PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644580}

Demony da Vinci

Da Vinci's Demons
7,4 15 583
oceny
7,4 10 1 15583
Demony da Vinci
powrót do forum serialu Demony da Vinci

Ani Machiavelli ani Lorenzo "Wawrzyniec" Medici nie są podobni i zgodni to prawdziwych postaci historycznych,których juz było dużo interpretacji, ale w tym serialu tomk0mpletnie nie podobni ani z wyglądu ani z zachowania.
Machiavelli w tym serialu grany przez Vlahosa mnie strasznie irytuje, zrobili tu z iego ciote, ale to był jeden z największych umysłów i spryciarzy tamtych czasów a tu jakiś z niego niezdara i przygłup.
Co do Da Viciego widać ze popłynęli z fantazją i to mocno. On raczej unikał przemocy i raczej nie należał do jakis henraków i awanturników jak go tu przedstawili, no i był gejem.
Fajnie natomiast jest tu zgrana postać Girolamo Riario, ten Blake Ritson stworzył swietną mroczna postać, zdecydowanie moja ulubiona w serialu.

ocenił(a) serial na 6
SlimShady85

Właśnie po ostatnim odcinku, raczej pewny jest rozwój "Niko" w kierunku w którym mówisz. Co do leonarda taki na pewno był zamysł, ale nie wychodzi to jakoś cudnie..... Nic nie przebije mieszania historii i nie pewnych na 100% faktów historycznych z fantastyką ukazanych w grach Assasin's Creed i myślę, że mogła to być jedna z inspiracji tego serialu......

ocenił(a) serial na 9
tomciog18

Dokładnie, wątek "Niko" po s01 nabiera dynamiki i rzekłbym, męskości coby do ~SlimShady85 trafiło :p Będzie Machiavelli jak opisujesz ~SlimShady85 ;)

ocenił(a) serial na 8
SlimShady85

Ten serial nigdy nie miał być lekcją historii a raczej zabawą historią. To wszystko. To nie wykład o Leonardo, to rozrywka.

ocenił(a) serial na 6
Kasiek_haz

A tak na marginesie: ile lat mógł mieć Leo w czasie spisku Pazzich?, był raczej świadkiem tego wydarzenia bo widziałem jakieś jego rysunki przedstawiające to co zrobiono że spiskowcami. No chyba nie było tak dramatycznie bo lud Florencji raczej popierał Wawrzyńca.

ocenił(a) serial na 7
WOLVERINE55

Leo miał w tedy 26 lat.

ocenił(a) serial na 6
Sarah_7

Czyli mniej więcej tyle ile w serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones