PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10024199}
6,3 8 642
oceny
6,3 10 1 8642
5,2 8
ocen krytyków
Griselda
powrót do forum serialu Griselda

Jako fan seriali narkotykowych niecierpliwie czekałem na ten serial. Obejrzałem wszystkie odcinki w 3 dni. Serial nie był najgorszy, ale to nie był ten sam klimat co Narcos, to nie było to. Nie było czuć tego klimatu narkobaronów.

Ba! Serial mocno obiega od rzeczywistości. O to najważniejsze różnice:
- Griselda Blanco przyjechała do Miami już jako członek kartelu Medellin, nie zaczynała w Miami od zera. Na start nie musiała toczyć walki o terytorium.
- Griselda Blanco miała dobre relacje z rodziną Ochoa do momentu zabójstwa Marthy Ochoa. Nie toczyła wcześniej z nimi żadnych wojen.
A Martha Ochoa nie zginęła w wyniku nieszczęśliwego wypadku...po prostu zabiła ją, by nie płacić za dostawę narkotyków.
- Griseldzie udowodnili jakieś zabójstwa, i siedziała 20 lat a nie 7 lat.
- Najmłodszy syn Griseldy Blanco został porwany z Medelin jeszcze gdy ta była na wolności. Mąż Griseldy uprowadził Michaela 2 lata przed złapaniem Griseldy.
-Rola June Hawkins w rzeczywistości była o wiele mniejsza. Po prostu Netflix chciał dodać romantyczną opowieść "Kobieta policjantka złapała kobietę baronkę".
- Griselda w prawdziwym życiu zabijała bez litości, nie miała wyrzutów sumienia gdy syn Chucho został zamordowany przez pomyłkę. W serialu pokazali ja jako kobiete która zabijała przez przypadek, bo musiała, z wyrzutami sumienia. A w rzeczywistości nie miała żadnych zahamowań.


Kilka ciekawostek który nie były uiszczone w serialu:
-Prawdopodobnie Griselda gdy była młodsza miała romans z Pablo Escobarem. Są to tylko przypuszczenia, ale to by tłumaczyło dlaczego zaszła tak wysoko w Kartelu Medelin. Pablo Escobar był 6 lat młodszy od Griseldy. Jak ją poznał był niżej w hierarchi świata narkotykowego niż ona. Gdy Griselda rządziła półświatkiem Miami, interes Pablo dopiero raczkował. Dopiero gdy Griselda uciekała przed braćmi Ochoa, tak naprawdę Pablo za pośrednictwem zajął jej miejsce w Miami. W serialu nie było ani jednej wzmianki o Escobarze....w netflixowym Narcos nie było ani jednej wzmianki o Griseldzie....a oboje się znali, szanowali, a potem przez zabójstwo Marthy Ochoa walczyli.... Fabio Ochoa był numerem 2 w Kartelu Medellin (nie tak jak się sądzi Gustavo Gavirria). W netflixowym Narcos rola braci Ochoa została poważnie pomniejszona.
-Martha Ochoa również krótko pojawia się w serialu Narcos. Jej porwanie przez M16 było głównym wątkiem w 2 odcinku 1 sezonu. Ma zdecydowanie dziewczyna pecha.
-To prawdopodobnie Griselda rozpoczęła ekspansję w Miami, bez niej byś może kartel Medelin nigdy by nie przemycał narkotyków w tym mieście. Dlatego szkoda że tak ją pomniejszyli...




Dla mnie to skandaliczne że ani Escobar nie pojawił się choćby na chwilę w tym serialu, ani Griselda w Narcos. W rzeczywistości Griselda Blanco miała wysoką pozycje w "Medellin Cartel", wyższą chociażby "Meksykanin" Gacha którego ukazali w Narcos. Różnica jest taka że zajmowała się interesami na miejscu.


Dla mnie 6/10. Gra aktorska w miarę niezła, scenariusz mimo że odbiega od rzeczywistości także niczego sobie, gdyby to była fikcja może moja ocena byłaby wyższa ale niestety postać Griselda Blanco zasłużyła na lepszą ekranizacje.

ocenił(a) serial na 6
Raboosce

Możesz powiedzieć skąd masz te wszystkie informacje? Jakieś ciekawe książki? Biografie?

ocenił(a) serial na 6
siasiarzyna

Książka o Escobarze + artykuły. Dzięki przeglądarce Google Chrome wiele artykułów hiszpańskojęzycznych możesz od razu przetłumaczyć na język Polski. Romans Griseldy i Pablo Escobara to niepotwierdzona teoria historyków. Aczkolwiek taki romans by tłumaczył wysoką pozycje Griseldy w kartelu Medellin.

ocenił(a) serial na 6
siasiarzyna

Polecam obejrzeć serial "Pablo Escobar: El Patrón del Mal ". Serial o kilka poziomów gorszy od Narcos, tam całą historię Pablo pokazali w 72 odcinki. Też wiele bzdur, ale tam w którymś odcinków pojawiła się Griselda jako Graciela (w ogóle to tam każdemu imię pozmieniali). W tym serialu w którymś z pierwszych odcinków Pablo Escobar przyjechał do Griseldy/Graciely jako raczkujący handlarz narkotyków z zapytaniem czy mogłaby handlować towarem Pablo na miejscu...jako pokorny początkujący handlarz. Griselda/Graciela była zdziwiona że Pablo doszedł tak daleko bo pamiętała go jako dzieciaka. Jest to bliższe prawdy niż to co pokazał serial Griselda, gdzie Griselda prosiła w brutalny sposób przez parę odcinków by mogła handlować towarem kartelu Medellin...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones