PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470293}

Czas honoru

8,0 87 356
ocen
8,0 10 1 87356
Czas honoru
powrót do forum serialu Czas honoru

Maria i Otto

ocenił(a) serial na 9

Co sądzicie o tej "parze"? Dla mnie to wszystko jest subtelne i takie piękne na swój delikatny sposób i bardzo im kibicuję :) Właściwie mój ulubiony wątek "miłosny" :)

ocenił(a) serial na 8
jocisko

dużo dramatu i to jedyny wątek miłosny (poza Władkiem i Rudą), który potrafi dostarczyć emocji, dr Maria strasznie zmizerniała i tym bardziej należy jej się trochę szczęścia u boku Ottona, który poświęcił dla Niej wszystko

SnapeForever

Jeszcze sie pewnie zdziwimy, ale wg mnie MiIchal okaze sie synem Ottona. Ot wpadka na jakiejs konferencji. Byloby ciekawie...

Yskelo

Nie. Nie róbmy z tego telenoweli, błagam ;/

Yskelo

Już bym prędzej powiedziała, że Władek jest jego synem, bo jest do niego bardziej podobny :)
chodzi mi nie tyle o wygląd zewnętrzny, co o to, że Michał jest bardziej śmiały jak Czesław, a Otto i Władek są trochę tacy przymuleni, nie macie takiego wrażenia??

nuttka19

Przymuleni? Toś rzekła! Wycofani bym powiedziała :P Ale generalnie coś tym jest to znaczy li i jedynie w podobieństwie charakterów. Jeżeli Władek do syn Otta, to ja jestem Krawiec :P

Ardis_filmweb

nie mówię, że tak jest, bo widać, że Maria bardzo kochała Czesława i nigdy by go nie zdradziła, tylko chodzi mi o to, że prędzej bym powiedziała, że Władek to syn Ottona niż, że Michał :)

ocenił(a) serial na 8
nuttka19

Tu raczej nie chodzi o zdradę bo jest wdową i może się zaangażować w związek z Ottonem, ale jednak widać zdystansowanie ze względu na pamięć o mężu i ten związek z Ottem jest czymś innym

Yskelo

*wiem, że jakieś 7 lat za późno haha, ale to raczej Władek, bo jest starszy i bardziej ,,podobny'', a Michał to taki blondynek, więc bardziej pasował na syna Czesława"

ocenił(a) serial na 9
SnapeForever

Wszystko, z którego nie widzimy nic, bo mamy przeskok w fabule :) Nie wiem, jak można było pominąć Powstanie!!!

A i wracając do Otto i Marii, to gdy widziałam materiał promocyjny przez 5 sezonem ( http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ej-Z6909bjE ) wydawało mi się, że aktorka grająca Marie raczej dała odczuć, że będą? :) A może mam tylko dziwną nadzieję :)

ocenił(a) serial na 8
jocisko

Poczytaj wywiad z serialowym Ottonem http://film.interia.pl/wiadomosci/telewizja/news/roznie-sie-ukladaja-ludzkie-los y,1846047,3604 i streszczenia następnych odcinków to dowiesz się więcej, pozdr :)

ocenił(a) serial na 9
SnapeForever

Gdyby tak zarzuć linkami :)

ocenił(a) serial na 8
jocisko

streszczenia znajdziesz tu
http://www.fanklubcichociemni.pl/index.php/czas-honoru-streszczenia-odcinkow-v-s erii

ocenił(a) serial na 8
jocisko

trzeba się przyjrzeć scenie w minucie 11:25

ocenił(a) serial na 9
SnapeForever

To jest scena, kiedy Otto w ostatniej chwli decyduje się zostać w Polsce. Jest scena, kiedy on już jest "na pace", gdzieś przechodzi bodaj Bleerta, a Otto wraca. Tak stoją daleko od siebie, jakby za chwilę miał być "kiss" i "brazylia" :D

ocenił(a) serial na 8
jocisko

Może Berta zlitowała się i zgadza się na rozwód, bo kompletnie nie wiem po co by się Otton do Niemiec wybierał

ocenił(a) serial na 9
SnapeForever

Bo jako Niemiec uciekał z Polski przed nagonką na jego osobę. Poza tym nie oszukujmy się Maria jakoś specjalnie nie pałała żądzą zatrzymania Otto. Cały czas wiedziała, że ten chciał zostać we Wrocławiu, on wiedział, że Maria chce jechać do Warszawy, do synów. Otto był zakochany w Marii, ale w żaden sposób nie chciał swoim uczuciem ograniczać jej wolności, ani wywierać na niej presji. Ona miała podobne podejście do jego osoby. Więc jeśli ten zamiast uciekać z kraju decyduje się zostać w nieprzyjaznej mu Polsce to Maria niejako musiała mu dać "jakąś nadzieję". Poza tym to nie tylko Otto uciekał i Berta, ale dużo Niemców.

użytkownik usunięty
SnapeForever

Dla mnie związek Janka i Leny też potrafi dostarczyć emocje. Najbardziej "podobał" mi się wątek jak Lena była jeszcze w getcie... wtedy było sporo emocji ;) A Maria i Otto rzeczywiście tworzą udaną parę :)

ocenił(a) serial na 9
jocisko

Mam nadzieję, że twórcy wyjaśnią do końca sezonu sprawę Marii i Otta. Obecnie on lata za nią jak wierny pies, zrobi wszystko dla niej, a ona jest taka wycofana, taka no jakaś. Wolałabym, aby ta relacja była bardziej określona. Wystarczy jedna scena z jakąś inicjatywą ze strony Marii.

ocenił(a) serial na 9
jocisko

W końcu się udało ;) Jedna scena, ale jaka ;)

użytkownik usunięty
jocisko

Uwieeelbiam tę parę! Szczerze? Za każdym razem nie mogę się doczekać kolejnych scen z nimi. Szkoda, że na cały 45minutowy odcinek oni pojawiają się na zaledwie 10 minut. Za mało, za mało.

ocenił(a) serial na 8

Zajrzyj tu http://forum.tvp.pl/index.php?topic=147213.0
Lektura obowiązkowa dla fanów tego wątku

użytkownik usunięty
SnapeForever

Ależ czytam to na bieżąco! :)

ocenił(a) serial na 8

dałam Ci linka bo po nicku myślałam, że nie znasz bo tam nie piszesz :)

ocenił(a) serial na 10

Zgadzam się. Teraz oglądam na DVD i w każdym odcinku są tylko dwie, góra trzy sceny z nimi na całe 45 min. Jestem zła ze nie było ich w powstaniu. Szkoda tez ze na koniec Otto wyjeżdża. Bez sensu. Powinni zrobić kolejne sezony i Otto powinie wrócić. Zdecydowanie najlepsza para, a Marysia to najlepsza bohaterka z całego serialu. Nawet głównych bohaterów tak nie lubię. Rolę zagrała mistrzowsko.

ocenił(a) serial na 9
jocisko

Podbijam temat :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones