PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199156}

Bleach

7,9 19 708
ocen
7,9 10 1 19708
Bleach
powrót do forum serialu Bleach

Fillery - omijać?

użytkownik usunięty

Sytuacja wygląda tak: oglądam aktualnie bleacha. Obejrzałem 30 odcinków a w spisie odcinków sprawdziłem które są fillerami. Wyszło że 48% serii to fillery i tu moje zapytanie odnośnie fillerów: mają one jakiś związek z fabułą tak jak w Naruto Shippuuden że 3 minuty z mangi a reszta niezwiązana w fillerze? Można je spokojnie ominąć i nic nie stracę czy jak nie obejrzę fillerów to mi się potem fabuła nie spoi? Z tego co zauważyłem najdłuższy ciąg fillerów są to odcinki 64-108, czy w 46 odcinkach naprawdę do fabuły głównej nie weszło nic?

Proszę o odp i z góry dzięki

P.S Proszę o nie spoilerowanie odnośnie treści, bo seria wciągnęła i nie chcę psuć zabawy

również niedawno zacząłem oglądać serie tak samo nie mogę się od niej oderwać. powiem tak w internecie znalazłem spis fillerów i je omijam oglądam jedynie jak się leją. jak dla mnie są bez sensu może nie tak jak w naruto bo akurat w naruto są masakryczne fillery. nic wielkiego cie nie ominie jak sobie darujesz. pozdrawiam miłego oglądania ;)

ocenił(a) serial na 10

Fillery nic nie wnoszą w tym anime, jedynie niektóre fajnie się ogląda ;) Ale te 64-108 które trwają najdłużej nie polecałbym oglądać, są nudne ;<

ocenił(a) serial na 10
Mailo91

Ja ogólnie odradziłbym oglądanie fillerów, bo się człowiek wybija z tego niesamowitego klimatu głównej fabuły. Poza tym oglądanie ich jest strasznie męczące, zwłaszcza jeśli mamy świadomość, że nie wydarzy się nic co wpłynie na główny wątek, nikt nie zginie etc.

ocenił(a) serial na 10
BubelCk

No to przynajmniej polecałbym obejrzeć te ostatnie, gdzie jest walka nawet kapitanów, a to jest raczej warte uwagi.

użytkownik usunięty
Mailo91

A właśnie tego filleru najbardziej nie lubię ;p W mojej subiektywnej opinii, najlepszy był ten pierwszy - o Bounto. Miał ciekawą fabułę i sympatyczne postaci.

ocenił(a) serial na 8
Mailo91

Właśnie to są jedyne z najlepszych fillerów w "Bleachu". Jeśli chce się wziąć poważnie za to anime to oglądanie fillerów jest konieczne. Bo to w końcu jak gdyby zerwanie kontaktu z inną rzeczywistością fabularną. Z resztą niektóre fillery ściśle nawiązują do tych opartych na mandze. Aczkolwiek faktem denerwującym nieco jest to, że w serii o mandze w wątku z Arrancarami wcisnęli chyba z 3 przedziały po kilkadziesiąt odcinków fillerów. Rodzina Kasumi-Ooji a potem jeszcze Zmaterializowane Zanpaktou. Nie ważne... anime jest świetnie i nie można przegapić żadnego odcinka... Na tym polega oglądanie.

użytkownik usunięty

Zgadzam się z poprzednikiem. We właściwej fabule często pojawiają się nawiązania do fillerów. Dla przykładu, w wątku o Bounto pojawiły się trzy nowe postaci (nie napiszę jakie, żeby nie spoilerować), które zadomowiły się na dłużej. Sprytnie wpleciono je potem w fabułę z mangi. Kolejna rzecz - czasem odcinek zaczyna się jako filler, a końcówka jest już oparta na mandze. Tak było w ostatnim odcinku krótkiej fillerowej serii o Karakuraizerze.

użytkownik usunięty

Dobra dzięki wszystkim, zrobię jak z naruciakiem za młodu, minę te kilkudziesiecioodcinkowe fillery, a pomniejsze obejrzę. Jak mi się naprawdę bardzo spodoba to z pewnością wrócę do tego. Na razie jestem w 112 odc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones