PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829258}

Devs

7,3 12 419
ocen
7,3 10 1 12419
7,6 26
ocen krytyków
Devs
powrót do forum serialu Devs

To całkiem nieźle rosło przez jakieś dwa-trzy odcinki. Potem zaczęło siadać i summa summarum wyszedł zakalec. Ostatni odcinek wniósł trochę ożywienia, ale to raczej za mało, żeby wyrwać ten serial z przeciętności. Szkoda, bo pomysł był niezły. Wrzucam poniżej kilka luźnych pytań i przemyśleń, może ktoś ma podobne lub ma pomysł na odpowiedź:
- w tych symulacjach (czy, jak wolał Forrest, rzeczywistości), które oglądali (Chrystus na krzyżu, Joanna D'Arc, ludzie w jaskini Lascaux, nawet mała Amaya w swoim pokoju) - kto/co odpowiadało za wybór ujęcia i ruch kamery? "Samo" się to robiło?
- jak to możliwe, że przy takiej wielości światów równoległych zawsze od razu i bez problemu udawało im się połączyć z tą "naszą", historyczną przeszłością?
- czy naprawdę po każdej projekcji tak zaawansowane urządzenie jak Devs musiałoby robić te wizualne "burze cząsteczek" na zakończenie? Trochę to kiczowate.
- czy bohaterka, która jako dziecko przewidywała trzy ruchy naprzód w go, po ucieczce ze szpitala, do którego odwiozła ją policja, do tego będąc ścigana przez bezwzględnego Kentona, wróciłaby do swojego mieszkania, o którego istnieniu i położeniu wszyscy wiedzą, i beztrosko oddawała się "normalnemu życiu", narażając jeszcze osobę, na której jej zależy? Nigdy nie grałem w go, ale na jej miejscu raczej bym się pilnował.
- no właśnie - szpital psychiatryczny. Może w Stanach jest jakoś inaczej, ale w Polsce wedle mojej wiedzy nie da się ot tak sobie wejść na jego teren, dostać się przez okno do pokoju pacjenta, zarzucić go sobie na plecy i wyjść w ten sam sposób.
- czy naprawdę 19-latka musiał zagrać 13-latek?
- i czy faktycznie dałoby się zbudować taką firmę na marketingu opartym o żałobę? To brzmi jak pomysł na biznesową klapę.
Choć sama żałoba jako paliwo pragnień, które wyznaczają horyzont postępu, jest bardzo ciekawym i poruszającym pomysłem. Dość dickowskim (świat jest tęsknotą za kobietą, która umarła dawno temu).

ocenił(a) serial na 9
ciemniak

Trochę nie połapałeś się w wątkach filmu a trochę twoje uwagi to czepialstwo. jak to z 19-latkiem. Napisze, co ja wiem:

- za miejsce ustawienia kamery odpowiada ten, kto właśnie sobie siedzi i ogląda symulację. To symulacja, a nie cofanie się w czasie. Siadasz i klikasz jak ma być ustawiona kamera. Jak robisz projekt w programie graficznym 3D to robisz z kamerami dokładnie to samo.

- Oni się nie łączyli z przeszłością. Oni na ekranie nie oglądali transmisji z dawnych czasów, tylko bardzo dokładna animacje komputerową, odtwarzającą te dawne czasy. Tylko że ich superkomputer czyli DEVS robił to z ogromną dokładnością, bo działał na zasadzie "Demona Laplace’a". Poczytaj na Wikipedii, co to jest Demon Laplace’a to zrozumiesz, jak działał ich komputer.

- burza cząsteczek fajnie wyglądała. Lepsze to, niż wygaszacze ekranu Windows Xp.

- Ze szpitala uciekli najpierw do motelu. Ale postanowili stanąć twarzą w twarz ze swoimi oprawcami, żeby dowiedzieć się "co tu się kurna odpier***" i dlatego pojechali do domu Foresta, żeby wieczorem pogadać. Podczas tej rozmowy tego wieczoru zakopali topór wojenny po czym wrócili do domu Lilly, żeby się wyspać.
Jedni i drudzy nie wiedzieli, ze debil-ochroniarz wciąż na nich poluje.

- sceny ze szpitala nie pamiętam. ten odcinek praktycznie cały przespałem.

- nie "19-latka gra 13-latek", tylko 22-letnia aktorka.

- DEVS to tylko jeden z wielu oddziałów tej firmy. Zakładamy więc, ze inne oddziały przyniosły Forestowi spore zyski, dzięki czemu stworzył i utrzymuje DEVS.


"Żałoba, jako paliwo pragnień " - dobre zdanie i trafne. najczęściej to właśnie takie silne wstrząsy emocjonalne (żałoba, zakochanie, zafascynowanie kimś)pchają nas do działania.








ocenił(a) serial na 6
Sony_West

Dawno już oglądałem, niewiele pamiętam, ale pewnie masz rację. Dzięki za wyjaśnienia!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones