Good Witch
powrót do forum 5 sezonu

Odc. 5.00 był już dość dawno, ale tu też nie widać. Odc. 1 sezonu 5 już jest. Jak wrażenia? Szkoda,że nie wyszedł ślub Sama i Cass, to taka urocza para. Całe to miasteczko jest śiwetne. Uwielbiam oglądać ten serial. To taka Eureka bez sci-fi.

RadoslawKamil

Gdzie mogę obejrzeć 5 sezon??? proszę o odpowiedz, bo bardzo się wciągnęłam

martinkabac

se5 ma już 4 odc. oglądam z Pirate Bay. Nigdzie indziej nie znalazłem. Chyba trzeba by Hallmark mieć nie wiem. Ja tv nie oglądam tylko z torrentów.

ocenił(a) serial na 10
RadoslawKamil

A z napisami czy po angielsku? Ja znalazłam ale bez tłumaczenie

katte65

Ja oglądam seriale po angielsku. Nie szukam napisów, więc nie wiem czy powstają :/

ocenił(a) serial na 10
RadoslawKamil

Na netflixie jest ale do 4 sezonu tylko i nie wiem kiedy dodadzą 5 a mój angielski nie jest na tak dobrym poziomie żebym zrozumiała wszystko

katte65

Obejrzałem 5 sezon. 10odc. (plus special 5.00) z 'innego źródła'. Nie używam Netflixa. Serial jest dość prosty w odbiorze. Aktorzy używają stosunkowo prostego języka. W ogóle byłem zaskoczony tą serią. Obejrzałem wszystkie filmy, specjale i sezony i wciąż nie mam dość tego urzekającego małomiasteczkowego klimatu i zwyczajności. Chociaż w sumie to wszystko bardziej fantasy niż GoT :D Czasem miło pooglądać taki romantyczny, familijny serial gdzie najwięszym problemem jest kradzież rośliny ;D

ocenił(a) serial na 10
RadoslawKamil

Mi też strasznie spodobał się ten serial a zwłaszcza Sam i Cassie jako para dlatego można nawet tak powiedzieć że desperacko szukam 5 sezonu z tłumaczeniem ale jak na razie słabo mi idzie

katte65

Kiedyś miałem podobne problemy, ale ucząc się stopniowo i systematycznie można dojść do zrozumienia całośći wypowiadanych wypowiedzi. U mnie zostałem nieco zmuszony do nauki :) Bo wyjechałem do pracy na rok za granice i nie było wyjścia jak się jakoś dogadać. Potem używałem jeszcze napisów, ale angielskich. Są łatwiej dostępne i jak czegoś nie dosłyszę to coś doczytam. Obecnie nie potrzebuje już żadnych. Najlepsze było oglądanie starych seriali od początku w oryginale :) Wszystkie seriale dzieciństwa nabierały innego znaczenia. Niestety polskie tłumaczenia nie są zawsze takie jakie być powinny i nie oddają znaczeń czy emocji wypowiedzi. Zawsze zachęcam wszystkich do prób rezygnowania z napisów, lub zastępowanie ich angielkimi na początek. Naprawdę warto :)

ocenił(a) serial na 10
RadoslawKamil

Spróbuję poszukać z angielskimi napisami na początek, dziękuję za radę

katte65

PS: Stacja zamówiła sezon 6 na rok 2020, niestety bez Grace :( Bardzo ją polubiłem.

ocenił(a) serial na 10
RadoslawKamil

Tak bo Grace chyba w ostatnim odcinku 5 sezonu wyjeżdża na studia. Szkoda bo też bardzo mi się podoba ta postać

katte65

Stąd nazwa odcinka Graduation. Mam nadzieję,że chociaż gościnnie się czasem pojawi, bo całkiem zniknąć to byłoby dziwne. Nick mniej mi się spodobał jako postać. 5 sezon oglądało się dość przyjemnie. Polecam:)

ocenił(a) serial na 10
RadoslawKamil

Dziękuję. Może ty będziesz wiedział, w 3 sezonie w 9 odcinku był malarz który malował przyszłość dzięki pędzlowi który kupił u Cassie i na końcu była scena w której wszyscy w Grey House patrzyli na obraz na którym byli kłócący się Grace i Nick i Cassie z Samem nie trzymający się za ręce. Skoro te obrazy pokazywały przyszłość to czy w kolejnych sezonach było do tego jakieś nawiązanie?

katte65

Nie sądze. No a po 5 sezonie jak dzieciaki wyjadą do szkół to już raczej nie poruszą tego tematu. Ogólnie w serialu lubią czasem czymś zaintrygować a potem zupełnie to ignorować. Pamiętam ten obrazek, ale nie pamiętam jak się skończył ten odcinek. Grace z Nickiem od początku się ze sobą nie lubili, by potem dojść do porozumienia i ostatecznie już tylko sobie czasem dogryzali ale żartem :) No a Sam i Cass to nie pamiętam żeby kiedykolwiek się kłucili :D To chyba odróżnia serial od telenowel, że tu jest taki miodny klimat :)

ocenił(a) serial na 10
RadoslawKamil

Zaintrygowało mnie to ale później nie mogłam znaleźć powiązania z tym odcinkiem. Dziękuję za odpowiedź

ocenił(a) serial na 8
katte65

ja myslalam, że ten obraz to bedzie nawiazanie do kłótni , ktora spowodowala Grace jak Nick zerwał z Courtney . myslalam, ze moze sie wszyscy przez to poklocą, ale jestem na 4 sezonie, i sie pogodzili grace i nick, wiec sama czekam na to czy bedzie jeszcze nawiazanie do tego obrazu . sezonów na ten moment jest 7 i nie wiem czy to juz wszystko, bo na razie ogladam z netflixa.

ocenił(a) serial na 7
katte65

nie ma w ogóle rozwiązania tej zagadki

ocenił(a) serial na 7
RadoslawKamil

Jestem na 8 odc, 5 sezonu i mam pytanie do fanów. Gdzie wyparował przyjaciela Sama? W 4 sezonie zaczął się umawiać ze Stephani i nagle zniknął.
Poza tym ciekawi mnie czy została rozwiązana zagadka obrazu malarza, który malował przyszłość. Na obrazie Cassie i Sam nie trzymali się za ręce, a Grace była zła na Nicka, który się kłócił z jakaś dziewczyną.

copywriter_katarzyna

Stephani to kilku adoratorów miała i trochę nadążyć ciężko :D Sporo było postaci, które znikały bez wyjaśnienia. Bardziej niż zniknięcie randomowego aktora martwi mnie odejście Grace. Zagadka nie rozwiązana, to miał być chyba taki myk,żeby zachęcić do oglądania. Może w 6 sezonie będzie więcej.

ocenił(a) serial na 7
RadoslawKamil

Grace będzie brakować, dzięki niej tej serialma klimat i jest także dla młodzieży.
Zabrakło mi też zakończenia wątku o matce żony pasierba Cassie (Policjant). Odbiera telefon i nie mówi od razu żonie o tym, ze matka która ją porzuciła próbowała się z nią skontaktować, a potem w ramach przeprosin daje żonie telefon do matki. Wyjątkowo się prosiło, żeby pociągnąć ten wątek w magicznym klimacie Middlton.

copywriter_katarzyna

Wiele właśnie takich sytuacji miało miejsca, gdzie chciałoby się dowiedzieć o kimś/ o czymś więcej a wątki są urywane i się do nich nie wraca. Może to takie furtki jak im kiedyś pomysłu zabraknie. Mimo wszystko klimat tego serialu jest niesamowity i wciąga do tego idealnego świata :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones