PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769616}

Brytania

Britannia
6,8 4 137
ocen
6,8 10 1 4137
Brytania
powrót do forum serialu Brytania

Na wstępie zaznaczę, że jeśli ktoś myślał o tym serialu jako produkcji historycznej z domieszką fantasy (coś jak w Wikingach), to bardziej pomylić się nie dało. "Brytania" nie ma nic wspólnego z historią, wszystko to co pokazano to wymysł autorów (oczywiście poza umiejscowieniem samej fabuły na wyspach Brytyjskich). Jeśli chodzi o akcję, to jedyna walka jaka się odbyła była w pierwszym odcinku + bardzo krótkie starcie w trzecim. Reszta to dialogi, "zażywanie grzybków" i sceny erotyczne... Fabuła wlecze się wolno, a ja licząc na jakieś bitwy pomiędzy legionem rzymskim i celtami wynudziłem się mocno po tych 5 odcinkach. Z braku laku można obejrzeć, ale nie liczcie na nową "Grę o Tron" czy Wikingów.

Zergol39

Szkoda . Trailer wydawał się ciekawy . Jednak pierwsza recenzja i wrażenia z tego forum bardzo sugerują nie wypał .......

ocenił(a) serial na 7
Zergol39

(uwaga spojler) ja bardzo wyczekiwałem tego serialu po przeczytaniu serii książek Roberta Fabbri'ego i Simona Scarrow'a o przygodach Wespazjana (i po ujawnieniu, że zagra go akurat Don Piero z Gomorry :-) ), tam też były rożne nieścisłości, a autorów ponosiła czasem fantazja, ale zabicie go w 2 odcinku to jest jakiś skandal, jego postać została straszliwie zmarginalizowana, po inwazji na Brytanię oblegał i zniszczył Jerozolimę, potem był jeszcze przecież cesarzem przez 10 lat, a tutaj wyrzucili go z fabuły uśmiercając na samym starcie... eh, nie ukrywam, że głównie tym się zawiodłem, bo reszta tam jeszcze daje rade

ocenił(a) serial na 6
klarenss

Dla mnie serial ogląda się przyjemnie bo podchodzę do niego z dystansem ale tutaj się w pełni z Tobą zgodzę. Zmarginalizowali i bardzo spłycili postać Wespazjana. Jego zachowanie i "maniery" nie odbiegają w serialu od podrzędnego centuriona a nie można zapominać, że pochodził z tego co pamiętam z ekwitów. Aulus Plaucjusz jako senator, też trochę zachowuje się jak rzeźnik, brakuje mu ogłady i "takiej dostojności". Dobry przykład to postać Krassusa w Spartakusie, serialu który był typową sieczką a senatora potrafili pokazać jako "gościa z klasą"...

PioTom

Spokojnie z Wespazjanem. To, że istnieje pewna zbieżność imion ( w zasadzie było to "nazwisko") i postaci, nie oznacza, że na ekranie widzimy przyszłego (niedoszłego?) cesarza. Titus Vespasianus w tym czasie miał jakieś 34 lata, a aktor jest w poważniejszym wieku. To tak jakby twierdzić, że "Antoniusz" zginął pod Akcjum, zatem co robi w serialu;)
Twórcy nie są specjalistami od detali historycznych, ale serial pięknie się ogląda. Np wymienionego w opowieści Aulusa miasta Kair nie było, za to w tym miejscu istniało Memphis. Świat Celtów wymagał zapewne więcej fantazji, niż wiedzy, której zwyczajnie nie ma. Nie wiem, czy od żołnierzy wymagać można ogłady. Słynnego Pompejusza Wielkiego zwano "młodym rzeźnikiem" jeszcze 120 lat wcześniej.
Generalnie, starannie wykonane, pięknie wizualnie, bardziej przypomina Avatara ze świętymi drzewami w starciu z maszynami, niż RZYM, ale dlaczego nie?

PioTom

co do rzymskich senatorów to z ich ogładą to mit.. taki sam jak z ogładą współczesnych polityków

Zergol39

Bo Wikingowie byli rzeczywiście bardzo historyczni. Kolejna wariacja na temat legendy o Ragnarze i przyległościach.
Inna sprawa, że Wikingów oglądało się bardzo dobrze przynajmniej do piątego sezonu.

ocenił(a) serial na 5
Ksiadz_Pistolet

W Wikingach nieścisłości były marginalne lub chociaż się takimi wydawały. Brytania bije po mordzie bzdurami.

ocenił(a) serial na 4
Zergol39

Trafna recenzja. Przyznam, że pierwszy odcinek rozbudziła apetyt, ale im dalej tym dziwniej i chyba bez pomysłu. Taka tam wieczorna zapchajdziura.

ocenił(a) serial na 5
kot69_filmweb

Dokładnie. Tak właściwie to nie wiem o czy jest ten serial: wszystkiego po trochu, muzyka dziwna, fabuła pokręcona, aktorski potencjał niewykorzystany. Szkoda.

ocenił(a) serial na 8
Mortizia

Dla mnie ciekawy i fascynujący świat Celtów nie całkiem znany przybliżony w tym serialu ogólnie jest ok.cslkiem dobra gra aktorska fajne plenery ,czeka się na kolejny odcinek z niecierpliwością
Polecam

ocenił(a) serial na 3
Zergol39

Mogli sobie darować czarnoskórych legionistów w Brytanii :) przynajmniej nie w tym okresie :P

Depciu

Nie sugerował bym się opiniami tutaj bo 80% z nich są bzdurne kończę 2 sezon i mam nadzieje na 3 :).Kostjumy,fabuła i akcja co chwile coś...polecam :)

ocenił(a) serial na 7
Zergol39

Zacząłem oglądać i podoba mi się (fajne postaci). Przeszkadza mi lekki przeskok językowy - Rzymianie spokojnie gadają z lokalesami. To nie miało prawa mieć miejsca. Ale, cóż, filmowe skróty są wszędzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones