PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399371}

Blaszany bohater

Tin Man
6,9 1 287
ocen
6,9 10 1 1287
Blaszany bohater
powrót do forum serialu Blaszany bohater

O ile jeszcze po 1 odcinku można próbować szukać w Tin Manie pozytywów, o tyle po 2im jest z tym o wiele ciężej, a po finale całej serii, w mej opinii, jest to misja niemal niewykonalna. Finał ma przebieg, jaki nadałoby mu przeciętne dziecko w wypracowaniu do podstawówki, jesli to ma być serial, będący ponoć h(k)item, to obawiam się, że błędne koło, w którym filmowcy nie muszą się wysilać przy swych produkcjach, gdyż "tępocie i tak będzie się podobać", nie zostanie przerwane. Jak cos z tak żenującą fabułą, mozż byc tak chwalone... Zooey Deschanel bardzo lubię, ale tu wg mnie zagrała po prostu kiepsko, kto wie, może był to zamysł reżysera, faktem jest że grała zbyt mało przerażoną, niektórymi, wręcz śmiercionośnymi, zagrożeniami, zbyt beztroską, hasająca radośnie, sierotę marychę. Chociażby jej mina, gdy wisi na rękach w finale, wyglądała jakby dumała co zjeść na kolację, a nie jak ktoś, kto ma wszelkie szanse, by spaść i się zabić... Choć i tak głównym mankamentem tej produkcji, jest fabuła, do bólu przewidywalna, szczególnie mniej więcej od około połowy 2 odcinka. Mimo tego, po 2/3 całości, byłem w stanie dać serialowi nawet 6/10 - baśniowy świat, przyjemni aktorzy, kilka dobrze napisanych tekstów, przymknięcie oka na nielogiczności i oczywistości - i voila, mamy 6. Po finale, ktory był żenujący do granic wytrzymałosci, spada ta ocena na 3; szkoda tylko, że tak zapamiętam to, co chciałem kojarzyc po zakończeniu, jako odkurzoną, nowocześnie zaprojektowaną historię o Krainie OZ...

ocenił(a) serial na 3
kluiv9

a to nie miał być właśnie film dla dzieci?
bo ja mam takie wrażenie. takim 13latkom lubiacym różowe sukienki sie bedzie podobać:)
wiesz każdy film ma swoja grupe wiekową i odbiorców.

ale oczywiście, kazdemu szanującemu sie kinomanowi odradzam omawiany tu film. jak sie ma więcej niż 13 lat to warto poszukac czegos ambitniejszego i nie tracić czasu.

pozdro.

kluiv9

Film na podstawie książki ekranizowanej z 10 razy ma przewidywalną fabułę? A to ci niespodzianka. Nie będę go oceniał bo widziałem może z 20 minut ale jakiś specjalnych rewelacji i tak bym się nie spodziewał.

ocenił(a) serial na 10
kluiv9

to po co oglądałeś do końca ?
Film mało ambitny, ale polecam, gdy ktoś ma ochote na odmóżdżenie i ma w sobie odrobine z dziecka :)

ocenił(a) serial na 4
bleach

10/10 to chyba zawyzona ocena, nie sadzisz? Samo aktorstwo w tym filmie lezy i kwiczy (wlasciwie tylko Richard Dreyfuss w 2 epizodzie gral ciekawie), co mnie osobiscie bardzo boli, gdyz Zooey Deschanel jest jedna z moich ulubionych aktorek... po tym filmie zastanawiam sie, czy jeszcze kiedys bedzie tak dobra jak w "moscie do terabitii" albo w "yes man". Dialogi to jakby zlepek najczesciej uzywanych zwrotow od 1920 roku do dzisiaj. Fabula nie zaskakuje i kolejne wydarzenia za kazdym razem nasuwaja mysl: "no tak, jakzeby inaczej - przeciez to najprostsze mozliwe posuniecie". Niestety nie zawsze najprostsze to najlepsze.
Nawet muzyka wydawala sie znajoma... co chwile mialem wrazenie, ze towarzyszy mi pewien motyw ze starych "star wars", ktos w innym temacie zauwazyl, ze muzyka podobna jest do tej z "harry'ego pottera".
Generalnie moznaby przymknac oko na zapozyczenia i banaly, ktorymi to "dzielo" ocieka, gdyby ogladalo sie to przyjemniej. Niestety oprocz kilku momentow w calej serii, "tin man" jest po prostu nudny.
Oceniam na 4/10.

ocenił(a) serial na 10
rafkulak

oczywiście, że zawyżona, film zasługuje na 2, ale jak napisałam film jest doskonały na moment odmóżdżenia i jeśli potrafimy się cofnąć do lat z podstawówki to film jest na 10 :) to nic ambitnego, film bardzo kiepski, wstyd komukolwiek polecać, ale ja czasami lubie cofnąć się w rozwoju :)

ocenił(a) serial na 4
bleach

Jak miałam 10 lat to widziałam lepsze baśnie filmowe, do których chętnie wracam do dziś i zawsze dobrze się bawię. Gdy obejrzałam trailer miałam nadzieję na ciekawie wykreowany, magiczny świat który mimo problemów z jakimi się boryka będzie miejscem do jakiego chciałabym trafić. Przykładem może być "Dziesiąte królestwo", "Niekończąca się opowieść" czy "Willow" (choć tu dużo mroczniejsza historia).
Aktorstwo na bardzo słabym poziomie, a po zobaczeniu obsady miałam nadzieję na fajny pokaz umiejętności.
Szkoda bo film miał potencjał, który nie został wykorzystany.

Niviella

Niestety muszę się tobą zgodzę - Również miałem nadzieje na ciekawy świat i postacie, niestety się rozczarowałem - Miałem wrażenie że to wszystko jest takie nijakie, bez barw-emocji które uważam powinna mieć baśń .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones