PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679743}

Cuda życia

Wonders of Life
7,6 233
oceny
7,6 10 1 233
Cuda życia
powrót do forum serialu Cuda życia

Polecam

ocenił(a) serial na 9

Brian Cox pełen pasji i w ciekawy sposób, tłumacz procesy rzadzace ewolucją.

leogemini

W zupełności się zgadzam.
Ponadto muszę pochwalić operatora kamery. Cameraman Kevin White chyba zrozumiał, że trzeba zachować pewien umiar w filmowaniu (często z helikoptera), melancholijnie wpatrującego się w niebo prof. Briana Coxa (z reguły stojącego przy tym na szczycie jakiejś góry).
W poprzedniej serii "Wonders Of The Universe" takich ujęć jak dla mnie było zbyt wiele. Może Mr Kevin White uważa Briana za jeden z cudów Układu Słonecznego/Wszechświata/Życia? ;-)

Natomiast jedna rzecz bardzo mnie denerwuje. Mianowicie to, że w Polsce kanały telewizyjne takie jak BBC Knowledge, czy Discovery Science nie puszczają całych 60-cio minutowych odcinków, są one zazwyczaj krótsze o jakieś 10 minut ( w ciągu tej godziny musi się zmieścić jeszcze blok reklamowy). Tak więc najczęściej odcinki są niepełne, często okrojone z ciekawych informacji.

ocenił(a) serial na 9
Betelgeuse_Star

Nawet nie wiedziałem ze sa tak nie "humanitarnie" okrajane, niestety potrzeby komercyjne wygrywają w tym przypadku z wartością programowa. Za to punkt dla BBC, bo w przeciwienstwie do TVP ich misja programowa opiera sie na rozumie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones