PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 36 626
ocen
8,2 10 1 36626
7,8 6
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

Wersja na Romance tv

ocenił(a) serial na 10

Mam swoją płytę kupiona z 10 lat temu. Lektor jest bardzo zbliżony do książki. Tutaj lektor jest tragiczny.Wrecz prostacki. Tłumaczy co 5 słowo i upraszcza na maksa. Język zbyt nowoczesny i totalny brak przeczytania książki przez lektora.

ocenił(a) serial na 10
Robert83

Też to właśnie oglądam. Lektor wypowiada przeinaczone słowa. I na ich pięć mowi ze dwa. Trzeba sprawdzic w ustawieniach czy nie ma napisów.

ocenił(a) serial na 10
ignis_2

Trochę lepszy jest na tvp vod. Choć z płyty jest jeszcze lepszy.
Dla przykładu:Lizzy mówi że gdyby oświadczył się jak gantelman...
On później mówi że ciągle w głowie miał te słowa. Tutaj w ogóle nie zostało to przetłumaczone.
To jest wręcz śmieszne. Skandal i tyle. Jak komuś się nie chce tłumaczyć to niech się zq to nie bierze.

ocenił(a) serial na 10
Robert83

Zgadza się. I tłumaczenie i lektor na Romance TV są słabe i niedokładne. Na TVP Historia puszczają z lektorem nagranym dla TVP i jest o wiele lepszy tyle, że na Romance TV jest wersja HD.
Tak jestem tym serialem zahipnotyzowany, że chciałem kupić na Bluray, ale są bez polskiej wersji (nawet napisów brak). W czasach 4K kupować DVD to trochę porażka. Ciekawe jaki tam jest lektor.
Na YT są odcinki włoskiej wersji i obraz jest żyleta dużo lepiej niż na Romance TV.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones