Foyle ma stopień nadinspektora. Akcja serialu toczy się podczas II wojny światowej, a ten stopień został wprowadzony dopiero w 1949 roku.
W pierwszym odcinku serialu wyjaśniono, że sierżant Milner dołączył do policji po tym, jak wrócił z wojny jako inwalida wojenny. Nosi protezę nogi i przez kilka odcinków widać, że wyraźnie utyka, ale w późniejszym okresie ułomność znika i jest nawet w stanie biec, by zatrzymać zbiega.
Przybyli w 1942 roku do Hastings amerykańscy żołnierze twierdzą, że wcześniej stacjonowali w Forcie Benning w stanie Wirginia. W rzeczywistości ten fort znajduje się w stanie Georgia.
Podczas napisów końcowych odcinka pt: "The German Woman", można zauważyć, że Focus Puller został błędnie zapisany jako Foucs Puller.
W odcinku pt: "The German Woman", gdy Foyle odwiedza Paula Milnera, zastaje go czytającego książkę pt: "TAPPIN'S BURRO". Jednak akcja tego epizodu toczy się na początku II wojny światowej, a wspomniana powieść została wydana dopiero w 1951 roku.
W odcinku pt: "The German Woman", gazeta datuje czas trwania odcinka na wiosnę 1940 roku, jednak kwiaty, które Elsie układa, kwitną dopiero późnym latem i wczesną jesienią.
W odcinku pt: "The German Woman", kiedy Foyle czyta gazetę, lewa kolumna pisma zawiera historię internowania prochów Neville'a Chamberlaina. Gazeta datowana jest na 12 maja 1940 roku, jednak wspomniany brytyjski polityk zmarł dopiero 9 listopada 1940 roku.
W odcinku pt: "A Lesson in Murder", gdy Foyle siedzi w swoim gabinecie, na ścianie można zauważyć stożkową gaśnicę wodną, umieszczoną do góry nogami. Takie położenie gaśnicy tego typu spowodowałoby wypłynięcie wody przez otwór.
W odcinku pt: "A Lesson in Murder", zarówno Joe jak i jego ojciec, Eric, noszą nazwisko Pierson, ale w napisach widnieją jako Cooperowie.
W odcinku pt: "A Lesson in Murder", można zauważyć, że ręczny granat przywiązany do klamki to w rzeczywistości amerykański "Pineapple" Mk2. Akcja tego epizodu toczy się w 1940 roku, a wspomniany model pojawił się w Wielkiej Brytanii dopiero rok później.
W odcinku pt: "A Lesson in Murder", podczas sceny tańca, można dostrzec, że saksofonista nie gra na instrumencie, ponieważ jego palce nie poruszają się po zaworach.
W odcinku pt: "Eagle Day", podczas końcowej sceny na lotnisku, można dostrzec beczki z napisem "gasoline", które pochodzi z amerykańskiego żargonu. Zamiast tego używano nazwy: "aviation spirit".
W odcinku pt: "Eagle Day", po tym jak Andrew Foyle kończy rozmowę z kapitanem grupy i dowódcą skrzydła, widać go w domu noszącego czapkę z daszkiem. Jest to naruszenie etykiety wg której nakrycie głowy zakłada się dopiero po opuszczeniu budynku.
W odcinku pt: "Eagle Day" pojawia się okrągły ekran radaru z charakterystycznym typem zamiatającego wyświetlacza, który był używany dopiero po wojnie. Podobnie jest z obrotową anteną urządzenia, która powinna być przymocowana na stałe.
W czasie II wojny światowej kobiety w lotnictwie służyły w Pomocniczych Siłach Powietrznych Kobiet (WAAF). Oficerki nosiły mosiężne A (od Auxiliary) na klapach mundurów, podoficerki zaś odznakę materiałową A bezpośrednio pod orłem na ramieniu. W odcinku pt: "Eagle Day" występujące członkinie WAAF nie noszą żadnej ze wspomnianych odznak.
W odcinku pt: "Fifty Ships", kiedy Richard Hunter jest w pubie, inny klient wręcza mu egzemplarz gazety: "The Eastbourne Chronicle" wydany w środę 14 września 1940 roku. W rzeczywistości tego dnia była sobota.
W odcinku pt: "Fifty Ships", redaktor gazety pali papierosy z filtrem. Były one wówczas niespotykane i sprzedawane głównie kobietom.
W odcinku pt: "Fifty Ships", Paige odlatuje samolotem wojskowym do Portugalii, by stamtąd wyruszyć do Stanów Zjednoczonych. Podczas II wojny światowej Portugalia była krajem neutralnym, więc każdy wojskowy areoplan i jego pilot zostaliby internowani po wylądowaniu, co innego w przypadku cywilnej maszyny.
W odcinku pt: "Fifty Ships", Arthur Lewes i Foyle spotykają się na terenie Sądu Koronnego. Akcja tego epizodu toczy się we wrześniu 1940 roku, a wspomniany organ państwowy powstał dopiero po wojnie, w 1972 roku.
Akcja odcinka pt: "Among the Few", toczy się w 1940 roku, jednak Spitfire Andrew Foyle'a ma oznaczenia 317 polskiego dywizjonu myśliwskiego. W rzeczywistości ta formacja powstała dopiero w lutym 1941 roku, a samoloty Spitfire trafiły do jednostki osiem miesięcy później.
W odcinku pt: "Among the Few", Andrew Foyle i Rex Talbot latają na Spitfire'ach Mk. IX, ale podczas lądowania w bazie, są to Spitfire'y Mk. I.
W odcinku pt: "War Games", kilkakrotnie pokazano zbliżenie dokumentu potwierdzającego współpracę z niemieckimi producentami. Tekst zawiera błędny napis: "DOCUMENS", zamiast: "DOCUMENT" lub niemieckiego odpowiednika: "DOKUMENT".
W odcinku pt: "War Games", kapitan Devlin mówi, że właśnie wrócił z Francji, wg inspektora Foyle'a oficer służył w siódmej dywizji pancernej. Jednak w 1940 roku ta jednostka znajdowała się w Afryce Północnej.
W odcinku pt: "The Funk Hole", w garażu wisi plakat do filmu pt: "Listonosz zawsze dzwoni dwa razy", którego premiera miała miejsce w 1946 roku, czyli sześć lat po wydarzeniach z tego epizodu.
W odcinku pt: "The Funk Hole", Sam nazywa obserwatorów ptaków: "Twitchers". W rzeczywistości termin ten był używany dopiero w następnej dekadzie.
W odcinku pt: "The Funk Hole", kiedy Foyle odbiera Sam z warsztatu MTC, w tle widać stos opon, które posiadają charakterystyczny, przesadnie zygzakowaty wzór bieżnika i zaokrąglone barki opon radialnych. Zostały one wynalezione dopiero w 1948 roku.
W odcinku pt: "The Funk Hole", pojawiają się autobusy Routemaster London. W rzeczywistości pierwszy prototyp tego pojazdu zbudowano dopiero po wojnie, w 1954 roku.
W odcinku pt: "The Funk Hole", Andrew zabiera Sam na pokaz filmu pt: "Przeminęło z wiatrem" o godz: 18:00. Gdy oboje opuszczają kino na dworze jest jasno jak za dnia.
W odcinku pt: "The Funk Hole", którego akcja toczy się w 1940 roku, dwudziestodwuletni Andrew Foyle mówi, że miał osiem lat, kiedy umarła jego matka. W rzeczywistości do śmierci kobiety doszło osiem lat wcześniej, co oznacza, że chłopak był wówczas o sześć lat starszy.
W odcinku pt: "The Funk Hole", czarnorynkowy handlarz zostaje postrzelony przez członka Home Guard z karabinu Enfield model 1917 "Eddystone", ale później inspektor Foyle ogłasza, że znaleziono ciało z kulą od "Lee-Enfielda". Jest to zupełnie inna broń, ale o tym samym kalibrze.
W odcinku pt: "The Funk Hole", pani Powell mówi, że zaczęła prowadzić pensjonat około dwóch miesięcy temu, zaraz po Dunkierce. Jednak akcja tego epizodu toczy się w październiku 1940 roku, a do ewakuacji na francuskiej plaży doszło pięć miesięcy wcześniej.
W odcinku pt: "The Funk Hole", kiedy Vaudrey po raz pierwszy otrzymuje możliwość wyboru pigułki cyjanku lub kuli, można usłyszeć, jak morderca odbezpiecza rewolwer. Niecałą minutę później oprawca robi to ponownie, gdy przystawia lufę do twarzy ofiary.
Brytyjczycy nie używali słowa: "classified" podczas II wojny światowej, jak to ma miejsce w odcinku pt: "The French Drop". Zamiast tego mówili: "secret" lub "top secret".
W odcinku pt: "The White Feather", na ścianie biura Foyle'a wisi fotografia króla Jerzego VI, wykonane przez Yousufa Karsha. Akcja tego epizodu toczy się w maju 1940 roku, a samo zdjęcie powstało dopiero we wrześniu 1943 roku.
W odcinku pt: "The White Feather", Foyle czyta list od syna, w którym informuje on ojca, że dostanie trochę urlopu przed egzaminem na skrzydła. Jednak zdjęcie Andrew, obok krzesła inspektora, pokazuje, że chłopak ma już wspomnianą odznakę.
W odcinku pt: "A Lesson in Murder", gdy tłum wrzuca przez okno koktajl Mołotowa do środka włoskiej restauracji, kula ognia wystrzeliwuje w ich kierunku. W rzeczywistości celem wspomnianej broni jest rozpalenie ognia poprzez rozprowadzenie płonącego płynu na maksymalnym obszarze, zamiast gwałtownego wybuchu, do czego mogłoby dojść tylko w pomieszczeniu pełnym gazu.
W odcinku pt: "A Lesson in Murder", Emily Gascoigne zeznając na temat wrzuconej cegły mówi, że obudziła się z dreszczem w nocy, ponieważ jej mąż otworzył drzwi. Jednak na początku epizodu, kiedy widzimy budzącą się kobietę, jej małżonek wciąż schodzi po schodach.
W odcinku pt: "Eagle Day", Andrew Foyle pilotuje samolot Spitfire Mk. IX, który powstał dopiero w lipcu 1942 roku, prawie dwa lata po wydarzeniach z tego epizodu.
W odcinku pt: "Eagle Day", Andrew Foyle startuje na szaro-zielonym samolocie Spitfire, potem areoplan zmienia barwy. W dalszej części epizodu jego maszyna powraca do pierwotnych kolorów.
W odcinku pt: "Eagle Day" słychać kilka odniesień do słowa "RADAR", ale w 1940 roku Brytyjczycy nazywali wspomniane urządzenie: "RDF" (ang. Range and Direction Finding).
Akcja odcinka pt: "Fifty Ships" rozgrywa się w 1940 roku, jednak widoczny pod koniec epizodu samolot transportowy to C 47 Skytrain, znany w RAFie jako Dakota. W rzeczywistości ten pojazd powstał rok później, a pierwsze dwa tysiące egzemplarzy trafiło do Wielkiej Brytanii dopiero w 1942 roku.
W odcinku pt: "Eagle Day", jeden z lotników w jadalni ma na sobie pojedynczy szewron, podobny do stopnia kaprala. W rzeczywistości odznaka ta nie była noszona w RAF podczas II wojny światowej, wprowadzono ją dopiero 1 kwietnia 2010 roku.
W odcinku pt: "Eagle Day", Andrew Foyle spożywa w kantynie obiad w towarzystwie sierżanta WAAF. Podczas II wojny światowej oficerowie, podoficerowie i szeregowcy RAFu jedli posiłki w oddzielnych pomieszczeniach, zmieniło się to dopiero pół wieku później.
Widoczny na początku odcinka pt: "Eagle Day", zielony samochód Humber HJE957 został wyprodukowany dopiero w 1959 roku, czyli 19 lat po wydarzeniach z tego epizodu.
W odcinku pt: "Eagle Day", którego akcja toczy się w 1940 roku, pokazane na ekranie namioty to Tent General Purpose Mk2 7x9 i Mk3 9x9, powstałe trzy dekady później.
W odcinku pt: "The White Feather" na mundurze nadinspektora widnieje baretka Medalu za Wzorową Służbę Policji. W rzeczywistości ten order został ustanowiony dopiero 14 czerwca 1951 roku, jedenaście lat po wydarzeniach przedstawionych w tym epizodzie.
W odcinku pt: "The White Feather" można zauważyć, że na terenie hotelu "White Feather" kwitną żonkile pod koniec maja 1940 roku. W rzeczywistości wspomniane rośliny nie rozwijają się o tej porze roku w południowej części Anglii.
W odcinku pt: "Fifty Ships", biuro na lotnisku, w którym Foyle konfrontuje się z podejrzanym, ma minirolety nad oknami. W rzeczywistości weszły one do produkcji i użytkowania dopiero trzy dekady po wydarzeniach z tego epizodu.
W odcinku pt: "Fifty Ships", fotograf posługuje się amerykańskim aparatem Speed Graphic. Akcja tego epizodu toczy się we wrześniu 1940 roku, a wspomniany model był sprzedawany dopiero od 1947 roku.
W odcinku pt: "Fifty Ships", podczas jazdy na spotkanie z amerykańskim przemysłowcem, Foyle i Sam mijają nieuszkodzony taras, w który wcześniej uderzyła bomba.
W odcinku pt: "Among the Few", zegar używany do odpalenia bomby w walizce, posiada mechanizm kwarcowy. Jednak akcja tego epizodu toczy się we wrześniu 1940 roku, a wspomniane czasomierze kwarcowe stały się powszechnie dostępne dopiero trzy dekady później.
W odcinku pt: "Fifty Ships", mężczyzna trzymający jedną ze skradzionych monet pyta kim jest Edward IV. W rzeczywistości pieniądze wybite za panowania tego monarchy posiadały napis: "EDWARDUS REX", bez numeru.
W odcinku pt: "Fifty Ships", pułkownik Letwin, który aresztuje mężczyznę podejrzanego o bycie niemieckim szpiegiem, nosi pas Sama Browne w niewłaściwy sposób. Przechodzi on przez lewy epolet do jego prawego boku, a dodatkowo zakrywa baretki.
W odcinku pt: "Elise", którego akcja toczy się na początku 1947 roku, można dostrzec flagę USA na zewnątrz amerykańskiej siedziby. Jednak wspomniany sztandar posiada 50 gwiazdek, w tym okresie było ich o dwie mniej, po osiem w sześciu rzędach.
W odcinku pt: "Trespass" można dostrzec, że zegarek użyty do wykonania bomby jest tanim, nowoczesnym czasomierzem kwarcowym. Jednak akcja odcinka ma miejsce w listopadzie 1946 roku, w tym okresie wspomniane urządzenia, ze względu na duże rozmiary i podatność na uszkodzenia, były używane jedynie w laboratoriach.
W odcinku pt: "Sunflower", na plaży w Normandii w 1944 roku, można dostrzec oficera Waffen-SS, noszącego czarny mundur z czerwoną opaską ze swastyką. W rzeczywistości od trzech lat żołnierze SS posiadali szare uniformy polowe.
W odcinku pt: "Sunflower", oficer SS jest przedstawiony z wytatuowanym numerem służbowym na przedramieniu. W rzeczywistości oficerowie tej formacji nosili tatuaże z grupą krwi na boku klatki piersiowej pod pachą.
W odcinku pt: "Trespass", kiedy Nicholas i Lea zwiedzają Londyn, można dostrzec pomnik Albert Memorial, którego balustrady są złocone. W rzeczywistości wspomniana część monumentu zyskała taki kolor dopiero na przełomie XX i XXI wieku, a w czasie trwania odcinka, była czarnej barwy.
W ostatniej scenie odcinka pt: "The Eternity Ring", której panna Pierce prosi Foyle'a, aby dołączył do niej w samochodzie, można dostrzec, że jej włosy są spięte w ciemne loki wokół uszu, pod kapeluszem. Jednak w pozostałej części tej sceny włosy kobiety są proste i ściągnięte z tyłu głowy.
Akcja odcinka pt: "The Eternity Ring", ma miejsce w stolicy Wielkiej Brytanii, jednak zdjęcia kręcono w Dublinie (Irlandia), co można poznać po charakterystycznym Iveagh Markets oraz nabrzeżu rzeki Liffey.[right][/right]
W odcinku pt: "High Castle", pani Knowles bezceremonialnie mówi, że jej mąż był w Bletchley podczas wojny, gdzie łamano szyfr Enigmy. Jednak te operacje były tajne, aż do połowy lat 70-tych, więc profesor Knowles nie mógł ujawnić swojej żonie tego, co tam robił, zgodnie z ustawą o tajemnicy urzędowej.
W odcinku pt: "High Castle", podczas procesów norymberskich, można zauważyć, że biurko w celi Linza jest ustawione tyłem do drzwi. Jednak wcześniej prawnik Deakin mówi, że więźniowie nie mogą odwracać się plecami do drzwi celi.
Serial kręcono w Hertford, Braughing, Godalming, Chatham, Guildford, Hastings, Eastbourne, Hemel Hempstead, Isle of Purbeck, Londynie, St Albans, Wendover, Rochester, Dungeness, South Downs, Chiddingstone i St Leonards (Anglia, Wielka Brytania).
Scenarzysta Anthony Horowitz oparł charakter postaci Sam Stewart na swojej niańce, Norah Fitzgerald, która podczas II wojny światowej pełniła służbę jako kierowca.
W 2007 roku Simon Shaps, ówczesny dyrektor telewizji ITV, ogłosił anulowanie serialu. W lutym 2009 roku, po opuszczeniu stanowiska przez Shapsa, wznowiono produkcję.