PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=154605}

Brygady Tygrysa

Les Brigades du tigre
8,5 388
ocen
8,5 10 1 388
Brygady Tygrysa
powrót do forum serialu Brygady Tygrysa

Świetny serial

ocenił(a) serial na 10

Oglądałam ten film wiele lat temu w polskiej telewizji. Bardzo mi się podobał. Nieco w klimatach zbliżony do "Arsene'a Lupin'a" (1971-1974) ze wspaniałym Georges'em Descrières. Kryminał z ciekawą fabułą i dobrą obsadą. Niestety, jak większość starych filmów (na dodatek nieamerykańskich) niedostępny na DVD u nas w Polsce. A szkoda.

ocenił(a) serial na 10
Marguerite

zgadzam się ! tez oglądałam wiele lat temu i byłam pod wielkim wrażeniem...

Marguerite

Film jest już na DVD, ale co z tego, jak nie ma tam doskonałego polskiego dubbingu z ubiegłego stulecia! Tylko taki wariant byłby dla mnie do przyjęcia.

ocenił(a) serial na 10
Marguerite

Piękny serial z genialnym dubbingiem i klimatyczną muzyką. Co prawda oglądałem go dawno, dzieckiem będąc, ale w pamięć wryło mi się trzech wąsatych panów (szef w meloniku i dwóch jego bardziej przyjaciół niż podwładnych w czapeczkach w mojej części Polski określanych mianem lujówy) w małym samochodzie, chyba Peugeocie, korzystających z najnowszych zdobyczy ówczesnej techniki. TVP mogłaby puścić np. na kanale Kultura.

lt_col_John_Sheppard

Kultura łaskawie nie zmarnowała dubbingu do 'Siedemnastu mgnień wiosny'. I chwała im za to. Ale co z innymi zdubbingowanymi filmami? Było tego trochę w lepszych czasach, a teraz 'odkrywają na nowo Amerykę' tłumacząc jeszcze raz to, co kiedyś już ktoś wykonał. Słowem marnotrawstwo publicznych funduszy! Pamiętam nazwisko aktora (Mroczek) użyczającemu głosu komisarzowi Valentinowi. Czy stanie się cud i doczekam się kiedyś powtórki w tamtej interpretacji?

ocenił(a) serial na 10
lukand

Pewnie nie. Kiedy TVP powtarzała serial "Ja, Klaudiusz" to puścili wersję z lektorem, choć dobrze pamiętam z dawnych czasów, że mieli ten serial pięknie zdubbingowany.

lt_col_John_Sheppard

To była bezczelność po latach! Czekałem na dubbing a tu zmarnowane pieniądze na powtórne tłumaczenie. Co gorsza, pewna kwestia, która utkwiła mi w pamięci, wypowiadana przez Klaudiusza brzmiała zupełnie inaczej w nowym opracowaniu. Jednak wbrew kłamstwom serwowanym przez lata przez możnowładców Telewizji Polskiej stwierdzam, że serial 'Ja, Kaladiusz' z dubbingiem wcale nie spłonął, lecz istnieje w rzeczywistości. I nie jest to bynajmniej plotka. Mam go w całości właśnie w tej wersji na DVD, chociaż nie sposób doczekać się oficjalnej dystrybucji. Kompletnie nie rozumiem polityki Telewizji Polskiej. Lamentują, że nie starcza im abonamentu, a mogliby zainwestować w sprzedaż zdubbingowanych przed laty filmów i wydać oficjalnie. Widocznie boją się, że i młodsi widzowie mogliby uznać, że w PRL czegoś dobrego jednak dokonano.

ocenił(a) serial na 10
lukand

Bo okazałoby się, że ich obecne produkcje to przy tamtych, z dzisiejszego punktu widzenia chałupniczo robionych serialach, to są nędzne knoty, że spora, jak na nasze warunki, kasa idzie psu pod ogon, a tutejsze "gwiazdy" nie tylko, że nie potrafią grać, jak ich widać, to jeszcze nie umieją operować głosem!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones