Gintama (2006-2010) serial TV

opisy serialu

(2)
  • W Japonii trwał jeszcze okres Edo, kiedy przybysze z kosmosu zwani Amanto najechali Ziemię. Zażarte walki trwały 10 lat, jednak ostatecznie to kosmici odnieśli zwycięstwo nad uzbrojonymi w miecze samurajami. Obecnie mija 20 lat od pojawienia się pierwszych istot pozaziemskich. Teraz za pośrednictwem marionetkowego Szogunatu kosmici sprawują faktyczną władzę nad naszą planetą. W takiej okrutnej rzeczywistości przyszło żyć Gintokiemu Sakacie - weteranowi walk z Amanto. Ten uzdolniony samuraj wraz ze swoimi pracownikami Shinpachim i Kagurą podejmie się każdej pracy, byle tylko mieć czym opłacić czynsz.

  • Akcja serialu przedstawia głównie zwariowane życie mieszkańców dziewiętnastowiecznego Tokio (wtedy jeszcze Edo) podbitego i stechnologizowanego przez Amanto, przybyszów z kosmosu.
    W dzielnicy Kabuki ma swą siedzibę Yorozuya - organizacja najemników, którzy za pieniądze podejmą się każdego zadania (o ile leży ono w ich mocy i o ile klientowi uda się oderwać ich od oglądania telenowel). Jej członkami są: Gintoki - uwielbiający słodycze leniwy samuraj namiętnie czytający "Weekly Shonen Jumpa" (choć, jak sam twierdzi, w jego wieku już co najmniej nie wypada), Schinpachi - przywódca fanklubu popowej gwiazdki i równocześnie głos rozsądku oraz Kagura - mała ale niezwykle żarłoczna i silna przedstawicielka najbardziej wojowniczej rasy we Wszechświecie wraz ze swoim nieco przerośniętym pieskiem. W tle przewija się nie mniej ciekawa galeria postaci: nacjonalistyczny terrorysta, niedowidząca ninja-masochistka, energiczna siostra Schinpachiego czy też prześladujący ją gorylowaty komendant straży szogunatu wraz ze swymi podwładnymi, wśród których znajduje się amator majonezu oraz czyhający na niego sadysta.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię