6,8 4
oceny
6,8 10 1 4
5
chce zobaczyć
{"type":"film","id":271684,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Dawno+temu+Cichociemny.+Stanis%C5%82aw+Jankowski-1990-271684/tv","text":"W TV"}]}
Dawno temu Cichociemny. Stanisław Jankowski
  • TVP VOD - https://vod.tvp.pl

    oferta
    Sprawdź szczegóły


W 1939 roku Stanisław Jankowski był pracownikiem naukowym na Politechnice Warszawskiej. Po wybuchu wojny został zmobilizowany i brał udział w kampanii wrześniowej, a po 17 września został internowany. Udało mu się w listopadzie dostać do Francji, a następnie do Wielkiej Brytanii. Tam przeszkolony do działań wywiadowczych trafił do krajuW 1939 roku Stanisław Jankowski był pracownikiem naukowym na Politechnice Warszawskiej. Po wybuchu wojny został zmobilizowany i brał udział w kampanii wrześniowej, a po 17 września został internowany. Udało mu się w listopadzie dostać do Francji, a następnie do Wielkiej Brytanii. Tam przeszkolony do działań wywiadowczych trafił do kraju jako cichociemny, gdzie jego zadaniem było zorganizowanie, podlegającego Komendzie Głównej Armii Krajowej oddziału zajmującego się fałszowaniem dokumentów na cele konspiracyjne. Oddział otrzymał kryptonim "Agaton" i taki też pseudonim przyjął Jankowski, będący jego dowódcą. Brał udział w powstaniu a po jego upadku trafił do niemieckiej niewoli. W 1946 roku powrócił do kraju i pomimo inwigilowania przez UB uniknął represji, co niestety stało się udziałem wielu jego kolegów. W czteroodcinkowym serialu sam bohater opowiada o swoich wojennych doświadczeniach, o tragicznym losie jaki spotkał jego bliskich. W chwili realizacji filmu jego bohater miał 79 lat.

Dawno temu Cichociemny. Stanisław Jankowski zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.