serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Dallas

1978 - 1991
45m
5,6 352
oceny
5,6 10 1 352
Saga bogatej rodziny Ewingów, zaangażowanych w przemysł naftowy. Patriarcha rodu, Jock Ewing, zalożył korporację Ewing Oil. Jego żoną jest Ellie, która zarządzała... Zobacz pełny opis

Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Dallas zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

Złoty Glob
Serial zdobył nagrodę Złoty Glob, 7 innych nagród oraz 29 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Saga bogatej rodziny Ewingów, zaangażowanych w przemysł naftowy. Patriarcha rodu, Jock Ewing, zalożył korporację Ewing Oil. Jego żoną jest Ellie, która zarządzała Southfork Ranch, swym rodzinnym domem. Jock i Ellie mają trzech synów: stojącego na czele firmy, bezwzględnego J.R., który ożenił się z byłą Miss Teksasu, Sue Ellen Shepard,Saga bogatej rodziny Ewingów, zaangażowanych w przemysł naftowy. Patriarcha rodu, Jock Ewing, zalożył korporację Ewing Oil. Jego żoną jest Ellie, która zarządzała Southfork Ranch, swym rodzinnym domem. Jock i Ellie mają trzech synów: stojącego na czele firmy, bezwzględnego J.R., który ożenił się z byłą Miss Teksasu, Sue Ellen Shepard, Bobby'ego, którego żoną jest Pamela Barnes, córka największego biznesowego rywala Ewingów, oraz Gary'ego, wykluczonego z rodziny przez ojca, który ostatecznie osiedlił się w Kalifornii ze swoją żoną Valene.

na podstawie
Mitchell Wayne Katzman (materiały do scenariusza, historia)
studio
Lorimar Productions / Lorimar Television
tytuł oryg.
Dallas
inne tytuły
Oil (tytuł roboczy) USA
The Linda Evans-Project (tytuł roboczy) USA
więcej
Kiedy Steve Kanaly stwierdził, że jego postać przestała się rozwijać i chciał zrezygnować z roli, Larry Hagman zaproponował, by "Ray Krebs" okazał się nieślubnym synem "Jocka Ewinga" i by ten sposób zatrzymać aktora.
W kilku wcześniejszych odcinkach postaci Lucy i Ray'a pokazywano jako kochanków. Kiedy okazało się, że Ray jest nieślubnym synem Jocka nigdy już nie wspomniano o romansie.
Barbara Bel Geddes jest tylko dziewięć lat starsza od Larry'ego Hagmana, a w filmie gra jego matkę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jeden z najbardziej popularnych seriali amerykańskich lat 80-tych. W latach 80-tych konkurował z największym rywalem „Dynastią”. Swojego czasu puszczany był w telewizji Polsat. Chyba nawet w tym okresie kiedy na TYP1 hitem była „Dynastia”.

re:mini.scencje

ocenił(a) serial na 5

pilot zobaczyłem, resztę pozostawiam w szufladce mej pamięci, tej ładnej, tej z napisem: tvp prehistoria, czasy dawienne, era przedinternetowa, nie wstrząsać ni wyciągać, niech pleśnieje i się kurzy..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones