PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647835}
8,0 13 820
ocen
8,0 10 1 13820
Chicago Fire
powrót do forum serialu Chicago Fire

Witam mam pytanie niech mi ktoś wytłumaczy jaka role odgrywa w tym serialu (Eamonn Walker) Wallace Boden jest on komendantem całej tej jednostki Firehouse 51 i ma pod sobą wszystkie 3 zmiany i pracuje 24 na dobę 7 dni w tygodniu czy tylko jest dowódcą zmiany, dowódcą batalionu i tylko zarządza ludźmi karetka 61 (Gabby i Shay) zastęp drabiny (dowódca Casey) , zastęp ratowników (dowódca Saveride) jak to przetłumaczyć na Polską straż?

TomekKaczka

Jest szefem całej remizy (tytuł komendanta to mówi samo za siebie). Jest jedną z głównych postaci więc odgrywa ważną rolę a co za tym idzie jest w każdym odcinku więc można to zinterpretować tak, że zmiany mu wypadają akurat z innymi bohaterami. Jak tak czytam niektóre tematy to zauważyłem, że niektórzy nie dopatrzyli się ważnego faktu w fabule. Tam nie jest tak, że odcinek to np. poniedziałek a kolejny to czwartek (kolejna zmiana), tylko są znacznie większe odległości czasowe. Kilka razy było tak, że między dwoma odcinkami był z miesiąc różnicy. Tak wynikało z rozmów, mogę przytoczyć nawet przykłady ale nie chcę robić spoilerów. Czyli można przyjąć, że pracuje też z innymi zmianami tylko jest to pomijane. Dziwnie to napisałem ale chyba wiadomo co moje szare komórki miały na myśli.

ocenił(a) serial na 10
m29

Ok rozumie. Wiadomo to jest tylko serial jest główną postaci więc gra w każdym odcinku troszkę to inaczej by wyglądało w realu. Więc można go porównać do Polskiego dowódcy jednostki JRG ?

ocenił(a) serial na 10
m29

W internecie nalazłem opis Wallace Boden (Eamonn Walker): Komendant 25. Batalionu Straży Pożarnej w Chicago jak to przetłumaczyć na Polska straż

TomekKaczka

Boden jest chief battalion czyli komendantem batalionu nie wiem jakie są odpowiedniki w Polsce ale wydaje mi się że w serialu to jest źle pokazane, wg Wikipedii zarządza on (chief battalion) od 3 do 8 remiz strażackich i ma pod sobą 180-200 strażaków. Remizą powinien zarządzać kapitan i mieć pod sobą 3 poruczników (wikipedia). Także Boden powinien być w serialu kapitanem a nie komendantem batalionu. Amerykańce namieszały pewnie żeby zrobić więcej wątków (zarządzanie remizą itp)

kolus_2

Straż w Nowym Yorku - w Chicago nie jest opisane ale jest podobnie (wikipedia)
trochę źle napisałem bo remizą nie rządzi kapitan tylko kompanią a wremizie jest ich 1-3, czyli może być 1-3 kapitanów, 3-9 poruczników.
cała treść:

"Operationally and geographically, the department is nominally organized into five Borough Commands for the five traditional Boroughs of New York City. Within those five Borough Commands exists nine firefighting Divisions, each headed by a Deputy Division Chief. Within each Division are four to seven Battalions, each led by a Battalion Chief. Each Battalion consists of three to eight firehouses and consists of approximately 180–200 firefighters and officers. Each firehouse consists of one to three fire companies. Each fire company is led by a captain, who commands three lieutenants and nine to twenty firefighters. There are currently four shifts of firefighters in each company. Tours can be either night tours (6 p.m. - 9 a.m.) or day tours (9 a.m. - 6 p.m.). In one tour or shift, each company is commanded by a lieutenant or the captain and is made up of three to five firefighters, depending on the type of fire company/unit: an Engine Company is staffed by an officer and three to four firefighters; a Ladder Company is staffed by an officer and five firefighters; a Rescue Company is staffed by an officer and five firefighters; a Squad Company is staffed by an officer and five firefighters; a Marine Company is staffed by an officer and four firefighters; the Hazardous Materials(Haz-Mat.) Company is staffed by an officer and six firefighters."

źr. en.wikipedia.org

ocenił(a) serial na 10
kolus_2

Rozumie. Tez czytałem w internecie o tym i w Chicago jest podział na dzielnice i w skald każdej dzielnicy wchodzi klika batalionów a w skład każdego batalionu wchodzi kilka remiz od 3 do 8 i tak jak pisałeś Boden jest szefem bataliony ale jest to troszkę dziwnie przedstawione w tym serialu bo wychodzi na to ze ma pod sobą nie tylko Firehouse 51 ale też inne remizy które wchodzą w skład 25 batalionu. Wydaje mi sie że Boden jest takim odpowiednikiem Polskiego Komendanta głównego lub coś w tym stylu w danym województwie czy mieście i ma pod sobą kilka JRG a każda ma swojego osobnego jeszcze dowódce. Wiec tak jak pisałeś Boden powinien być takim dowódca lub kapitanem tylko jednej jednostki w tym przypadku Firehaus 51 bo praktycznie stale w niej przesiaduje i ma tam swój gabinet. Choć mogę sie mylić co do tego, to sa moje takie przypuszczenia.

TomekKaczka

Najsensowniejsze rozwiązanie to takie ze każdy batalion ma 3 dowódców (tyle co zmian) którzy się zmieniają tak jak zwykły strażak.
Po prostu stopien/funkcja szefa battalionu jest dowódca zmiany w paru remizach stąd można takie porównanie z polską strażą

Disrcict chief =Komendat Miejski (1 na cały dystrykt)
Battalion Chief =Dowódca zmiany w danym batalionie
Kapitan=Dowódca zmiany w remizach podległych dowódcy batalionu
Porucznik=Dowódca zastępu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones