial ogromnie mi się podobał. Niestety historia bywa przewrotna i na tronie zasiadł Tudor, któremu w ogóle nie kibicowałam pomimo iż wiedziałam, że tak będzie. Głównie ze względu na jego okropną matkę. Nie dość, że nie mogę patrzeć na tę aktorkę( ma okropną szczękę i dziwnie się porusza), to jeszcze miała tak irytującą postać, że jak tylko się pojawiała z tym swoim bełkotem, to miałam ochotę przewinąć serial. Moją ulubioną postacią od samego początku była Anna, która niestety pod koniec też zaczynała dziwaczeć z tymi swoimi pomówieniami o klątwy, czary itd. Szkoda, że nie była bardziej racjonalna, że nie była silniejszym wsparciem dla Richarda. No i skoro już przy nim jesteśmy- boski aktor! :) Nie znałam go wcześniej, ale ogromnie mi się podoba. Tak samo jego postać. Jednakże też ubolewałam nad tym, że przy końcu zaczynał się robić coraz bardziej żądny władzy. Wydawał się zawsze najnormalniejszy i najfajniejszy z braci York, a jego miłość do Anny była rozczulająca. Przykro mi było również, kiedy pod koniec zwrócił się ku tej mdłej dziewczynie, której głupota i naiwność, aż biły po oczach.
  Ogólnie, to losami wszystkich bohaterów kieruje chciwość tylko i wyłącznie. Za wsadzenie sobie tego żelastwa na głowę są gotowi pozabijać swoich wrogów, rodziny, przyjaciół, każdego po kolei, kto stanie im na drodze. Najgorsze były matki, które poza posadzeniem swojego dziecka na tronie nie miały w życiu żadnego innego celu.
  Ale ogólnie bardzo lubię takie seriale, także oglądałam z zapartym tchem i jakoś mi się zrobiło smutno, kiedy obejrzałam ostatni odcinek. Głównie pewnie ze względu na Richarda, który zapewne byłby lepszym królem niż Tudor, ale cóż..taka historia :)

 • perelka Dzięki za spoiler

 • wisemma to historia ;)
  aktorka grająca M.Beaufort idealnie wykonała swoją rolę - była na maksa irytująca, ciągłe gadanie o woli boskiej i o swoim uczuciu do Jaspera...ble. Zapomniano w serialu dodać, być może będzie w 2 części, że siostra Elżbiety poślubiła odwiecznego oblubieńca Małgorzaty ;) kolejny powód, by panie mogły się nienawidzić ;)
  Z dwojga złego...no to faktycznie wolałam Ryszarda na tronie, aczkolwiek położył łapy na niesw oim dziedzictwie - wykradł je synom swego brata i skończyli jak skończyli (w zasadzie niewiadomo jak).
  Chyba będę musiała się zmusić, by obejrzeć "Białą ksiezniczkę", trudno będzie mi znieść porażki obu Elżbiet i górowanie Małgorzaty...

 • MistrzSeller ocenił(a) ten serial na: 8

  Qdom I co z tego? O ile takie wyjaśnienie ma sens w kontekście produkcji o historii Polski, to akurat większośc Polaków nie zna tak dokładnie historii Anglii. I mi to też zepsuło przyjemność, o wiedziałem, że to Tudor wygra, mimo iż tego nie wiedziałem wcześniej.

 • agi2812 ocenił(a) ten serial na: 7

  wisemma Dokladnie

 • agi2812 Na którym kanale w cyfrowym polsacie leci ten serial?

 • wisemma Jak w filmach historycznych można mówić o spoilerach?:D

 • perelka Boże... filmweb powinien skasować ten temat, nie uczyli Cię że nie spoileruje się komuś fabuły? jeszcze zaspoilerować sam koniec...
  Na przyszłość pamiętaj o tym zanim popsujesz komuś serial zanim na dobre go zaczął.

 • Aryadne ocenił(a) ten serial na: 5

  Clint_Eastwood_23 Jak można nie wiedzieć, że Henryk Tudor będzie pierwszym władcą z dynastii Tudorów, ojcem Henryka VIII. TO był spoiler? (facepalm)

 • perelka Ja również nie przepadałam za Małgorzatą, ale kupiła mnie jedną decyzją:
  Mąż Małgorzaty idzie na wojnę wspomóc Yorków. Ona odgraża się, że nie będzie modliła się o jego szczęśliwy powrót i w ogóle koniec z nimi. Co zrobiła, gdy dowiedziała się, że go raniono? I w sumie szkoda trochę, że umarł, bo była to jedyna sytuacja, kiedy Małgorzata okazała mu trochę serca.

  Natomiast słabo trawię jej syna. Henryk jest jakiś taki... No ludzie, czy to dziecko jest z drewna? Jestem na piątym odcinku i on nie zdobył się na ani jeden bardziej emocjonalny gest...

  M: Bardzo ciężko mi żegnać się z tobą.
  H: Ja również ubolewam...

  No czy tak się zachowuje dziecko? :D

  Najlepiej to wyglądało, jak Małgorzata go żegnała, chyba przed wyjazdem na bitwę... Ona go ściska i całuje, a on stoi z uniesionymi rękami i patrzy jakby chciał zapytać "o co chodzi tej wariatce"?