PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10041113}

Ciała

Bodies
6,9 14 348
ocen
6,9 10 1 14348
6,5 6
ocen krytyków
Ciała
powrót do forum serialu Ciała

9/ 10 świetny

ocenił(a) serial na 9

Jak dla mnie świetny, to jest sci-fi czego nie zaznaczyli na filmwebie
Coś w stylu Dark , różne osie czasowe, wspaniały klimat , doskonale się ogląda

ocenił(a) serial na 6
enera

Barber jest ojcem Eliasa i prawnukiem Mannixa - czyli Mannix jest swoim praprawnukiem ?

ocenił(a) serial na 9
DeRo_filmaniak

Hej,podziwiam ,że potrafiłeś tak wnikliwie i daleko zanalizować koligacje rodzinne, jeśli tak jest to wychodzi nam tu niezły absurd...hmm

ocenił(a) serial na 6
enera

w Dark też coś podobnego było, już nie pamiętam kto ale ktoś był swoim ojcem czy dziadkiem...

ocenił(a) serial na 8
DeRo_filmaniak

tak była babka, która jednocześnie była swoja córką i matką ;D z tego co pamiętam

ocenił(a) serial na 7
Gladys

Nie, to były dwie babki, jednocześnie swoimi matkami i córkami.

enera

Co tu było wnikliwego w tej "analizie". Przecież to tak oczywiste i podane wprost w serialu, że chyba tylko kompletny tuman tego nie wyłapał.
Zresztą, cały ten serial jest wyjątkowo mierny, nielogiczny, z niedorzeczną fabułą i cholernie daleko mu do Dark.

ocenił(a) serial na 6
suszyMie

Dokładnie, słaba kopia Dark

ocenił(a) serial na 10
enera

Jak wnikliwie?? Jak można było nie dojść do tak oczywistego wniosku po obejrzeniu serialu?

ocenił(a) serial na 5
enera

Zgłosiłem sf, ale Lane odrzuciła twierdząc, że to nie jest główny gatunek :D

ocenił(a) serial na 9
per333

Dziękuję per333 no i proszę co za beznadziejny argument podała Lane,przecież to jest sci-fi!!!!!!! Kryminal sci-fi. Czyli jeśli będę szukała ten serial po gatunku sci to nigdy na niego nie trafię .ech ten filmweb.....

ocenił(a) serial na 5
enera

Może Ty dokonaj edycji? W końcu to sf powinno się przy gatunku pojawić.

per333

Gadanie z tutejszymi weryfikatorami to rozmowa ze ścianą. Serial oczywiście ma przypisane sci-fi [https://thetvdb.com/series/bodies-2023], ale pusta głowa Lane tego nie ogarnie.

ocenił(a) serial na 9
GrandFan

-;)))))))

ocenił(a) serial na 5
GrandFan

Za drugim razem odpowiedź Lane następująca:

"Netflix nie określa tego serialu jako sci-fi".

Za pierwszym razem komentarz Lane brzmiał:

"dodajemy główne gatunki, a nie wszystkie możliwe, a skoro tu tylko część akcji toczy się w przyszłości, to nie jest to gatunek dominujący".

Może kiedyś jednak gatunek zostanie uzupełniony o to sf, bo elementy sf (nie chcę spoilerować) są fundamentem tej historii.

per333

https://www.netflix.com/tudum/articles/bodies-release-date-news

"Created by Paul Tomalin and based on the graphic novel by Si Spencer, Bodies is part sci-fi, part murder mystery, part period drama, and part police procedural."

I tyle w temacie człapiącej głupoty Lane.

ocenił(a) serial na 5
GrandFan

Ale póki to ona decyduje, tutaj w kategorii gatunek owego science-fiction nie będzie. Chyba, że ktoś ją jakoś przekona...

per333

Drogi panie, swego czasu z filmów zrobili serial, wbrew wszelkim źródłom dystrybutora i była wielka draka na forum z Lane na czele.

https://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Mo%C5%BCe+mi+kto%C5%9B+to+wyt%C5% 82umaczy%C4%87,3191737

Musiał minąć rok, zanim łaskawie ruszyli dupy i naprawili ten swój chaos. Zatem spoglądając na moje w/w źródło Netflixa, jestem skłonny uwierzyć, że ta dziewczyna wyłącznie splunie w kierunku tego linku i znowu coś wymyśli tymi swoimi 2 punktami IQ, aby odrzucić. Wyszło przecież na to, że dystrybutor określa, wbrew jej kłamliwej tezie.

ocenił(a) serial na 7
per333

No to Dark to też nie jest sci-fi, bo przecież tam prawie w ogóle nie ma akcji w przyszłości.

ocenił(a) serial na 5
Freeman_10

Wydaje mi się, że użytkowniczka Lane nie lubi tej kategorii, bo - z tego co słyszałem - dość często ją odrzuca. Szkoda, że Filmweb nie ma jakichś stopni weryfikacji czyli jakiejś drugiej instancji. Wszystko tutaj odbijać się może od takich ludzi jak Lane.
Serial ewidentnie science-fiction całkiem długo może nie być w ten sposób opisany. Chyba dopiero jakaś presja, związana z mnogością zgłoszeń i edycji, coś tu zmieni, o ile użytkownikom będzie się chciało taką edycję proponować.

Plusem jest zaskoczenie. Szukamy kryminału/dramatu, znajdujemy taki serial, zaczynamy go oglądać, a tu zaskocka - kluczowy wątek podróży w czasie :D

ocenił(a) serial na 7
per333

,,Szukamy kryminału/dramatu, znajdujemy taki serial, zaczynamy go oglądać, a tu zaskocka - kluczowy wątek podróży w czasie"
No właśnie na tym polega problem - szukasz danego typu, a dostajesz coś całkiem innego (np. Klub Północny, którego opis ma się nijak do serialu, nadal jest spoko, no ale coś co przyciągnęło widza jest tylko 0,01% całej fabuły).

ocenił(a) serial na 5
Freeman_10

Zgadzam się, ale co ja mogę? Nie wiem czy użytkowniczce Lane da się to wytłumaczyć, wydaje mi się, że nie. Może za rok czy dwa ktoś inny zgłosi edycję kategorii "gatunek" dla tego serialu i może wtedy ktoś inny niż Lane będzie to weryfikować.

ocenił(a) serial na 7
per333

Ja nie mówię, że masz coś zrobić, tylko tak ogólnie psioczę na Filmweb, bo to co tu się wyprawia to wiadomo co z grzybnią.

ocenił(a) serial na 8
enera

na szczęście lepszy niż Dark, tam końcówka zepsuła wszystko. Tu jest dużo lepiej. Jedyny problem to że Dafoe rozbił się na 4 części, pozostali nie, więc tytułowa sprawa ciał, nie do końca została wyjaśniona

ocenił(a) serial na 9
conneryfan

Hej ...chciałam się odnieść do cyt "na szczęście lepszy niż Dark " Powtórzę to co napisałam przy serialu Wir nt Dark .Moim zdaniem ...Tak jak trylogia Matrix była przełomem i rewelacją i dokonała zmiany w świecie filmowym tak Dark jest ABSOLUTNIE NAJGENIALNIEJSZYM serialem ostatnich czasów ,który pod każdym względem również dokonał przełomu w świecie seriali.Dark to mistrzostwo, był Dark a po Darku od lat nie ma nic co by mu dorównało..nic.Przyznaję ,że 3cia część Darku była trochę ciężka ale jako trylogia -niezrównana.Przyrównanie Darku do Wiru czy Ciał to jakby przyrównać małego fiata do ferrari .To jest oczywiście wyłącznie moje osobiste zdanie . pozdrawiam ciepło -:))))

ocenił(a) serial na 7
conneryfan

Nie tylko Dafoe, Maplewood też "rozbiła się" co najmniej na dwie osoby, skoro na końcu jest w 2023. Chociaż fakt, że tam była, mimo że wszystko zostało zresetowane, nie miał specjalnie sensu...

ocenił(a) serial na 10
Sol89

Widocznie efekt motyla jej nie dotknął, jej historia z przeszłości nie była aż tak powiązana z poprzednimi zmienionymi wydarzeniami jak w przypadku pozostałych

ocenił(a) serial na 7
Pao

Niby jak? Sam fakt, że przeniosła się w czasie, był bezpośrednim skutkiem tamtych wydarzeń.

ocenił(a) serial na 10
conneryfan

Maplewood też się rozbiła na części

ocenił(a) serial na 7
enera

W jaki sposób Elias powstał po raz pierwszy, skoro sam zapoczątkował swoje istnienie? Przecież jakoś musiał dojść do 2053. roku, żeby mógł się cofnąć i doprowadzić do wybuchu.

Gartosz

Zakładam, że 1-sza, "normalna" linia czasowa była trochę inna. Elias wychował się w niej i w jakiś sposób skończył na podróży w czasie.
Po cofnięciu się zaczął kształtować nową wersję Świata po swojemu - nagrał płyty i pokierował wydarzeniami tak, aby doprowadzić do swojego celu jakim był jego idealny Świat.
Przy takim podejściu 1szy Elias był innym człowiekiem niż późniejsze wersje (które oglądamy w serialu, który jest n-tą wersją pętli) - miał innego, normalnego ojca, itd. dopiero po jego 1szej podróży powstał Elias z pętli i Świat jaki mieliśmy w serialu

ocenił(a) serial na 8
enera

Podpisuję się pod tym ! Jeśli ktoś dojechał z całym sezonem Dark do końca , to zdecydowanie jest to serial dla takich osób :)
Miałem wrażenie że dużo pomysłów jest podpatrzonych właśnie od serialu Dark... ale 'Ciała' jest na podstawie komiksu więc chyba był pierwszy :) co nie zmienia faktu że jest naprawdę dobrze zrobiony , gra aktorska ... muzyka... szanuje ! :)

ocenił(a) serial na 9
raulblanco07

-:)))))!! Pozdrawiam serdecznie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones