PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94339}

Dragon Ball Z

8,5 82 tys. ocen
8,5 10 1 82491
9,0 5 krytyków
Dragon Ball Z
powrót do forum serialu Dragon Ball Z

Nigdy nie umarł

ocenił(a) serial na 10

temat legendarnych smoczych kul wciąż jest na wielu językach w Japonii. W zeszłym tygodniu wróciłem z tygodniowego pobytu w Tokio i okolicach. W duzej mierze pokolenia 85-98 doskonale są zaznajomione z serią Dragon Balla, są wręcz dumni z tego, że historia została napisana przez Japończyka.

W Tokio na Tokyo - skytree puszczali 10 minutowy klip z Dragon Balla. W sklepach z zabawkami bardzo duża ilość wszelkiego rodzajów wysokiej jakości zabawek oraz elektroniki. Co ciekawe, gdy nie znałem określenia po japonsku na jakąś potrawę, to używałem japońskich "Kakarotto" , "Vegeta", "Gohan" "Kame" "Sama" , "Shin" "San" (odpowiedniki warzyw, zwierząt czy zwrotów grzecznościowych), kazdy od razu jarzył o co chodzi, a od razu wiedzieli że historia Dragon Balla nie jest mi obca.

Mimo, że od czasu gdy oglądałem i czytałem anime/mangę minęło już przeszło 18 lat to wciąż się z tym utożsamiam, gdyż w dużej mierze właśnie DB ukształtował moją osobowość i podejście do różnych spraw. A muzyka z serialu za każdym razem wywołuje łezkę w oku. Z innych anime widziałem Dr Slumps i Pokemony, ale ani te anime, ani inne bajki które oglądałem nie są nawet w połowie tak świetne jak ta o historii Goku i jego przyjaciół.