PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470293}

Czas honoru

8,0 87 479
ocen
8,0 10 1 87479
7,5 2
oceny krytyków
Czas honoru
powrót do forum serialu Czas honoru

skończyłem oglądać ten serial już parę miechów temu. Zakochałem się w nim ale to zakończenie-
akcja urwana w pół twoich bohaterowie na w pół marti uciekaja z każdej trony ruski napierd^la i
jeb. koniec serialu. jak tak można,ale z drugiej strony ten serial wzbudził moje zainteresowanie
tym okresem historycznym polski.. Obejrzałem parę filmów na faktach jak np generał NIL który
dobitnie pokazuje że wybitny polski bohater dowódca AK zostaje uśmiercony przez
komunistyczny aparat władzy. bo tym właśnie zakończyła się dla polski II wojna światowa nie
wolnością. nasz kraj wpadł łapdy wschodniego plugawego imperium zwanego zssr. oni sądzili
naszych polskich żołnierzy działaczy ak i decydowali kto żyje a kto nie w imię" kraju". Także
wszyscy wiemy że prawie wszyscy działacze ak, cichociemni , dowódcy skończyli tragicznie.
jedynie garstka przeżyła. TO właśnie obrazuje końcówka CZASU HONORU nasi bohaterowie
może przeżyli bieżącą akcję ale prawie wszyscy mieli w bani walkę o polske z lasu z krajem
podbitym przez inne imperium, co było pomysłem godnym szacunku lecz zarazem poronionym. Ta
droga kończyła się śmiercią dla każdego takiego bojowego patrioty, możliwe że Bronek odpuścił
bo obiecał swojej ukochanej że z tym skończy. ale bracia raczej byli polakami herosami aż po
kres swojej śmierci. te zakończenie porostu oszczędza nam bólu oglądania naszych herosów
oraz ich śmierci, ale pozostawia też nadzieję że jednak każdy z nich być może był taki madafaka
że rypał ruskich i przeżył. Także jest dla mnie to logiczna aczykolewiek totalnie słodko gorzka
końcówka pozostawiające pytanie. na które ja dałem sobie odpowiedź że bronio przeżył bracia
ostatecznie zgineli na 90% ale to tak se gdybać można

ocenił(a) serial na 10
mordarg

Nie jestem przekonany czy Bronek rzeczywiście odpuściły po tym jak komuniści aresztowali jego żonę.

mordarg

Ja w sumie nie myślę, że zginęli... Gdyby zginęli, to tak jak w końcówkach innych serii, śmiałoby to pokazali, tak jak np. śmierć Janka. Podobno w VII serii będzie powrót do czasów Powstania, a że będzie VIII seria można też śmiało przypuszczać, bo nie zakończyliby chyba całej akcji tak tajemniczo, tzn. aresztowaniem większości rodziny podziemia, ucieczką głównych bohaterów...

ocenił(a) serial na 9
ComellistaPorSiempre

Z tego co wiem to ta seria ma być ostatnia sam Jarosław Sokół to powiedział

użytkownik usunięty
mukao2

Póki co wiadomo że 7 seria i na pewno będzie o Powstaniu Warszawskim z racji tego że w 2014 roku jest 70 rocznica wybuchu powstania.

ocenił(a) serial na 9
ComellistaPorSiempre

Yhm, śmiało można przypuszczać. W VIII serii główni bohaterowie zostaną agentami Mossadu tropiącymi nazistów w Argentynie, a w IX napadną na willę w Magdalence, w której Wałęsa pije wódkę z Kiszczakiem.

Wy (niektórzy) naprawdę jesteście takimi intelektualnymi wydmuszkami, których otwarte zakończenie kładzie na łopatki? Okazuje się, że Bajon, którego "Przedwiośnie" jest totalną szmirą, miał rację odpalając Barykę, bo inaczej do motłochu nie trafisz.

Czas Honoru, choć oczywiście jest fikcją, trzyma się ogólnego zarysu historii- w czasie okupacji niemieckiej zrzuceni do Polski wyszkoleni w Anglii Cichociemni jako ZWZ przeprowadzają akcje dywersyjne, budują struktury, wstępują do Armii Krajowej, biorą udział w Powstaniu Warszawskim, zwalczają czerwone podziemie, po wojnie stawiają zbrojny opór sowieckiej swołoczy, niejednokrotnie wierząc, że nadejdzie faktyczna amnestia. W 1947 (o ile dobrze pamiętam) zostają otoczeni przez zdecydowanie przeważające siły KBW i NKWD. Koniec. Nic więcej nie będzie, bo nic innego poza kulą w łeb polskich bohaterów nie spotkało.

ocenił(a) serial na 10
M1920

w 7 serii Bronek będzie wywalał granaty jak Rambo, a Michał będzie podrywał ssmanki

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Końcówka ma zakończenie symboliczne,ucieczka z obławy czyli życie prawem wilka jak to się o wyklętych mówi.Ciągłe osaczenie i krycie się po lasach albo ubeckie katownie.Jeśli bracia przeżyli to niedługo bo padli od kul bezpieki jako "bandyci z lasu".A aresztowania pozostałych bohaterów to symbol rozprawienia się PRL z resztkami opozycji i koniec złudzeń o wolnej Polsce po referendum 3X tak i "wyborach".

ocenił(a) serial na 8
Faith_Armor

No tak.. mówisz to samo co ja tylko ww inny sposób ; ) Aczkolwiek po latach stwierdzam że nie obraził bym sie np na 3/4odcinki specjalne z z których w każdym jednym byśmy poznali los danego bohatera jak się tragicznie/ badź nie -potoczył do końca. ( W tym i Rainera oczywiscie jak go np po latach w argentynie łapią ) Wszyscy wiemy że Polacy potrafią robić filmy o benadzieji i cierpieniu wlasnie tamtego okresu ( Generał NIL, Róża i wiele innych ) Także broń boże nie kolejna seria . Ale taka odrębna miniseria ?? Kto wie może kiedyś ktoś w TVP wpadnie na taki pomysł .

ocenił(a) serial na 10
mordarg

Swego czasu kiedyś był plan na film kinowy i to był by dobry pomysł by w nim zakończyć historię bohaterów , ale pomysł upadł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones