PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10041113}

Ciała

Bodies
6,9 14 342
oceny
6,9 10 1 14342
6,5 6
ocen krytyków
Ciała
powrót do forum serialu Ciała

Serial ciekawy, lecz ze swoją poprawnością polityczną ociera się o groteskę.
Mamy czwórkę detektywów z parytetem płci 50/50
Detektyw 1 - gej
Detektyw 2 - żyd
Detektyw 3 - muzułmanka
Detektyw 4 - niepełnosprawna

ocenił(a) serial na 5
_Luca_

Dokładnie.

ocenił(a) serial na 8
_Luca_

A co w tym jest złego, nienormalnego? Przecież ci ludzie geje, żydzi, muzułmanie, niepełnosprawnych żyją obok nas. Kiedy przestanie was to dziwić?

kerry

Życie tych ludzi wcale nie dziwi. Budzi niesmak za to wciskanie lgbt w każdy serial. Ludzie wysocy czy otyli tez są wśród nas, a jakoś nie ma bez sensu wrzuconych postaci ważących 210 kg czy mających 210 cm i nikt nie buduje całej ideologii z powodu wzrostu czy wagi.

ocenił(a) serial na 7
robrob82

Policjant ważący 210 kg… powodzenia na służbie!

_Luca_

tylko, ze akurat to grało dużą rolę w fabule (no może tylko muzułmanka moglaby byc kimkolwiek innym). Bycie żydem, gejem i osobą, która nie może chodzić odgrywa rolę w fabule.

_Luca_

Dobrze, że tego typu wątki coraz częściej pojawiają się w serialach czy filmach, bo takie wypowiedzi doskonale pokazują w jaki sposób brak reprezentacji takich osób wpłynął na społeczeństwo. Myślę, że nadszedł czas, aby zaakceptować, że społeczeństwo nie składa się tylko z białych, heteroseksualnych kobiet i mężczyzn, i to chrześcijan.

ocenił(a) serial na 7
Wymionko

Dziekuje za konstruktywne odpowiedzi. Mam wrazenie ze moja uwaga zostala odebrana jednowymiarowo, dlatego pozwalam sobie ja rozwinac. Oczywiscie jestesmy roznorodni i z tym nie dyskutuje. Uwaga dotyczyla nasilajacego sie zjawiska poprawnosci politycznej w filmach i serialach, ktorale w mojej opinii bardziej szkodzi sprawie niz jej pomaga. Osobiscie uwazam ze nietolerancja i ksenofobia sa zjawiskami obrzydliwymi, ale ich korzenie siegaja na tyle gleboko ze poprawnosc polityczna nie jest w stanie ich zmienic. Biora sie one z braku edukacji, zasciankowosci, braku wrazliwosci spolecznej, obycia i inteligencji emocjonalnej oraz wynikajacego z ignorancji defensywnego sztucznego poczucia wyzszosci maskujacego kompleksy. Czesto okazywane w sposob agresywny. Dlatego promuje poglad ze tolerancji i otwartosci swiatopogladowej czlowiek uczy sie w swoim najblizszym otoczeniu - glownie w rodzinie, a wplyw na jej ksztaltowanie maja tez znajomi, i rozne srodowiska jak szkola itp. Absurdem jest oczekiwanie ze poprzez poprawnosc polityczna i napisanie scenariusza z roznorodnymi kulturowo, rasowo i religijnie bohaterami osoba nietolerancyjna zdobedzie sie na refleksje i krytyczna rewizje swoich pogladow. Zostaly one zakodowane w wiekszosci w sferze emocjonalnej, a nie racjonalnej. Wyrazana jest w formie nienawisci (na przyklad ktos nienawidzi czarnoskorych, a nigdy w zyciu nawet nie spotkal takiej osoby). Poprawnosc polityczna stanowi groteskowy i w mojej opinii szkodliwy zbiorowy wyrzut sumienia za wyrzadzona jakiejs grupie ludzi krzywde.
Ostatnio pojawila sie krytyka zjawiska 'blackface' i potepienie wykorzystywania bialych aktorow do roli czarnoskorych w starszych filmach. Tom Hanks w swoich wypowiedziach zaluje ze zagral geja w Filadelfia, co w obecnej atmosferze moze byc odebrane negatywnie i nieautentycznie bo sam nie jest gejem. Ministerstwo Edukacji zastanawia sie nad wycofaniem w Pustyni i w Puszczy ze wzgledu na promowanie w ksiazce kultury kolonialnej. Idac tym tokiem myslenia zabronmy wyswietlania Brokeback Mountain bo ani Ledger ani Gyllenhall nie byli gejami wystepujac w tym filmie, wiec ich obsadzanie w tych rolach jest niepoprawne politycznie. I moze jeszcze Lawrence z Arabii - nie dosc ze stereotypowo pokazuje mieszkancow Bliskiego Wschodu to jeszcze Anthony Quinn gra Araba, a przeciez nim nie byl, a w dodatku w filmie wystepuja wylacznie mezczyzni.
Nie przeszkadza mi ze w amerykanskich filmach zwiekszono udzial czarnoskorych aktorow. Jednak jezeli ten zabieg ma lepiej oddawac rzeczywistosc i roznorodnosc, bo ja tak to rozumiem to ogladajac te filmy odnosze wrazenie jakby stanowili oni co najmniej 50% tamtejszego spoleczenstwa, a nie jak wynika ze spisow niewiele ponad 12%.
Tolerancja jest cecha rozwinietych, wyedukowanych i najczesciej swieckich spoleczenstw, gdzie nienawisc do "innych" nie dominuje w debacie publicznej. Poprawnosc polityczna nasuwa mi na mysl podawanie aspiryny przy ciezkim schorzeniu. Nic nie daje, ale mamy poczucie ze przeciez jakos pomagamy i czujemy sie z tym lepiej.

ocenił(a) serial na 7
_Luca_

Pełna zgoda.

ocenił(a) serial na 7
_Luca_

>>>>>>>>>>>>BĘDĄ LEKKIE SPOJLERY<<<<<<<<<<<<<<<Osoby demonstrujące w Londynie - chyba w 99% autochtoni (skrajna prawica, co powiedziano zaraz na początku filmu, ale pod koniec jest ta sama demonstracja, lecz widać po hasłach, że to skrajna lewica). Kulturalnie protestują, żadnych zadym ze strony na czarno ubranych tzw. "antyfaszystów". Kto dba o porządek na demonstracji - oczywiście policjanci "napływowego", pakistańskiego pochodzenia. Większość policjantów szczebla detektyw, funkcjonariusz, to "napływowi". Rola pozytywnej głównej bohaterki przypadła pani pakistańskiego pochodzenia.       Dobry dzieciak na początku - Azjata. Wojna - pozytywnymi postaciami są Żydzi (detektyw i dziewczynka), złą - komisarz (czy kim on był) antysemita. To nic, że w rzeczywistości nawet Churchill był skrajnym antysemitą (takie czasy były). A po co było dawać jakichś tam Brytyjczyków...?    Wcześniejsza epoka - oczywiście nawiązanie do sytuacji, gdy homoseksualizm był karany więzieniem. No i mamy ciepłego dziennikarza i kryptohomosia - detektywa. Których postaci są bardzo pozytywne.  I oczywiście mamy całą masę przydługich scen łóżkowych z nimi w rolach głównych, które nie wiadomo komu mogą się spodobać.  A biorąc pod uwagę, że serial obejrzą chyba w większości faceci (kryminał + SF), to mogli wcześniejszą epokę zostawić normalną, za to do czasów wojennych wstawić jakąś wyemancypowaną panią detektyw, która by bardziej lubiła inne panie - przynajmniej estetyka filmu by na tym nie ucierpiała (i piszę to bez żadnych niezdrowych skojarzeń)...      Tu nie chodzi o to, jak ktoś napisał, że czas to zaakceptować, tylko o to, że można nie wciskać tego całego woke gdzie się tylko da. Przesyt czymś takim działa wręcz przeciwnie, odpychająco. Społeczeństwo nie wygląda tak, jak pokazują w filmach - tu jest wizja reżysera i kogoś z działu od inkluzywności, ale na szczęście ludzie to widzą, więc propaganda raczej spływa, jak po kaczce.   >>>>>>>>>>>>KONIEC SPOJLERÓW<<<<<<<<<<<<<

ocenił(a) serial na 8
_Luca_

też to zauważyłem

ocenił(a) serial na 7
_Luca_

Cóż ... wg Netflixa biały heteroseksualny mężczyzna z kultury łacińskiej jest już tylko przeżytkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones