PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856325}
8,0 20 136
ocen
8,0 10 1 20136
7,6 5
ocen krytyków
Cyberpunk: Edgerunners
powrót do forum serialu Cyberpunk: Edgerunners

Nie grałem w grę, ani nie znałem nigdy wcześniej tego uniwersum. Natomiast serial bardzo mi się spodobał. Polecam go z całego serca, ale strasznie boli mnie, że nie wykorzystano w pełni tego potencjału, który w nim był. Bardzo ciekawy i rozbudowany świat, przepiękna, wybitna animacja, interesujący bohaterzy. Ale zabrakło mi trochę bardziej, rozbudowanej, a przede wszystkim DOJRZALSZEJ historii. No i chyba też sam serial jest zwyczajnie za krótki. Cała akcja jest bardzo intensywna i tempo przedstawienia historii jest bardzo szybkie. Na pewno jest to częściowo wina nie najlepszego scenariusza, ale przede wszystkim sam serial jest za krótki. Trwa 10 odcinków po 22/23 minuty (nie liczę openingów i końcówek), więc tego czasu na poznanie bohaterów, na pobycie w tym świecie, jest bardzo mało. I czuje straszny niedosyt, bo o tyle historia jest trochę taka, gimnazjalna, mało dojrzała, chociaż piękna i wzruszająca, to sam świat jest niesłychanie wciągający, barwny i ekscytujący.

Osobiście, chciałbym w tym świecie pobyć dłużej i poznać tych bohaterów lepiej. Więc zostaje z strasznym niedosytem.

Serial był przewidziany na 1 sezon i ta historia sie kończy po tych 10 odcinkach, tutaj nie ma mowy o czymś więcej. Na razie nie ma żadnych przecieków ws. ewentualnego 2 sezonu, ale nawet jakby taki powstał, na co liczę, to na pewno z zupełnie innymi bohaterami i inną historią, bo ta została w 100 % zakończona. Serial na Rotten Tomatoes ma ocenę 96 % na 100 %. Na IMDB średnia ocen to jest 8,5/10. Na Filmwebie 8,2/10. Więc bardzo możliwe, że Netflix i CD Projekt Red postanowią zrobić coś jeszcze w tym świecie. Chociaż dla mnie szkoda, że po prostu nie rozbudowano tego serialu, bo potencjał był na 10/10, a niestety wyszło tak, że ja daje 8/10 z uwagi przede wszystkim na świat i kwestie audiowizualne, ale gdyby mnie ten świat tak nie kupił, to pewnie dałbym 7/10, bo historia jest w miarę prosta, chociaż piękna, ale opowiedziana za szybko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones