PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103909}
7,1 2 731
ocen
7,1 10 1 2731
Esmeralda
powrót do forum serialu Esmeralda

SPOILERY!!!

ocenił(a) serial na 10

Tu piszemy spoilery! Zadajemy pytania o tym co chcielibyście wiedzieć, aby nie spoilerować w temacie rozmowy o serialu.

ocenił(a) serial na 10
Klaudi78

W którym odcinku Esmeralda dowie się kim są jej biologiczni rodzice?

Klaudi78

No właśnie kiedy a kiedy oni? Czy Graciela będzie z Adrianna? Kiedy Esmereralda odzyska wzrok? (choć bardziej wolę parę Graciela +Adrian) Dlaczego główna para się pokłóci? I na jak długo? Kiedy kto umrze lub coś podobnego się zdarzy z tymi samymi złymi? Wiem że biedna Graciela umrze to niesprawiedliwe :( nie pamiętam na co

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

Rodolfo dowie się o tym, że Esmeralda jest jego córką w odcinku 33, Blanca trochę później czyli parę odcinków dalej a potem Esmeralda.

Klaudi78

Małe sprostowanie, cała prawda o pochodzeniu Esmeraldy wyjdzie na jaw w odcinku 34. Rodolfo, Blanka oraz Jose Armando dowiedzą się jednocześnie o podmianie niemowląt, Dominga z nianią wyjawią całą prawdę, po czym pod koniec tego odcinka także i Esmeralda dowie się kim są jej prawdziwi rodzice.

ocenił(a) serial na 10
anka_ka

Dzięki za sprostowanie :) Ciekawe jaka będzie ich reakcja?

Klaudi78

Oczywiście wszyscy będą w szoku, Rodolfo nawet nie będzie chciał z początku w to wszystko uwierzyć , zaś Blanka szybko zaakceptuje córkę, jednak będzie miała żal do Crissanty,że ją wcześniej nie poinformowała. Jose Armando natomiast przyjmie to łagodnie i od razu przejdzie z rodzicami na per Pan/Pani.
Rodolfo będzie miał poczucie wstydu,że dotąd uważany za syna Jose A. jest synem zwykłego pracownika a jego prawdziwa córka została wychowana na wieśniaczkę itp. Już niebawem a zobaczymy to wszystko w TV ;)

ocenił(a) serial na 10
anka_ka

Dzięki :)

ocenił(a) serial na 10
anka_ka

Trochę się nie dziwię reakcji Rodolfo - jakby nie było wychowywał cudze dziecko, podczas gdy jego prawdziwe dziecko dorastało w biedzie.

Monica_7

Graciela niestety umrze. Adrian będzie z inną dziewczyną, taką skromną, prostą, która bardziej do niego pasuje. Graciela i Adrian cały czas będą w sobie zakochani, ale de facto nigdy nie będą razem. Graciela wyjdzie nawet za mąż za jakiegoś bogatego gościa. Jose Armando i Esmeralda rozstaną się z powodu Lucia Malavera, który będzie twierdził, że zgwałcił Esmeraldę, kiedy była nieprzytomna. Esmeralda będzie w ciąży i nie będzie wiadomo czyje to dziecko. Jose Armando nie będzie chciał tego dziecka, bo będzie mu ono przypominało o tym, że Esmeralda została zgwałcona. Zasugeruje, żeby oddać je do adopcji. Esmeralda się nie zgodzi i wyjedzie z Domingą do stolicy. Tam też urodzi dziecko. Jose Armando nie będzie chciał go nawet zobaczyć. Esmeralda nie będzie mu umiała wybaczyć, że tak się zachował. Już nie pamiętam w jakich okolicznościach spotka tego okulistę Alvara, który ją badał. On ją zapamiętał. Zoperuje ją i będzie widziała. Potem zostaną parą, chociaż ona cały czas będzie kochać Jose Armanda. Fatima chyba nie umrze, tylko zmieni się po śmierci córki, ale tego nie pamiętam dobrze, więc nie jestem pewna. Rodolfo też się zmieni i zaakceptuje córkę i pokocha wnuka, a Esmeralda mu wybaczy. Ze złych to chyba tylko Lucio umrze pod koniec i na łożu śmierci wyzna Jose Armandowi, że wcale nie zgwałcił Esmeraldy. Główna para pogodzi się chyba dopiero w ostatnim odcinku.

agneszko

Dziękuję. A czy Graciela będzie chociaż przez jakiś czas z Adrianna? Czy on będzie chociaż będzie przy jej śmierci? I na co ona umrze? Bo tego nie pamiętam...
A co na to Rodolfo że Esmereralda to jest jego córka i co na to Blanka? A Adrian pokocha nową dziewczynę? To jest chore żeby nie zrobić badań na ojcostwo i że główny prot wierzy w takie brednie i jeszcze odjeżdża do ostatniego odcinka... Esmereralda też jest naiwny, nie ma co.. Ktoś jeszcze będzie jej mieszkał w życiu prócz ciotki? A co z Domingą, i czy Graciela będzie przyjazna dla Esmereraldy?

Monica_7

Graciela w zasadzie nie ma nic do Esmeraldy, bo już nie kocha Jose Armanda. Więc raczej ni będzie dla niej niemiła. Uratuje jej nawet życie, kiedy Esmeralda z winy Fatimy wpadnie do basenu. Ja też nie pamiętam na co Graciela umarła. Chyba z rozpaczy za Adrianem. Rodolfo wiadomo, na początku będzie zszokowany, ale nie będzie już wrogo się odnosił do Esmeraldy. Z czasem ojciec i córka się pogodzą. Co do badań, to sprawa wygląda tak, że " Esmeralda" to remake telenoweli z 1970 roku. Wtedy badań DNA na ustalenie ojcostwa nie robiono.Twórcy serialu zapewne nie chcieli odchodzić od oryginalnego scenariusza. Gdyby zrobiono badania trzeba by skończyć serial albo wymyślić inny powód, dla którego główni bohaTEROWIE NIE SĄ razem.

Monica_7

Oglądałam Esmeraldę jakieś 20 lat temu, więc mogę czegoś nie pamiętać, albo pamiętać niedokładnie. Pamiętam, że też mnie denerwowało, czemu oni tych badań na ojcostwo nie robią. Jose Armando jest przecież lekarzem. Badania DNA to pierwsze, co powinno mu przyjść do głowy w takiej sytuacji. No ale teraz już rozumiem. Z tego co kojarzę, to Graciela i Adrian uciekną razem, ale daleko nie ujadą, bo ona szybko zmieni zdanie i przekona go do powrotu. Chyba tylko Fatima zdąży się zorientować, albo i nie. Oni chyba nigdy nie będą parą tak oficjalnie. Ale nie jestem pewna. Adrian zatrudni się jako kierowca u Penarrealów i zawiezie Gracielę do ślubu, jak będzie wychodziła za innego. Oczywiście będzie chciał, żeby razem uciekli , ale ona się nie zgodzi i wyjdzie za tamtego gościa. Swoją drogą nie mogłam uwierzyć, że Nora Salinas miała tylko 21 lat kiedy grała Gracielę. Moim zdaniem wygląda na starszą. Pewnie przez ten mocny makijaż i poważne ubrania. Mam wrażenie, że Graciela ma wspólne ciuchy z matką.

agneszko

O to mnie zszokowałaś, że miała tylko 21 lata ale to były inne czasy to raz, makijaż i ciuchy dwa i trzecie była trochę przy sobie jak zresztą cała Esmereralda, potem w "BURZY" W Nora Salinas wygląda tak szczupła i młodo i piękna jest w ogóle.
Dziękuję też za sprostowanie dziewczyny.
A co do Domingo to nagle odzyska głos?
Graciela nawet broniła Esmeraldy, bo powiedziała na początku do matki, że życzy nawet jej i J. Armando szczęście skoro się kochają.
Wydaje mi się że Graciela była na coś chora...
A jeśli chodzi o Melesia i Lucia, to mam ich serdecznie dość razem z Isadorą.
A co do ciąży to J. Armando to zajął się jak bydła i niby lekarz i niby kocha na zabójstwa, a nie pomyślał o tym że gwałt to po pierwsze jest krzywda na kobiecie, a po drugie tego gwałtu nie było, mógł choć ją zbadać no tyle w tym czasie mógł zrobić...

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

Kim jest Isadora?

ocenił(a) serial na 10
agneszko

21 lat miała Nora? Niesamowite! Dałabym jej więcej. To ile w takim razie miała główna bohaterka, kiedy grała w produkcji?

Klaudi78

wychodzi na to, że 29

Klaudi78

Co wy piszecie za brednie. Graciela wyglądała bardzo młodo. Około 20 lat. Makijaż tego nie zmienia.

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

Główna para się pokłóci bo Lucio powie, że jest ojcem Esmeraldy. J.A opuści Esmeraldę i wyjdzie do stolicy podobnie jak ona. Graciela umrze z przedawkowania leków a powodem przedawkowania będzie jej rozpaczliwa miłość do Adriana.( niespełniona oczywiście).

ocenił(a) serial na 10
Klaudi78

Kim jest Isadora?

ocenił(a) serial na 10
Klaudi78

Na co zachoruje Graciela?

Klaudi78

z tego co wiem to przedawkowała jakies leki

Klaudi78

Kiedy Esmereralda odzyska wzrok bo na razie nie wiadomo co i jak, robi się coraz nudnej.
I czemu zgubi się w mieście i czy ktoś ją od razu znajdzie czy to się ciągnąć będzie? Czy Rodolfo też będzie szukał? Kiedy umrze ten cały Lucio? P. S - J. Armando w ogóle nie nadaje się na prota..

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

Lucio umrze chyba w ostatnim odcinku.

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

Rodolfo będzie szukał Esmeraldy. A wzrok odzyska jak wyjedzie do stolicy i spotka tego lekarza, który miał ją operować. Odzyskałaby wzrok szybciej, ale Fatima ukryła list.

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

Może i na prota się nie nadaje, ale i tak gra lepiej od Arenasa.

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

https://www.youtube.com/watch?v=PYFMlyCIrE8 znalazłam to video na yotubie Esmeralda odzyska wzrok ale nie wiem w którym odcinku.

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

Esmeralda odzyska wzrok w 59 odcinku, czyli już za nie długo. W 51 urodzi dziecko, a potem będzie miała operację.

ocenił(a) serial na 10
Klaudi78

Wie ktoś czyje będzie dziecko, które urodzi Esmeralda?

Klaudi78

to dziecko Jose Armanda

ocenił(a) serial na 10
roksana_goly

Dzięki.

Klaudi78

A co po śmierci Lucio stanie się z Juaną? Czy Adrian i Aurora wezmą ślub?

Klaudi78

Jak to się stało że Georgina znała tajemnicę Lucio?

misiak114

A właśnie co będzie dalej z Georginą? Rany jak ja jej nie trawie :/ I czy rodzina wraz z Esmeraldą zamieszkują w końcu razem w mieście, a potem na wsi? Czy Aurora pogodzić się z Gracielą? Co będzie z Alvaro? Czy dobrze pamiętam, że ojciec Esmeraldą przejdzie zawał? A Lucio będzie operowany przy asystenci Jose Armando?

Monica_7

*zamieszkają*, przepraszam za błąd

Monica_7

Jeśli mogę jeszcze zapytać, bo to mnie naprawdę bardzo ale to bardzo DENERWUJE, kiedy Esmereralda przestanie w końcu mówić do swojej kuzynki Gracieli, " panienko " zamiast na Ty. Przecież Graciela ją lubi i już dawno wiedzą, że są spokrewnione!!

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

Mnie też to denerwuje, ale co zrobić? Tak jest chyba w scenariuszu. Może w końcu Graciela jej powie, żeby przeszły na ty.

Klaudi78

No tak, dokładnie tak samo myślę, w końcu są kuzynkami :)

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

Już Esmeralda nie mówi do Gracieli panienko, tylko po imieniu.

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

Lucio będzie operowany przez Jose Armanda chyba to będzie około 113 odcinka czy jakoś tak. Co do Georginy to nie wiem jak potoczą się jej losy, ja jestem ciekawa co zrobi Jose Armando kiedy się dowie, że Georgina i Fatima spiskowały z Luciem.

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

Esmeralda zamieszka z rodzicami, kiedy odkryje, że w szpitalu w którym ona pracuje leży Lucio. Rodolfo i Blanka będą się o nią bali i zaproponują jej by się do nich wprowadziła. Ale potem Esmeralda się od nich wyprowadzi po incydencie jaki zrobi Fatima. Swoją drogą Fatima mogłaby już odpuścić...

ocenił(a) serial na 10
misiak114

Georgina poznała tajemnicę Lucio, gdyż jej ojciec podjął się leczenia Lucio i wtedy ktoś jej powiedział albo to był Lucio albo ojciec Georginy. Ona i Fatima pomagają mu, żeby utrudniał życie Esmeraldzie.

ocenił(a) serial na 8
Klaudi78

Napisze to co zapamietalam, gdy ogladalam serial jako dziecko. Duzo zostalo napisane wiec od siebie dodam, ze jesli mnie pamiec nie myli, to Graciela zmarla na bialaczke. Juz wczesniej byl odcinek, w ktorym zle sie poczula. Nie wiem czy dobrze pamietam czy nie, okaze sie za kilka odcinkow. Jeszcze przypominam sobie jak ciezko chora Graciele Adrian oprowadzal na rekach po wlosciach, miala wtedy biala sukienke i byla bardzo slaba co raczej potwierdza, ze chorowala, gdyby przedawkowala leki to szybko byloby po niej, ale to sie okaze :)Co mnie zaskoczylo to to, ze "ta" Esmeralda nie jest orginalna, ze to remake. Chyba musze poszukac Esmeraldy z 1970 roku :)

ocenił(a) serial na 8
aguska_a27

Jednak pomylilam sie. Nie wiem czemu wydawalo mi sie, ze to byla bialaczka. Przedawkowala leki uspokajajace, ktore brala od kilku dni. Reszte dobrze pamietalam. Zobaczycie to w odcinku 127 :) (musialam sprawdzic :P )

aguska_a27

Ostatnio oglądałam używki po hiszpańsku(dobrze że znam ten język, bo inaczej byłoby krucho) i właśnie widziałam te sceny aż za serce ściska łódź, jeszcze ten biały ubiór(!) i te wspomnieniami .. A mogło być tak pięknie :(

Monica_7

Nie wiem skąd w moim poście ta "łódź ", z góry przepraszam

ocenił(a) serial na 10
Monica_7

Ja oglądałam niedawno w necie i naprawdę mnie poruszyło. Szkoda, że taki koniec wybrała sobie Graciela. Nie mogła żyć bez Adriana, a wiedząc, że ten się żeni, już wiedziała, że nie ma dla nich szansy. Mimo to szkoda Gracieli, była naprawdę fajną bohaterką, która nie była czarnym charakterem. Pouczała nawet swoją matkę, która zawsze kazała jej wybierać bogatych. Graciela poświęciła się i tylko dlatego, że Fatima nie umiałaby żyć bez luksusu, wyszła bogato za mąż. A śmierć córki, wstrząsnęła Fatimą. Tylko Georgina została jeszcze z czarnych charakterów.

ocenił(a) serial na 8
Klaudi78

Ile lat mieli bohaterowie "Esmeraldy" na początku serialu? Konkretnie chodzi mi o Esmeraldę, Jose Armanda, Graciele i Adriana :-) Nie oglądałam pierwszych odcinków.

Bris

Co do ''Esmeraldy'' to na samym początku była niemowlęciem ;) - Ale zbytnio nie zagłębiałem się w telkę, bo nie wytrzymałem jej sztuczności pod względem gry aktorskiej .

ocenił(a) serial na 8
buterfly

Przepraszam :) Za początek miałam na myśli moment spotkania Jose Armando.

Bris

Tego nie wiem :) - Bo oglądałem telkę wyrywkowo .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones