7,6 40 232
oceny
7,6 10 40232
715
chce zobaczyć
7,4 5
ocen krytyków
{"rate":7.4,"count":5}
{"type":"film","id":96092,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/The+Gummi+Bears-1985-96092/tv","text":"W TV"}]}

Serial Disney'a opowiada o przygodach Gumisiów. 500 lat przed przedstawionymi wydarzeniami, mityczne, potężne Gumisie, opuściły swoje domy, w obawie przed ludźmi. W dawnej siedzibie pozostała ich mała garstka, która w ciągu pokoleń, przekazywała sobie wiedzę o swoich przodkach. Po wielu latach, w pamięci ludzi, pozostały już tylko legendy o tych małych stworkach. Ale one przetrwały, a obecne piąte pokolenie, szóstka mieszkańców, zajmuje siedzibę znajdującą się w ogromnym drzewie. Swoją wiedzę o starożytnych czerpią z ogromnej księgi, która jest pełna czarów i legend. O Gumisiach dowiaduje się Książę Igthorn, zły charakter, którego celem jest podbicie królestwa Dunwyn, którym rządzi jego brat. Choć Igthorn, dowodzi armią silnych orków, jest to za mało, żeby zdobyć zamek. Orkowie nie grzeszą inteligencją i to często prowadzi do niepowodzeń księcia. Dlatego też stara się pochwycić Gumisie, a wraz z nimi zdobyć tajemnice niezwykłego gumi-soku, który daje na pewien czas ogromną siłę, temu kto napój wypije...

Gumisie to mistyczne stworzenia, które zamieszkują swój las od bardzo dawna. Potomkowie Wielkich Gumisiów. Mają za zadanie strzec ich Wielkiej Księgi i utrzymać w tajemnicy ich istnienie. Przy okazji zawsze krzyżują drogę Księciu Igthornowi, próbującemu podbić Królestwo Dunwyn, z którym gumisie żyją w przyjaźni.

Zefirek888
opis użytkownika

Zami, Tami, Sani, Grafi, Bunia i Kabi to wesoła rodzinka gumisiów. Żyją w lesie,w tajemnicy przed ludźmi, którzy są przekonani, że są to tylko bohaterowie pradawnych legend i opowieści. Tylko dwójka przyjaciół Kevin i Księżniczka Kala, oraz zły królewski brat - Książę Igthorn wiedzą o ich istnieniu. Gumisie przeżywają masę niesamowitych przygód...i zawsze wychodzą z nich zwycięsko, w myśl zasady "jeden za wszystkich - wszyscy za jednego".

Jaskolka
opis użytkownika

Kogo lubisz najbardziej? Zrzędliwego Grafiego, mądrego Zamiego, opiekuńczą Bunię, łasucha Tamiego, buntowniczą Sani, a może odważnego Kabiego? Każdy Gumiś jest inny, ale kiedy nadchodzi niebezpieczeństwo, mali bohaterowie potrafią połączyć siły i zmieniają się w budzącą postrach drużynę!

Tym razem czeka ich przeprawa z ogromnym dzikiem, zaczarowanym kamiennym gargulcem i bardzo głodnym ptakiem, wyjadającym gumijagody z lasu Dunwyn! Jakby tego było mało, Grafi i Zami będą musieli stanąć do pojedynku z bezczelnym mistrzem magii, Dom Gordo z Ghentu!

opis dystrybutora dvd

Skaczące misie? Dzięki magii wszystko jest możliwe! Razem z Kevinem - sympatycznym paziem szlachetnego króla Gregora - odkryj sekretną kryjówkę niezwykłych Gumisiów i zobacz, jak stawiają czoła nawet największym przeciwnikom dzięki czarodziejskiemu działaniu soku z gumijagód!

Pomóż im pokonać kolejną bandę ogrów, uzupełnić zapasy wody i uratować smoka, którego przypadkowo obudziły!

W krainie Gumisiów czeka cię mnóstwo szalonych przygód i zabawy!

opis dystrybutora dvd

Niegdyś Gumisie stanowiły część wspaniałej cywilizacji, ale teraz muszą ukrywać się przed ogrami i innymi wrogami, a większość ludzi uważa, że można je spotkać tylko... w bajkach. Na szczęście, z pomocą Wielkiej Księgi Gumisiów, mali bohaterowie powoli odkrywają sekrety swojej przeszłości
i dawno zapomniane czary...

Zobacz, jak Gumisie świętują nadejście zimy, próbują walczyć ze złem za pomocą Karmazynowego Mściciela, ruszają na pomoc dziadkowi Kevina i psują szyki podłemu księciu Igthornowi!

opis dystrybutora dvd