PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607930}

Dziewczyny

Girls
7,2 23 835
ocen
7,2 10 1 23835
7,1 16
ocen krytyków
Dziewczyny
powrót do forum serialu Dziewczyny

A "Girls" są serialem feministycznym, bo innego sobie o kobietach nie wyobraża. Podobnie mówi wiele popularnych amerykańskich kobiet, jak Beyonce, czy Keira Knightley. Pytanie kiedy zaczną tak robić polskie gwiazdy?

ocenił(a) serial na 8
ann_sts

Mam nadzieję, że wkrótce, chociaż niestety nadal w naszym kraju mówienie o sobie- feministka- jest uważane za jakiś akt odwagi...

womaninblack

Albo głupoty? ;]

ocenił(a) serial na 8
Dark_Side_Of_The_Moon

Jeśli uważasz, że "rewolucyjny pogląd, że kobiety też są ludźmi" (bo o tym tak najprościej mówiąc jest feminizm) jest głupotą to naprawdę gratuluję poziomu...

ocenił(a) serial na 4
womaninblack

Dobra, dobra. Feminizm feminizmowi nierówny. Uważam, że kobiety oraz mężczyźni są jak najbardziej równi, jednak w życiu feministek (współczesnych) nie poprę i nigdy nie nazwę się feministką. Widziałaś o co ostatnio ''walczą'' te osoby?Bądźmy szczerzy, feministki są absolutnie niepotrzebne w zachodnim świecie.

ocenił(a) serial na 8
BeeBee61

Słyszałam, że walczymy o równe płace i obalenie stereotypów płciowych, jeśli słyszałaś o czymś innym to może jest to jakiś nurt feminizmu, którego nie znam. Chętnie się dowiem! A to, że feministki niestety nadal są potrzebne widać chociażby po tym jakie emocje wzbudza serial, który jest zrealizowany przez feministkę. Albo to, że dopiero w Igrzyskach Śmierci możemy zobaczyć silną kobiecą rolę główną.

ocenił(a) serial na 8
womaninblack

Chodzi mi oczywiście o kino masowe.

ocenił(a) serial na 4
womaninblack

Niby w jaki sposób feministki walczą o obalenie stereotypów płciowych? Krzykiem, cenzurą? Dziękuję za taką walkę. W kwestiach społecznych feministki są potrzebne jak rybie rower, naprawdę. Nie możesz zmusić kogoś to rezygnacji ze swoich poglądów. Co do równych płac - jeżeli kobiety pracują mniej, mniej dostają. Żaden normalny szef nie zapłaci pracownikowi mniej ze względu na płeć, ponieważ jedyne co się dla niego liczy, to zysk. Niestety, zatrudniając kobietę, trzeba się liczyć z faktem, iż zajdzie w ciążę, a to już nie jest niczyja wina, więc wasza ''walka'' jest bezsensowna.

BeeBee61

tylko że kobiety zarabiają często gęsto mniej na tych samych stanowiskach co mężczyźni, przy przepracowaniu tej samej livzby godzin, a poza tym nie każda kobieta jest dzieciata (większość jest, ale większość to nie wszyscy), i żadnym krzykiem/cenzurą, jeśli zauważasz tylko to, to współczuję

Malvy87

swoją drogą świetnym przykładem są tu właśnie gwiazdy filmu, sprawdź sobie ile zarabiają aktorki i ile aktorzy, a jedni i drudzy potrafią wystąpić nieraz w równie dużej liczbie filmów, rozumiem że przy filmach akcji muszą popracować jeszcze nad tężyzną i to zajmuje im dodatkowy czas, ale akcja to tylko część kinematografii

ocenił(a) serial na 8
BeeBee61

Ciężko jest rozmawiać z kimś, kto w moim mniemaniu jest ignorantem (patrząc po tym, co piszesz). Ale jak mawiał klasyk "warto rozmawiać", więc polecę Ci dwie fundacje, ot, pierwsze z brzegu, które są mi bliskie. Zobacz jak wiele ich działanie ma wspólnego z cenzurą- niewiele. Z krzykiem- być może, nie uważam, że krzyk jest czymś złym, jak dzieje się krzyda- trzeba krzyczeć. Ale najwięcej ma wspólnego z uważną obserwacją, wiedzą, merytoryką i aktywnym, mądrym działaniem. To Feminoteka: http://feminoteka.pl/news.php oraz Przestrzeń Koviet: http://przestrzenkobiet.pl/ . Wracając do tematu dzieci, pamiętaj, że dziecko ma dwoje rodziców, a nie jedno, więc "twój argument jest inwalidą", mam nadzieję, że doczekamy czasów naprawdę równościowych urlopów rodzicielskich.

BeeBee61

po twoich komentarzach widać, że masz słabą świadomość różnorodności feminizmu i zamiast spróbować bardziej zgłębić temat, posługujesz się absolutnie powierzchowną wiedzą. przecież wiadomo, że najbardziej radykalne zachowania niezależnie od tego, w jakiej sferze się dzieją, są podchwycane przez media i później powstaje niesprawiedliwa perspektywa, a feministki ignorancko uważane są za nienawidzące mężczyzn furiatki. a tak się składa, że ile feministek, tyle może być poglądów, jednak wspólnym jest świadomość istnienia patriarchatu, który ma wielki, najczęściej krzywdzący wpływ na każdą sferę naszego życia, jeżeli tego nie dostrzegasz, to gratuluję dobrego samopoczucia. ja niestety silnie doświadczyłam tej patriarchalnej dyktatury już w domu i żałuję, że moja mama nie ma bardziej feministycznych poglądów, więc choćby na tej podstawie wiem, jak bardzo potrzebny jest ten ruch i jak jeszcze długa droga przed nami, żeby cokolwiek zmienić na lepsze. na pewno nie ułatwia tego kompletny brak świadomości społecznej w tej sferze i jak widać, brak chęci głębszego zainteresowania się tematem. ciekawe, że osoby, które zwykle mało wiedzą, mają najwięcej do powiedzenia

krwawa_miazga

Właśnie! Dokładnie o to chodzi.

BeeBee61

Ciąża to, rozpatrując z punktu widzenia zyskowności, produkcja przyszlego podatnika, ktorego koszty wychowania pokrywaja rodzice, a beneficjentem jest panstwo, ktore grosza na dzieciaka nie dalo. Owszem, dla konkretnego pracodawcy ciąża pracownicy krotkoterminowo patrzac, jest nieoplacalna. W szerszej perspektywie, wrecz przeciwnie. Pracownica z malym dzieckiem traci mobilnosc, wiec jest duza szansa, ze bedzie lojalna i sumienna pracownica przez dlugie lata.

ocenił(a) serial na 4
ann_sts

Jeżeli ten serial jest ''feministyczny'' to mam kolejny powód, aby nie oglądać kolejnego sezonu.

ann_sts

Nie, w Polsce feminizm jest demonizowany. Brak jednolitej definicji, brak współpracy tzw. feministek, kościół, który ma do kobiet (i ich "wydumanych" postulatów) co najmniej pobłażliwy stosunek. Nie dziwię się, że ludzie w Polsce tak reagują na te słowo.

ann_sts

Keira jest Brytyjką

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones