PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10041113}

Ciała

Bodies
6,9 14 478
ocen
6,9 10 1 14478
6,5 6
ocen krytyków
Ciała
powrót do forum serialu Ciała

Wciągnął mnie tak, że wczoraj obejrzałam całość .
Przede wszystkim brawa za scenariusz. Po obejrzeniu nie dopatrzyłam się większych błędów logicznych czy bzdurek, jak to często bywa gdzie w grę wchodzi czas (podróże/rzeczywistości równoległe/cofanie się w czasie, itp.).
Po drugie - świetnie dobrana obsada!
Każdy z czwórki detektywów (dwóch mężczyzn, dwie kobiety) jest inny, ale charakterystyczny i bardzo dobrze zagrany. Francis z "Poldarka" - to już kolejna jego świetna rola (po tym jak rozpoznalałam go w "Andorze").
Poza tym reszta aktorów - od dzieci/nastolatków po staruszków - bardzo dobrze zagrane role.
Masa brytyjski aktorów znanach mi z innych produkcji. :-)
Fajnie było ich znów zobaczyć (Greta Scacchi!).
Nie będę wymieniać kto był najlepszy, bo naprawdę prawie każda rola była "jakaś" i ciekawa.
Po trzecie - serial mi się w w ogóle nie nudził! Trzeba oglądać go uważnie, bo każdy szczegół ma znaczenie. Czyli odradzam wychodzenie w trakcie, czy oglądanie "do prasowania", bo wiele rzeczy umknie i nie doceni się trudu twórców w dbaniu o logikę i dopracowanie fabuły.
Polecam, choć nie jest to serial lekki. Aczkolwiek nie epatuje makabrą czy okrucieństwem (no wiadomo jest trup, w pierwszym odcinku pokazują trochę sekcji, ale można przymknąć oczy :-P ), jest wątek homoseksualny, ale ma swoje uzasadnienie w fabule, no i w wiktoriańskim Londynie są zachowane realia i nie dostrzegłam czarnoskórego księcia czy lorda (jak to jest w wielu obecnie kręconych filmach/serialach), jest wątek terrorystyczny, sekciarski, ale przede wszystkim przetacza się wątek samotności i potrzeby miłości. Przez wszystkie przedziały czasowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones