PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799843}

Just Lovers

Geu-nyang Sa-rang-ha-neun Sa-i
7,9 386
ocen
7,9 10 1 386
Geu nyang Sa rang ha neun Sa i
powrót do forum serialu Geu-nyang Sa-rang-ha-neun Sa-i

10 lat temu On i Ona, jako nieliczni, przeżyli pod gruzami zawalonego centrum handlowego. Teraz ich drogi ponownie krzyżują się za sprawą budowy nowego kompleksu, który ma powstać na miejscu dawnej katastrofy, pomimo że nie wszystkie ciała ofiar zostały odnalezione. Obydwoje chcą zapobiec powtórzeniu tragedii.

ocenił(a) serial na 9

Heh aż nie mogę uwierzyć jak ludzkie gusta się różnią:)

użytkownik usunięty
klaudia2251

No niestety, takie są gusta.

Widziałam też że ostatnio dałaś 9/10 Radio Romans - ja sobie po dwóch odcinkach odpuściłam, mimo Kim Sohyun - zupełne nie mój klimat i zaczekam na coś bardziej ambitnego z nią. Może to dlatego że w trakcie oglądałam coś podobnego - Argon - i bardziej mi się jakoś spodobała ta drama.

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9

Pomylilas mnie z kims..dalam tylko serduszko bo bardzo lubie main leads. A drame ocenie dopiero jak obejrze...zreszta to raczej nie jest drama na 9 ale bardzo przyjemna dla mnie. Naprawde duzo dram z Kim so hyun mi sie podoba. I nie mowie tu, ze kazda jest swietna..po prostu jakos zawsze trafiaja w moj klimat.

użytkownik usunięty
klaudia2251

Może to jakieś przekłamanie FW, w każdym razie kilka dni temu w zakładce "Mój Filmweb", gdzie są ukazywany oceny filmów pochodzące od osób dodanych do znajomych, była u ciebie przy RR 9/10 - dlatego zapamiętałam. W sumie to bez znaczenia, bo każdy ma prawo oceniać podłóg własnego gustu i własnej skali. Mój znajomy daje albo 1(jak by mógł to by pewnie dawał zero) albo 10, inny z kolei nie stosuje 10-cio stopniowej skali, tylko 5-cio.

Jeśli chodzi o oceny referencyjne na FW to są one dla mnie zupełnie niewiarygodne, więc staram się nimi nie sugerować - po prostu oglądam pierwsze odcinki. Jak mi podejdzie to ok, a jak nie to nie.

ocenił(a) serial na 9

Ja oceniam w skali filmwebowej i wydaje mi sie, że każdy powinien oceniać według tej skali...wtedy fw byłby wiarygodniejszy. Własnie przez takich osobników jak Twój Kolega trafia się na filmy których nie chciało się obejrzeć i na odwrót:) W ogóle nie wyobrażam sobie takiego oceniania..albo ocenania na podstawie: to mi sie podoba a to nie. A takich osób tu mnóstwo. Owszem własne odczucia są istotne natomiast jesli ktoś naprawdę ceni sobie ogladanie i dobry poziom wie, ze na film czy serial składa sie masa składników. np. muzyka, aktorstwo,montaż, zdjęcia. Widziałam ogrom filmów nie w moim klimacie ale świetnie wykonanych. Np. taki Blade Runner: Film nie do końca w moim klimacie ale od strony technicznej to arcydzieło wiec nie wyobrażam sobie dać 1 bo nie lubie tego gatunku(chociaż lubię):p
Chyba mamy wspólnego znajomego bo tez mi się wyświetliło, że ktoś ocenił RR na 9 ale to dopiero połowa dramy.

użytkownik usunięty
klaudia2251

Skala ocen na FW jest wzięta z kosmosu i wg mnie nie odpowiada w ogóle mentalności widzów. Jest to jakaś kopia cudzych rozwiązań, przeniesiona żywcem na zasadzie fuszerki. Wystarczy popatrzeć na oceny Dram by ujrzeć cały absurd tego systemu: Cesarzowa Qi(8,3) ma taką samą ocenę, co Strong girl Bong-soon(8,2) - zwykła kpina.

Z obserwacji wiem, że im niższy dopuszczalny ambit ocen, tym ostrzej zarysowane kryteria oceny i większa wiarygodność oceny zbiorczej, dlatego wg mnie powinno wyglądać to tak:
0 - słaby
1 - średni
2 - dobry
bez żadnych dodatkowych cudactw i udziwnień. Chodzi o wymuszenie maksymalnego ujednolicenia ocen u wszystkich użytkowników.

PS
Blade Runner 1 była innowacyjna
Blade Runner 2 jest wtórna

PS2
Z moich znajomych tylko ty oglądasz dramy. Prawdopodobnie FW przekłamał - nie pierwszy raz zresztą. Dziś na przykład oceniłam po raz trzeci film koreański "Lament", który oglądałam dawno temu. Strony z moimi poprzednimi dwiema ocenami i wpisami znikły. Innym razem miałam jakimś cudem dodanych do znajomych kilkaset osób :/.

ocenił(a) serial na 9

Uważam, ze skala jest bardzo dobra..problem jest w tym, że powinni jakoś poprawić to, że niektóre filmy obejrzały setki tysięcy osób a inne dużo mniej i własnie dlatego Cesarzowa ma podobną ocenę do Strong girl. Bo Cesarzową zna cała Polska bo była w tv a SG to tylko miłośnicy dram a to napewno zawyża ocenę. Swoją drogą konkretna z Ciebie musi być Osóbka:p Ja sobie nie wyobrażam aby ocenić film jako słaby, średni i dobry. Ja mam czasem problem miedzy dobry a bardzo dobry. Chociaż może i masz tutaj rację z tą wiarygodnością zbiorczą.
Nawet jeśli BR 2 jest wtórny to od strony technicznej zjada pierwszą część. Ta była oczywiście wow...ale w latach 80tych teraz już nie zrobiłaby tego wrażenia.

użytkownik usunięty
klaudia2251

Gdyby skala była "bardzo dobra", tak jak piszesz, to by czemuś służyła zamiast dezinformacji. W moim przypadku jeśli chcę wiedzieć się czy warto zerknąć na film i zorientować się czy go obejrzeć to muszę patrzeć na FilmAffinity, gdzie 80% ocen w "zadziwiający" sposób pokrywa się z moimi.

Efekty na mnie nie robią wrażenia od 2009 roku kiedy obejrzałam Avatar - od tego czasu nie oceniam filmów pod tym kątem(chyba że są tragiczne, wtedy daję -1).

Mam prosty system oceniania filmów(ale nie dram, bo je oceniam inaczej)

4 - filmy które przewijam w trakcie oglądania (by uniknąć nudy)
5 - filmy które zatrzymuję w trakcie oglądania by zając się ciekawszymi sprawami (bo brak napięcia)
6 - filmy które oglądam bez stopu i bez przewijania(potrafiące przykuć moja uwagę)
7 - filmy które mnie wzruszyły
8 - filmy o których myślę jeszcze jakiś czas po obejrzeniu
9 - filmy które będę pamiętać całe życie i do których wracam co jakiś czas
10 - filmy które wpłynęły na moje życie.

Po swoich reakcjach w trakcie oglądania wiem na jaką ocenę zasługuje film.

ocenił(a) serial na 9

Chodziło mi o to, że punktacja skali jest okej...ale inne rzeczy są niedopracowane. A to obniża jej funkcjonalność i wiarygodność.
Przy filmach sci fi efekty stawiam na równi z fabułą więc dla mnie są bardzo ważne. Też mam swoją prywatną skalę ale tak w skrócie powiem tak, że od 6 zaczynają się filmy których obejrzenie nie uważam za czas stracony. Czyli mniej więcej podobnie do Ciebie:)
10tke daję filmowi który jak głosi FW jest dla mnie z jakiegoś powodu (a właściwie z kilku powodów)arcydziełem. Jakoś tak się już przyzwyczaiłam, że po obejrzeniu czegos zawsze używam określeń z FW:)

użytkownik usunięty
klaudia2251

No właśnie trzeba arcydzieła żeby wpłynąć na twoje życie. Ja obejrzałam Top Gun i w efekcie zrobiłam 7 lat później licencje pilota - tak film wpłynął na moje życie:D
... a przekonać mnie do czegoś to naprawdę ciężkaaaaa sprawaaa... potrzeba było arcydzieła :D

ocenił(a) serial na 9

Hehe to wielkie gratulacje:) Bardzo przyjemny film, sama Go bardzo lubię.Moim zdaniem do arcydzieła mu daleko...z drugiej strony rozumiem to czemu go tak wysoko oceniasz:)
Z dramami też mam inną skalę...jest masa okropnie tandetnych dram które się przyjemnie ogląda...aż nie sposób ich prawidłowo ocenić.

użytkownik usunięty
klaudia2251

No właśnie: "...jest masa okropnie tandetnych dram które się przyjemnie ogląda..." - jak najbardziej prawda. Ogólnie dramy jako takie mają w definicji coś z tandety, ale... co tam. Ja potrzebuję konkretnie dram jak jestem na rowerku lub bieżni, żeby czymś zając umysł - czas wtedy szybko płynie i nie muszę myśleć że się meczę, pocę, nudzę. Próbowałam oglądać też filmy przyrodnicze - discovery, history etc... ale to jakoś nie tak. Jednak drama to drama.

ocenił(a) serial na 9

Ja oglądam bo jestem prawdziwym romantykiem:) Serio...wiem, że te dramy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością ale i tak przyjemnie się patrzy. I jestem Wielbicielką koreańskiego typu urody więc czasem napatrzec się nie mogę:p No i też zdarzyło mi się obejrzeć kilka naprawde dobrych dram które spokojnie mogłyby konkurować z amerykańskimi produkcjami.

użytkownik usunięty
klaudia2251

Masz rację. Najważniejsze że poprawiają nam humor i czasami wzruszają. O to w końcu chodzi, no nie ;).

użytkownik usunięty

Nie mogę uwierzyć, że użyli tego tandetnego motywu "odejdę, bo Twoja rodzina mnie nie akceptuje".

Zapewne tandetne chociaż nie raz rodzina robi wszystko żeby związek się rozpadł ):

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones