PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673541}

Długa noc

The Night Of
7,7 25 365
ocen
7,7 10 1 25365
7,6 14
ocen krytyków
Długa noc
powrót do forum serialu Długa noc

.. jest wtedy gdy na komisariacie oficer dyżurny kończy wpisywać rejestr, podpisuje sie a potem chowa swoje okulary i bez slowa wychodzi. to jest jego robota - tylko tyle i az tyle, nic go nie obchodzi czy ten albo tamtej jest winny czy nie. Po nim przyochodzi następny, wyciąga okulary i robota rusza od nowa....

Moim zdaniem serial okrutnie pokazuje rzeczywistość - ale jak CSI czyli kamery, lazery ale od strony prawdziwego życia - chorego adowkata (ale nie na "popularne" choroby jak alkoholizm czy rak ale egzemę, policjantów którzy dopytują czy mogą iść do domu bo służba już się skończyła), ludzi którzy po prostu pracują i wiedzą, że to tylko praca od 7 do 15 i że świata nie naprawisz i zmienić też niewiele możesz (np. Torturo mówi kilka razy - "ch#$ mnie obchodzi czy ja zabiłeś czy nie, ważne czy przysięgli ci uwierzą")

Dobry serial 8/10.

ocenił(a) serial na 8
abracadaver

To prawda. Ta scena idealnie pokazuje metodę tego serialu - ważne sceny niekoniecznie są tutaj na pierwszym planie, czasem są dobrze skryte, nienachalne. Prawdziwa problematyka wkracza niejako tylnimi drzwiami. Po prostu dobrze skrojony i wyreżyserowany serial.

ocenił(a) serial na 8
abracadaver

Dokładnie i to jest tu świetne.Dla chłopaka toczy się walka o przyszłość ale to jego świat.Poza nim kazdy z nas ma własny, pracę od - do, swoją rutynę, swoje problemy, sprawy itd. Zwieńczeniem tego jest dla mnie końcowa scenę, czy jedna z końcowych, gdy Pani prokurator zdejmuje buty na obcasie, wskakuje w adidasy i wychodzi z sali sądowej.- co mówi, " ok, wszystko wszystkim, ale poza tym, że jestem tu, mam też swoje życie prywatne".Choc z drugiej strony w scenie z policjantem na emeryturze, gdy jednak przy drinku mówią o tym, by dorwać tego doradcę, widzimy , że jednak nie myślą szablonowo, co daję pewna nadzieję, że jednak niektórym zależy, jeśli wiecie co mam na myśli.

ocenił(a) serial na 9
abracadaver

Dla mnie znamienna jest scena mowy końcowej pani prokurator. Trzymając nóż (w prawej ręce) mówi o zadanych 22 ranach i wykonuje kilka takich ruchów w powietrzu. I wtedy do niej dociera, że Naz jest leworęczny - my widzimy to to przy jego wyjściu z więzienia gdy składa podpisy i na samym początku gdy robi notatki na uczelni, To właśnie ten detal utkwił mi n samym początku i śledziłem kiedy zostanie wykorzystany w śledztwie. Został ukazany w niezwykle interesujący i niespodziewany sposób, co też punktuje u twórców - bo pokazuje, że każdy popełniał tam błędy/nie zawsze miał wgląd w pełen obraz- np. w tym przypadku obrona nie zainteresowała się dokumentacją, w jaki sposób ciosy zostały zadane. Dla niektórych to dowód na słaby scenariusz - a dla mnie na konsekwentne przedstawienie postaci i realizm świata przedstawionego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones