serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Bonanza

1959 - 1973
49 min.
7,2 4 519
ocen
7,2 10 1 4519
Akcja serialu dzieje się w trakcie wojny domowej oraz po niej. Ogromne ranczo Cartwrightów położone jest w Virginii, w stanie Nevada, w USA, niedaleko złóż srebra. Żyje... więcej

Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Bonanza zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Serial zdobył 2 nagrody Emmy oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Akcja serialu dzieje się w trakcie wojny domowej oraz po niej. Ogromne ranczo Cartwrightów położone jest w Virginii, w stanie Nevada, w USA, niedaleko złóż srebra. Żyje na niej czterech synów wraz z ojcem Benem. Każdy z nich był synem innej żony Bena. Żadna z ich matek już nie żyje. Western opisuje ich przygody wraz z ich wieloma problemami. Serial składa się z 430 odcinków.

studio
National Broadcasting Company (NBC)
tytuł oryg.
Bonanza
inne tytuły
Ponderosa (tytuł wznowienia) USA
Ride the Wind
więcej
Anachronizm: W czołówce pierwszego sezonu serialu Cartwright galopował na koniu po pylistej drodze ... poznaczonej koleinami przez opony ciężarówki, wiozącej filmującą go z przodu kamerę.
Serial kręcono w Los Angeles, Simi Valley, Big Bear Lake, nad jeziorem Truckee, Culver City, Thousand Oaks, Lesie Narodowym San Bernardino, Santa Clarita, Burbank, Universal City (Kalifornia, USA), Tucson, Gold Canyon, Sonoita, Patagonia, Superior, Mescal, Parku Stanowym Picacho Peak, Lesie Narodowym Coronado, nad rzeką San Pedro, Marana, obszarze chronionym Las Cienegas, górach Tucson, Superstition, Rincon, Sierrita i Whetstone (Arizona, USA) oraz nad jeziorem Tahoe (na granicy stanów Kalifornii i Nevady, USA).
W scenariuszu do filmu była kwestia, że Ben Cartwright bardzo lubi sosnę żółtą (pinus ponderosa) i chce, żeby rosła na terenie całego rancza. Ten drobiazg podsunął myśl na nazwę rancza Cartwrightów jako Ponderosa. Przy pełnej akceptacji scenarzysty i aktorów nazwa została z radością przyjęta i można było zacząć pierwsze zdjęcia do serialu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych