Demony da Vinci

2013
Demony da Vinci
7,4 15 084
oceny
7,4 10 15084
14 529
chce zobaczyć
{"type":"film","id":644580,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Da+Vinci%27s+Demons-2013-644580/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Demony da Vinci
 • do Rodziny Borgiów nie ma nawet podejścia ten serialik.

 • king8543 A zapomniałem dodać co mnie najbardziej śmieszy w tym serialu to to że z Leonarda Da Vinci zrobili jakiegoś McGavera i człowieka do zadań niemożliwych ale to chyba miało być dla uatrakcyjnienia tego serialu dla dzisiejszej małolackiej i niewymagającej widowni.

 • king8543 No właśnie to jest paradoks tego serialu niby formułą celuje w osoby nastoletnie.. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie, a występują w nim sceny stricte dla dorosłych, takie jak seks, nagość rozrąbywanie czaszek krew, flaki, tortury, gwałty, zabójstwa dzieci itd.. pełny wachlarz.

  To chyba taki pic na wodę i właśnie to "pod stołem" ma zachęcić młodzież do oglądania.
  Mi ten serial polecono ale jestem zawiedziony.. spodziewałem się czegoś znacznie ambitniejszego i dojrzalszego. Tak to jest dokładnie jak napisałeś w tytule. .

 • Zetnakatel Nie mniej ogląda się przyjemnie i zostaje z tą produkcją, po drugim sezonie jest ciekawiej.

 • king8543 Warto dopowiedzieć, że Leonardo naprawdę był wszechstronny, głośno jest o jego CV w sieci oraz pierwotnych odkryciach, które przypisali sobie Newton, Kopernik Galileusz i Darwin, ale obrane w inne słowa. Mając taką wiedzę, serial jednak nabiera innego znaczenia. Wiadomo, wątek z księgą liści jest trochę dziwny i niektórych może zniesmaczyć do oglądania...zatem wolelibyście przez 3 sezony oglądać, jak pisze wiersze, chodzi za ludźmi, których obserwuje i rysuje itp?

 • pinker_2 Nie mogli przypisać sobie jego wynalazków, bo nie wiedzieli o ich istnieniu. Uczeni często niezależnie od siebie zajmują się tym samym problemem.

 • venexiana Mimo wszystko oficjalne i nieoficjalnie odkrycie to dokonania dwóch osób, tyle, że jedna nie ogłosiła tego całemu światu. Nie zapominaj również, że Leonardo żył w czasach, gdzie większość z w/w jeszcze się nie narodziła.

 • ChrisuuS ocenił(a) ten serial na: 7

  king8543 Bo to serial fantasy... A nie dokument historyczny.
  Borgiowie dużo gorzej wypadają bo są niby "serialem historycznym"

 • ChrisuuS Borgiowie są tak samo serialem historycznym jak Demony, tylko z lepszą scenografią i kostiumami. Z historia w serialu o Borgiach tylko imiona bohaterów mają coś wspólnego, ale ich losy zupełnie nic.