PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811750}

Black Summer

5,3 5 208
ocen
5,3 10 1 5208
Black Summer
powrót do forum serialu Black Summer

Nie wiem dla kogo kręcono ten serial ale na pewno nie dla ludzi myslacych, choc na początku był cień nadziei, że cis z tego będzie. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy? niby apokalipsa dopiero się zaczyna ale już miasto zniszczone, samochody rozbite pozostawione na ulicy, śmieci wszędzie . Ale zombi brak bo wszyscy spacerują jak by na wakacjach byli. Niby czarnym pick-up chcą im ukraść benzynę a dookoła pozostawione samochody, może paliwo wyparowalo

ocenił(a) serial na 5
lukaszr8

Apokalipsa trwa już 6 tygodni.

ocenił(a) serial na 3
TakiLeszek

NO ok ale jakoś jej nie widać a widać tylko skutki typu rozbite auta, no i już wszystkie bez paliwa co jest bardzo zastanawiające...

ocenił(a) serial na 8
lukaszr8

SPOJLER

Przeciez akcja zaczyna się w jakims małym miasteczku. Nawet nie sa to przedmieścia, bowiem nie widać miasta w żadnym ujęciu. Do tego wczesniej było tam wojsko i naloty więc sporo terenu "oczyścili". jestem na 5 odcinku ale sporo mozna usłyszeć o tym co się dzieje w duzych miastach oraz o nadchodzącej hordzie.

Zresztą to dla mnie atut, pozwalający zbudować pełen napięcia i klaustrofobii klimat, zamiast iśc w ilośc zombiaków do odstrzelenia.

Co do innych zarzutów, to pamiętasz jak w 1 sezonie TWD ocaleni z Atlanty siedzieli sobie na biwaku pod miastem śpiąc w namiotach? To dobiero był brak realizmu. Chyba kazdy logicznie myslący szukałby schronienia w jakims domu lub osiedlu za miastem, a oni jakby nic siedzą sobie w namiotach. Pod tym względem BS bije TWD na głowę :)

ocenił(a) serial na 5
lukaszr8

Na temat braku paliwa się nie wypowiadałem, bo też wydawało mi się to głupie. Już bardziej spodziewałbym się klasycznego rozboju, bo to jeszcze był czas, gdy można było się zabijać o pieniądze i kosztowności. No i nie oszukujmy się, analiza poziomu apokalipsy przy innych wadach serialu to już zwykłe czepialstwo. :v

ocenił(a) serial na 7
TakiLeszek

ale wiecie ze ta potencjalna kradzież paliwa to wniosek do jakiego doszli bohaterowie serialu, a nie musi byc to powod realny. "skoro nas gonią chca naszego paliwa". ja sie tam ciesze ze te postacie to nie geniusze survivalu.

ocenił(a) serial na 9
Skinner87

Dokładnie - w restauracji mówi kolega kierowcy, że tak się po prostu teraz jeździ za innym - cokolwiek to znaczy oraz ze kolega był walnięty i dlatego tak robił - 6 tygodni i odwaliło dzieciakom w szkole ... to jest serial o zombie, ja nie wiem co można więcej wymagać - dla mnie 9 jak nic i czekam na 2 sezon :)

ocenił(a) serial na 7
lukaszr8

6 tygodni to nie jest wystarczający czas żeby wypalić paliwo z baku w amerykańskim wozie?
Apokalipsa jako zaraza nie musiała w znacznej liczbie znaleźć nosicieli aby załamać łańcuch dostaw zwłaszcza paliwa do którego będzie mieć wojsko.
Przedmieścia są na sporych obszarach, wystarczających aby nie dostrzegać wieżowców.
Brak zainfekowanych biorąc pod uwagę że nie są powolni a sama przemiana po ugryzieniu jest szybka a ludzie dalej są naiwni i beztroscy rzeczywiście może razić. Ale obronie ten fakt skutecznie pracującym wojskiem:D (sam uważam ostatni argument za naciągany).

ocenił(a) serial na 3
lukaszr8

Ostatni odcinek to już wkracza po za skalę głupoty

ocenił(a) serial na 10
lukaszr8

lukaszr8

Bodaj w drugim odcinku z dialogu między bohaterami wynika, że sytuacji a trwa od co najmniej kilku tygodni, więc nie wiem czego się czepiasz. Tym bardziej, że potem, od Meksykanów, dowiadujemy się, że po za USA kryzys trwa znacznie dłużej.

Jeśli dla ciebie potrzeba zombie na ulicy miasta, żeby doszło do paniki i stłuczek, to nie bardzo wiem, czy jest z kim gadać...

Podobnie z kwestią paliwa - setki aut stoi, bo prawdopodobnie nie ma w nich paliwa, które jest od tygodni niedostępne - nic więc dziwnego, że poluje się na auta jeżdżące - które najprawdopodobniej jeżdżą w oparciu o paliwo we własnych bakach. Gdyby te wszystkie auta stojące na poboczach miały benzynę, to rzeka ludzi, którą widzimy tak w pierwszym, jak i w ostatnim odcinku, nie poruszałaby się pieszo - nie sądzisz?

ocenił(a) serial na 3
lukaszr8

Serial dla ludzi z inteligencją młotka, takiego 5 kilowego młotka. A że młotków ci u nas dostatek to i noty po 8 czy 10.
Serial wieje absurdem i absurdem pogania. Chociażby to: nikt ani ludzie ani zombie nie umieją wybijać szyb. Zamknięte szklane drzwi (okna) są przeszkodą nie do pokonania; itp. itd.

ocenił(a) serial na 3
mariuszkow

A i prąd jest produkowany zapewne przez krasnoludki i sierotkę Marysię.
itp
itd

ocenił(a) serial na 3
mariuszkow

Ten serial to jeden wielki absurd

ocenił(a) serial na 3
mariuszkow

I te dzieciaki w szkole

ocenił(a) serial na 2
lukaszr8

To jeden z tych seriali, gdzie podczas oglądania zastanawiam się, czy oni to oglądali przed publikacją. Staram sobie uzmysłowić, co "twórcy" sobie myśleli, gdy to oglądali jeśli to robili. Czy zachwycali się, czy byli tak zażenowani jak większość ludzi, która to ogląda? Ciekaw jestem. Dziwie się, że nie ma jakiejś kontroli jakości czy coś w tym stylu. Mam wrażenie, że oni to kręcą, nie oglądają, potem zamykają oczy i klikają button "publikuj" i elo, jazda co ma być to będzie :)

ocenił(a) serial na 9
Elor

Wiadomo, że Ty byś nakręcił to lepiej.

Nie siej zamętu. Pozdro

ocenił(a) serial na 2
PMrz

Nie zajmuję sie kręceniem czegokolwiek.

Nie siej zamętu i nie zawyżaj sztucznie oceny temu pokrzywdzonemu gniotowi ;)

Elor

7/10. Też chętnie zawyżę. Uszanowanko

ocenił(a) serial na 5
lukaszr8

Ludzie, oceniając ten serial, kierują się własnymi wyobrażeniami, a nie tym, jak byłoby w rzeczywistości taka sytuacja. Przyjrzyjmy się kwestii paliwa:

- nawet, jeśli wokół stoją porzucone samochody, to dziś w większości korek paliwa jest zamykany na kluczyk; jeśli wokół biegają zombiaki, nie masz czasu na przeszukiwanie samochodów i szukaniu że może któryś jest otwarty

- nawet, jeśli postanowisz szukać paliwa w samochodach, to najpierw sobie myślisz, ze skoro ten samochód stoi na ulicy porzucony, to znaczy, że komuś się skończyło paliwo i uciekł dalej piechotą; bo gdyby samochód był sprawny, ten ktoś po prostu by jechał dalej;

- nawet jeśli postanowisz przez cały dzień przeszukiwać samochody w poszukiwaniu paliwa, to musisz zorganizować sobie ekipę do pomocy, bo sam nie dasz rady. Bo nawet, jeśli sam zaczniesz spuszczać paliwo z jakiegoś samochodu, to gdy nadbiegnie zombiak, rzucisz to w diabły i zaczniesz uciekać, a on będzie ciebie gonił przez pięć-dziesięć przecznic. Gdy uda ci się gdzieś schować, to tam zostaniesz i już nie wrócisz po tamten kanister z paliwem.

- potrzebujesz zatem ludzi do pomocy. Co najmniej dwie osoby, stojące na czatach, które w razie czego zabija zombiaka, żebyś tym mógł spokojnie spuszczać paliwo – a to trwa kilkanaście minut. Ale jeśli nadbiegną zombiaki, to rozpędzą twoich towarzyszy po okolicy już się nie odnajdziecie. Nawet, jeśli ty wrócisz do tego samochodu, to znów potrzebujesz pomocników, którzy będą cię osłaniać. Znów musisz poświęcić czas, żeby ich poszukać i namówić do pomocy. To wszystko, żeby spuścić jakieś 5 – 10 litrów paliwa z jakiegoś samochodu. (bo nie ma kanistrów większych niż 10L w sklepach cywilnych)

- wydaje się więc, że dla bandytów takich, jak osoby z czarnego samochodu, bardziej „opłacalne” jest napaść na samochód, który już jedzie, zabić jego załogę i odjechać ich samochodem. Pamiętajmy, ze złodzieje nie lubią się wysilać. Raczej zabiorą tobie twój samochód, niż będą łazić od auta do auta, szukając resztek paliwa.

Nie chce mi się analizowac dalej, ale naprawdę takie seriale są dla ludzi rozumnych. Jak ktoś nie używa mózgu, to da niską ocenę, bo wydaje mu się, ze wie lepiej.

ocenił(a) serial na 10
lukaszr8

Serial jest bardzo świetny, a jest krytykowany przez zwykłych hejterów i przez lgbt za to ze w Black Summer promują normalnie związki, głowa boli juz od tych głupich hejterów

ocenił(a) serial na 4
vAkatsuki

Ojajebe "jest krytykowany przez zwykłych hejterów i przez lgbt za to ze w Black Summer promują normalnie związki"
Idealnie przedstawiasz poziom inteligencji jaki trzeba mieć, żeby dać temu dziadostwu 10 :D
Ile dałeś KacWAWA, 15? Gratuluje kompanom (dający 8 i więcej) tego przychlasta, fajne towarzystwo musicie tworzyć.

vAkatsuki

"Serial jest bardzo świetny, a jest krytykowany przez zwykłych hejterów i przez lgbt za to ze w Black Summer promują normalnie związki, głowa boli juz od tych głupich hejterów" dawno nie czytałam głupszego usprawiedliwienia niskiej jakości serialu XD

ocenił(a) serial na 3
lukaszr8

Najgorszy absurd to ten, gdy w huk ludzi strzelało i traciło amunicję na jednego zombie i powtarzali to któryś raz. Zamiast 1 osoba kilka strzałów padało z 50 strzałów na 1 zombie. Zenada i brak pomyślunku.
Facet po intensywnej ucieczce wbija do supermarketu i zaczyna się bawić w rozrywkowe pakowanie sobie zakupów zamiast pakować konrektnie i się chować. Brak komunikacji i żadnych ustaleń między sobą w grupie. Niemożliwy absurd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones