PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395227}

When They Cry: Kai

Higurashi no Naku Koro ni Kai
7,9 3 443
oceny
7,9 10 1 3443
Higurashi no Naku Koro ni Kai
powrót do forum serialu Higurashi no Naku Koro ni Kai

jest więc jego zapowiedzią. Ja chyba jednak wolałbym żeby zakończono Higurashi w tym miejscu,ostatnią scenę zostawiając widzom do samodzielnej interpretacji. Właściwa historia została już przecież zamknięta,a sama końcówka dodaje temu zamknięciu głębi. Poza tym zagadkowe zakończenie idealnie pasuje do serialu,który opierał się na tajemnicy. No i oczywiście trzeci sezon zawsze może być mniej udany od dotychczasowych,ja nie ryzykowałbym zepsucia świetnego wrażenia jakie pozostawiła opowieść z Hinamizawy. Co do ostatnich rozdziałów Kai,to pewnie dla niektórych będą one szokująco dysonansowe wobec Onikakushi czy Watanagashi,ale są logiczną kontynuacją kierunku jaki nadało serii Tsumihoroboshi. Zresztą już od połowy sezonu 1 stawało się jasne,że to nie przemoc jest w tej historii najważniejsza. Od początku Higurashi było też wyśmienitym melanżem gatunkowym i emocjonalnym rollercoasterem,mieliśmy horror,kryminał,komedię,dramat psychologiczny,tragiczną miłość,w Kai dramat zostaje rozwinięty,dochodzi thriller i kino akcji,a nawet elementy filmu kung-fu:) Paleta emocjonalna zostaje wzbogacona o uczucia bardzo pozytywne i pełne suspensu wydarzenia w których trzymamy kciuki za ekipę Riki jak za mało których bohaterów anime. Jako całość Higurashi to jedna z najciekawszych serii jakie widziałem,nikt kto lubi być zaskakiwany,kto lubi pogłębioną fabułę i wielowymiarowe postacie nie powinien przejść obok tej produkcji obojętnie.

Grendel

Nie będzie trzeciego sezonu...

>SPOILER<
Jakbyś uważnie oglądał(a)końcówkę i cały film to doszedłbyś drogi recenzencie do wniosku, że Furude Rika to tak naprawdę istota, która żyje ponad czasem, tylko że klątwa Hinamizawy cały czas zamykała ją w ciągu tych paru miesięcy i nie mogła fizycznie dorosnąć, sama bowiem żyła około 1000 lat i przez ten czas zdążyła sobie zdać sprawę, że tkwi w martwym punkcie.

Moja teoria wygląda tak, że w każdym miejscu i czasie Furude Rika dorastała jako jedna osoba dlatego jest już dorosła podczas rozmowy z małą Takano, która w 1983 była ewidentnie od niej starsza.

Nie ma już czego wyjaśniać... Autorzy zrobili jednocześnie dobrze i źle, że dociągnęli wszystkie wątki do końca...

BTW, wg mnie wątek małej Takano będącej pod krwawym reżimem jakiegoś chłopa, który przygarnia sieroty jest dosyć leciwy i powinien zostać dopracowany. I tak nic nie przebije wątku dwóch sióstr z 1-szej części, to miażdzyło totalnie.

Gantz

Będzie trzeci sezon...

Było o tym wiadomo już jakiś czas przed zakończeniem drugiej serii.
http://www.animenewsnetwork.com/news/2007-12-17/third-higurashi-no-naku-koro-ni- season-announced

ocenił(a) serial na 8
Gantz

To proste! Rika dorosła, popełniła samobójstwo a Oyashirosama ją wskrzesiła w roku gdy zginęli rodzice Takano żeby móc się zemścić za wielokrotne rozbebeszanie.

Anime_Matek

Głupota to by była niesamowita. Oyashiro-sama nie przenosi Riki dowolnie w czasie. Oyashiro-sama przenosi tylko duszę Riki.

ocenił(a) serial na 10
Grendel

będzie 3 sezon i w 2 sezonie była mowa o filmie kinowym hmmmm?

ocenił(a) serial na 10
Grendel

tak, zostały chyba jeszcze dwa chaptery-odpowiedzi do zrealizowania, ale z tego, co wiem, to są mało znaczące, Saikoroshi-hen (epilog do Matsuribayashi-hen) i Yakusamashi-hen (wyjaśnienie do pierwszego sezonu Disaster Awakening chapter, czy coś).

ogólnie, słyszałam wiele plotek. np., że trzeci sezon będzie się nazywał 'Umineko no naku koro ni' (umineko to mewy) i będzie to zupełnie oddzielna historia, nie mająca nawet miejsca w dobrze nam znanej Hinamizawie. spotkałam się też z 'Higurashi no naku koro ni Rei'.

nie wiem, czy wszyscy są tego świadomi, ale między pierwszym a drugim sezonem jest jeszcze jedno 24-minutowe OVA, Nekogoroshi-hen (Cat-Killing chapter), nie mające wiele wspólnego z rozwiązaniem zagadki, jedynie bohaterzy pozostają ci sami, no i miejsce akcji.

tak z innej trochę beczki: osobiście uważam, że nie powinno się oceniać oddzielnie Higurashi no naku koro ni i Higurashi no naku koro ni Kai, ponieważ stanowią razem jedną nierozerwalną całość. owszem, pierwsza seria była bardziej psychodeliczna i niezrozumiała, momentami szokująca itp, w drugiej całe to uczucie mija, ponieważ wszystko się wyjaśnia. i o to właśnie chodzi, dlatego myślę, że gadanie w stylu 'pierwsza seria lepsza' jest bezsensowne.

aha, co do tego filmu live-action: z tego, co wiem, to premiera już była w Japonii, film będzie obrazował tylko pierwszy chapter, Onikakushi-hen.

happyname

Jakby chcieć,to do zekranizowania zostało chapterów więcej,przede wszystkim Miotsukushi-hen - alternatywne zakończenie całej historii,ale Miotsukushi nabiera sensu w połączeniu z dwoma innymi chapterami: Taraimawashi i Tsukiotoshi,alternatywnymi wobec odpowiednio: Onikakushi i Watanagashi(Taraimawashi łączy fabułę obu rozdziałów)i Meakashi i Tatarigoroshi (analogicznie). Problem w tym,że treść tych trzech rozdziałów jest ponoć tak podobna do tych już nam znanych,że część widzów uznałaby to za powtórkę z rozrywki. Trzeci sezon ma się więc nazywać Rei i skupiać na mniej znaczących i krótszych chapterach bonusowych (najprawdopodobniej sezon nie będzie telewizyjny,tylko AMV).

Znacznie ciekawiej przedstawia się sytuacja z Umineko. Gra Umineko to swoista "duchowa kontynuacja" Higurashi,mamy innych bohaterów,zupełnie nową historię,ale też pewne nawiązania do opowieści z Hinamizawy.
Generalnie akcja rozgrywa się na wysepce o nazwie Rokkenjima,której właścicielem i jedynym mieszkańcem jest Kinzo Ushinomiya,senior bardzo bogatego i (sądząc po imionach i ubiorach) dość zeuropeizowanego rodu. Kinzo choruje i zdaje sobie sprawę,że niedługo umrze,więc zwołuje całą familię żeby przedyskutować kwestie podziału majątku. Dalej jest trochę,jak u Agathy Christie - rodzinka się zjeżdża,wyspa zostaje odcięta od świata przez tajfun i domownicy zaczynają ginąć w makabrycznych okolicznościach. Podobnie jak w Higurashi mamy nadnaturalnego podejrzanego,którym tutaj jest tajemnicza Złota Czarownica,a bohaterowie (i gracze-czytelnicy)próbują rozstrzygnąć czy to faktycznie jej sprawka czy czysto ludzka robota. Z tego co wiem,fabuła jest jeszcze bardziej zawikłana niż w Higurashi i jeszcze trudniej wyznaczyć granicę między urojeniami,albo zwykłymi kłamstwami,a rzeczywistością. W warstwie nadprzyrodzonej Umineko dowołuje się natomiast nie do religii i folkloru japońskiego,ale do europejskiej magii i demonologii.

Generalnie rzecz wygląda szalenie ciekawie,a serial na jej podstawie(który jest nie tylko planowany,ale już tworzony)może być czymś na co warto czekać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones