Dexter: New Blood (2021-2022)
Dexter: New Blood: Sezon 1 Dexter: New Blood sezon 1, odcinek 10
odcinek Dexter: New Blood (2021-2022)

Sins of the Father

5,3 726
ocen
5,3 10 1 726
Dexter: New Blood
powrót do forum s1e10

1x10

użytkownik usunięty

Poszli na łatwiznę. Zakończenie miało rozwalić internet, ale ono było przewidywalne i bezpłciowe. Zabicie Dextera przez Harrisona było jedną z najczęściej pojawiających się teorii. Cały odcinek był ewidentnie zrobiony na szybko byle mieć to z głowy. "Dowody" Angeli na Dextera były tak samo liche jak w przypadku Kurta i zabicie Logana było tak głupie i nie w stylu Dextera, że głowa boli. Przecież to nie było konieczne. I dlaczego Dexter nie powiedział, że to Kurt dał mu tą śrubę? A śmierć Dextera nie wzbudziła we mnie żadnych emocji i to mnie boli najmocniej.
Do wątku z ketaminą ten serial oglądało mi się dobrze i byłem skłonny przymknąć oko na kilka innych "plot conveniences", jednak ten wątek był zwyczajnie niezgodny z tym co było wcześniej i od tego momentu miałem niemal pewność, że twórcy chcą to po prostu zakończyć to dla samego zakończenia i nigdy do tego nie wracać, a nie żeby to miało ręce i nogi i żeby choć zbliżyć się do poziomu zakończenia Breaking Bad (oby chociaż Peaky Blinders tego nie zepsuło).
No niestety, twórcy się wyłożyli i wyszło na to, że po raz drugi zawalili zakończenie i w sumie lepiej by było jakby tego serialu nie reaktywowano i zostawiono Dextera jak drwala. A ja naprawdę nie miałem jakichś nie wiadomo jakich oczekiwań, bo je obniżyłem od mniej więcej 5-6 sezonu.
Kolejny nieudany powrót serialu po latach. Jak do tej pory żaden z tych powrotów (Twin Peaks, X-Files, Prison Break, Breaking Bad, Dexter) mi się nie spodobał. Oglądanie takich powrotów bywa bolesne i tak było w przypadku New Blood. Oby nie robili kolejnego sezonu z Harrisonem w roli głównej bo nie będzie w stanie tego pociągnąć.

ocenił(a) serial na 5

Zgadzam się we wszystkim.
W sprawie tytanu to Dexter nawet nie musiał mówić nic. To był dowód bardziej lichy niż w sprawie Kurta. Znaleźli to nawet nie w domu Dextera, ale w zgliszczach po tym domu. Kręciło się tam kilkadziesiąt osób od momentu spalenia i każdy mógł to podrzucić. Tak samo dom został spalony przez kogoś, więc równie silnym argumentem jest to, że właśnie ta osoba to podrzuciła. Jeszcze można dodać do tego, że Angeli ktoś też to samo podrzucił xD Czyli dowód do obalenia w sekundę. Dowód tak śmieszny, że muszą Dexa wypuścić bez zarzutów po 48 godzinach.
Ogólnie moim zdaniem sezon do 10 odcinka bardzo dobry, mimo tych luk w fabule. No, ale patrząc, po co były te luki i do czego doprowadziły - 5/10.
No ciekaw jestem czy oni w ogóle planowali robić jakiś powrót serialu z Harrisonem, w sytuacji kiedy przez większość sezonu tej postaci po prostu nie dało się lubić + zabiła głównego bohatera. Do tego Dexter mówi coś, że jest jak feniks i odrodzi się z popiołów. Oby tak się nie stało...

kamil11osin

I teraz przez Ciebie się boję, że tak jak Dexter rozmawiał z Debrą, tak teraz Harrison będzie rozmawiał z Dexterem :D

ocenił(a) serial na 7
kamil11osin

O jakich lukach fabularnych piszesz?

ocenił(a) serial na 5
Boogeyman_filmweb

1. Mocno naciągane odnalezienie Dextera przez Harrisona przy użyciu Instagrama (Harrison znał tylko jego imię i nazwisko, nic więcej)

2. Harrison przyjeżdża, mówi że jest synem (jeszcze wtedy Jim'a) i wszyscy są szczęśliwi. Jim go zapisuje do szkoły - nikt tego nie sprawdza, nie kwestionuje, że formalnie Jim nie ma dziecka, a Harrison jest synem zmarłego Dextera Morgana i Rity.

3. Brak wyjaśnienia dlaczego podcasterka z LA przyjechała do małego miasteczka w okolicach NY (powód zaginięcia gościa jest głupi, bo masa ludzi codziennie ginie)

4. Pomylenie ketaminy z M-99, dzięki czemu Angela łączy Dextera z Rrzeźnikiem z Zatoki. Ona takie info znalazła na stronach internetowych - to mógł być błąd twórców stron, ale to nie zmienia faktu, że w aktach sprawy Rzeźnika nadal jest M-99, więc nijak mają się jej powiązania Dextera z Rzeźnikiem na tej podstawie

5. Ślad po igle na ciele dealera, którego Dexter pobił, powinien zniknąć po dwóch dniach. Angela znacznie później z nim rozmawia, ten ślad nadal tam jest, a na jego podstawie jest to co wyżej - czyli połączenie Dextera z Rzeźnikiem, czyli jeden błąd prowadzi do drugiego błędu :D

6. Jak dla mnie niespójne portety psychologiczne Kurta i Harrisona. Jeden to 20-paro letni kierowca ciężarówek i nagle nie wiadomo skąd zamienia się w gościa co radzi sobie świetnie obróbką ciał ofiar. I robi z nich widowisko w swojej kryjówce... Harrison, czyli narracja, że jest psychopatą zrodzonym z krwi, ale jednak nie jest, bo w wielu sytuacjach, w tym w zabójstwie ojca, raczej zachowuje się jak normalny wrażliwy człowiek z uczuciami.

ocenił(a) serial na 7
kamil11osin

7. Dexter uczestniczy w wypadku samochodowym, wypada przez szybę samochodu ucieka, zostaje postrzelony. Następnie biega sobie i zabija jak gdyby nic mu nie było.

PS. Ha tfu na Harrisona.

Ale Twin Peaks to szanuj, bo sezon 3 był nawet lepszy, niż 2 wcześniejsze.

Z powrotami filmów jest w sumie to samo z powrotami seriali.

Moim zdaniem jedyny legitny powrót po latach to... ,,American Pie: Reunion''. Niby to tylko głupia komedia (chociaż i to w sumie nie do końca), ale naprawdę zgrabnie to wyszło.

ocenił(a) serial na 9

Rozumiem, że jest to Twoja opinia i masz prawo do niej. Jednak moim zdaniem nie powinno się przekreślać całej produkcji ze względu na ostatnie pół godziny. Ja też nie jestem zadowolony z końcowego efektu. Harrison z jednej strony z ulgą wtula się w Dextera gdy ten mu mówi prawdę o sobie, by na końcu mówić, że tu nie chodzi o to. Sam sobie zaprzecza. Twórcom niestety zabrakło czasu na zakończenie. Nie zmienia to faktu, że sezon poziomem był zbliżony do tych pierwszych.

użytkownik usunięty
dark000

Nie przekreślam przez pryzmat końcówki, bo od wątku z ketaminą (czyli chyba 8 odcinek) miałem wrażenie, że coś tu nie halo. Do tego momentu oglądało mi się to całkiem znośnie, choć wciąż bez podjazdu do pierwszych sezonów. Wcześniejsze akcje typu Harrison pamiętający śmierć Rity czy Kurt, który wywęszył proch i połączył to z Mattem też były naciągane, ale w miarę akceptowalne.
Zakończenie było zbyt pospieszne, byle żeby było. Angela jako Deus Ex Machina, Dexter wyrzucający bez powodu kodeks dla Logana, Batista sprowadzony tylko dla celów dekoracyjnych, Harrison zabijający Dextera bez skrupułów. Oj można było to lepiej zrobić. Można było też wykorzystać postać miliardera albo utrzymać dłużej Kurta przy życiu.

ocenił(a) serial na 9
dark000

Wtula się bo wreszcie poczuł, że ojciec jest szczery z nim i się otwiera przez nim.

ocenił(a) serial na 8

Zgadzam się ze słabym zakończeniem, ale sam sezon oprócz ostatnich 20min finału uważam za bardzo udany, na pewno o niebo lepszy niż sezony 7-8, a może i 5 (6 mi się akurat bardzo podobał).

Nie zgodzę się natomiast, że powrót Breaking Bad i Twin Peaks były słabe. Zarówno El Camino jak i 3 sezon Twin Peaks dały radę, ten drugi tytuł wręcz momentami pozamiatał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones