PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=429565}

Duchy

A Haunting
7,9 483
oceny
7,9 10 1 483
Duchy
powrót do forum serialu Duchy

A Haunting

ocenił(a) serial na 10

Pamiętam , jak miałem 10/11/12 lat, to po raz pierwszy oglądałem ten serial na Discovery ,a potem bałem się iść z salonu do pokoju(nie wspominając o łazience) Oglądnąłem wiele horrorów , ale żaden nie ma takiego klimau groozy i mroku jak ten serial. Ta mroczna i niezręczna muzyczka podczas drastycznych scen ,i gra aktorska też niezła . 1,2,3 i 4 sezon zdecydowanie arcydzieło . 5 sezon był słaby(z wyjątkiem odcinka 'Koszmar na piętrze'). Pamiętam , że moim pierwszym odcinkiem jaki oglądałem, był odcinek o Duchu żołnierza . Teraz jestem już dorosłym człowiekiem , i do tej pory mam ciarki na plecach jak czasem sobie puszczę jakiś kawałek . Polecam serdecznie , bo ten serial potrafi zryć banie i najebać w głowie konkretnie! :)

absolutus666

Tylko że jego twórcy twierdzą, że to seria dokumentalna i oparta na faktach, mimo że to (a przynajmniej większość historii) bujdy.

ocenił(a) serial na 10
Trojden

Też miałem takie wrażenie oglądając ten serial , aczkolwiek największą bujdą wydał mi się 5 sezon + niektóre odcinki 7 i 8 sezonu.

absolutus666

Nie wiem, które odcinki są z którego sezonu. Czy to w 5 sezonie był ten odcinek, w którym rodzina kupiła dom, w którym rozgrywała się jakaś walka między dobrem a złem i syn zobaczył w lustrze stereotypowego diabła z rogami i "twarzą" kozła, który go potem podrapał w ramię, a później okazało się, że to dlatego, że jego matka wiele lat temu jako dziewczynka bawiła się z koleżankami w wywoływanie duchów za pomocą "magicznej tabliczki", i coś ją wtedy pociągnęło za warkocz? I oni później skontaktowali się z rodziną Foxów, która przedtem też miała problem z nawiedzonym domem i o nich był też osobny odcinek? I podczas rytuału oczyszczania domu mężczyzna nazwał demona tchórzem, co miało sprowokować demona do ataku?
Bo to jest właśnie jeden z najgłupszych odcinków. Tak jak okoliczne.
A tytułów tych odcinków nie znam, bo ich nie notuję.
Chyba w tym samym sezonie był odcinek z chłopcem, który wszedł w lesie do jakiejś szopy, w której podobno kiedyś odprawiano satanistyczne rytuały, i w której była księga z jakimiś zaklęciami i rytuałami z okładką z odwróconym krzyżem, i to miało przyczynić się do późniejszego nękania tego chłopaka przez demona latami.
I odcinek, w którym rodzina wprowadziła się do domu, w której kiedyś mieszkał starzec z laską, który został zabity i potem nękał rodzinę, i w którym na poddaszu odprawiano diaboliczne rytuały i na którym na końcu odkryto narysowany na podłodze pentagram.

ocenił(a) serial na 10
Trojden

Te historię są tak niesamowite , że aż ciężko w nie uwierzyć ;) osobiście uważam, że 7/8/9 sezon są rewelacyjne i dają radę(w przeciwieństwie do sezonu 5) do tej pory oglądam ten serial, a minęło już 12 lat odkąd zacząłem go oglądać. Jestem agnostykiem , nigdy nie przeżyłem przeżyć oraz sytuacji podobnych lub tych samych co w serialu , aczkolwiek ten serial ma w sobie coś takiego , że przyciąga mnie co piątek jak magnez.

absolutus666

Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to owszem. Jednak spora część odcinków to bujda na resorach, i należy traktować to raczej jako wytwory wyobraźni niż jako serię dokumentalną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones