PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 930
ocen
8,4 10 1 157930
7,8 33
oceny krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Cytaty Rust'a

ocenił(a) serial na 10

"spojrzec w jej zeszklone martwe oczy, wiecie co w nich widac, ofiary witaja smierc, nie odrazu
ale w ostatnich chwilach zycia, w ich wzroku pojawia sie ulga bo caly czas sie baly, a teraz
pierwszy raz zobaczyly jak latwo jest odpuscic, w ostatniej nanosekundzie zycia zrozumialy
prawde, ze caly ten teatrzyk opiera sie na blednych zalozeniach i nadziei, po co walczyc skoro
walka nie ma sensu, zaczynaja rozumiec ze cale zycie, milosc, nienawisc, wspomienia i bol to
jedno i to samo, ze to sen ktory wszyscy snimy w zamknietym pokoju, sen o tym ze jest sie
osobą."

"myslisz ze da sie kochac dwie kobiety jednoczesnie? -uwazam ze milosc nie istnieje
przynajmniej taka jak myslimy, rzeczywistosc zawsze bedzie gorą, ocean upomina sie o swoje za
30 lat to miejsce bede pod wodą"

"kazdy był pewien swej realnosci, bodzce plynace z zewntarz łudziły go i utwierdzaly w
przekonaniu ze cos znaczy"

"zastanawiales sie kiedys, czy jestes zlym czloiwiekiem? -nie nigdy tego nie robie, swiat
potrzebuje zlych ludzi zeby strzegli go przed tymi gorszymi"

psychodelia tego serialu jest genialna, HBO dzieki za ten jedny w swoim rodzaju serial, który jest
arcydziełem.

zapraszam do wklejania cytatów z filmu :)

użytkownik usunięty
PinkyFloydy

Mam nadzieję, że i w tym serialu będzie pie*dolnięcie niczym w szóstym odcinku Breaking Bad.

ocenił(a) serial na 10
PinkyFloydy

"Niektórzy antropolodzy lingwistyczni uważają, że religia to językowy wirus, który zmienia funkcjonowanie mózgu i pozbawia zdolności do krytycznego myślenia"

ocenił(a) serial na 8
PinkyFloydy

"Ktoś mi powiedział, że życie to nocny koszmar, z którego nie można się obudzić i tak jak w wielu snach na krańcu życia też czai się potwór."

ocenił(a) serial na 10
PinkyFloydy

"Ktoś kiedyś powiedział, że wszystko co kochasz i czego nienawidzisz jest jednym i tym samym zwykłym snem"

ocenił(a) serial na 9
PinkyFloydy

to co dex166 tylko w innnym tłumaczceniu ;) Nie mniej skromnym zdaniem mocniejsze S01E03

" całe życie: miłość, nienawiść,wspomnienia i ból to jedno i to samo - sen, który wszyscy śnimy. w zamkniętym pokoju.Sen o tym, że jest się...osobą. "

ocenił(a) serial na 10
PinkyFloydy

Az sie Max Payne przypomina :D

ocenił(a) serial na 8
PinkyFloydy

"-Mam nadzieje, że staruszka się myli...
-W czym?
-Że śmierć to nie konienc."

ocenił(a) serial na 9
dex166

ten cytat też mi zapadł w pamięć, super

ocenił(a) serial na 10
PinkyFloydy

"myślę, że powinnaś się zabić"

"sądzisz, że jemu na tobie zależy. Jemu chodzi tylko o dzieci"

"nie obchodzi mnie to"

ocenił(a) serial na 10
PinkyFloydy

"Zesztywniałe ciała pewne że są czymś wiecej niż sumą popędów, bezsensowne wirowanie zmęczone umysły" odnośnie tańca

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
PinkyFloydy

A ja od dwóch odcinków mam wrażenie że przestał czarować tymi fajnymi przemyśleniami Rusta :( Buuuuuuuuuuuuuuuuu . Jedyny który wyłapałam ostatnio, to ten i staruszce która mówi, że " śmierć to nie koniec"...

PinkyFloydy

"I am so done talking to you like a man"

ocenił(a) serial na 9
PinkyFloydy

"Najlepszą rzeczą dla naszego gatunku byłoby odrzucenie naszego zaprogramowania, zaprzestanie reprodukcji i pójście w kierunku wyginięcia. Wszyscy razem, rezygnując z nierównej walki."
masakryczny text, który padł już w pierwszym odcinku

ocenił(a) serial na 9
PinkyFloydy

Cytaty z tego filmu to cytaty z dzieł filozoficznych, lekko przerobione, ale sens 1:1, czasem sparafrazowane. Na niektóre trudno wskazać konkretne autorstwo bo zostały powtórzone zbyt wiele razy. Z prostszych nawiązań np.:

"Ktoś kiedyś powiedział, że wszystko co kochasz i czego nienawidzisz jest jednym i tym samym zwykłym snem"

Heraklit

""Najlepszą rzeczą dla naszego gatunku byłoby odrzucenie naszego zaprogramowania, zaprzestanie reprodukcji i pójście w kierunku wyginięcia. Wszyscy razem, rezygnując z nierównej walki."

E.Cioran

"kazdy był pewien swej realnosci, bodzce plynace z zewntarz łudziły go i utwierdzaly w
przekonaniu ze cos znaczy"

Schopnehauer

"sen o tym ze jest sie osobą"

Hegel

ocenił(a) serial na 9
Chomone

http://uk.ign.com/articles/2014/03/12/true-detective-13-rust-cohle-quotes-for-th e-ages?abthid=5320f2906084a65828000059

<3

ocenił(a) serial na 8
187

"Wszyscy wpadamy w pułapkę życia, zakorzenioną w genach pewność, że będzie lepiej"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones