PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700675}
6,5 736
ocen
6,5 10 1 736
Intruders
powrót do forum serialu Intruders

Niedopracowanie

ocenił(a) serial na 5

Mam wrażenie, że zamysłem autorów serialu było po prostu jedno wielkie niedomówienie - nie jest to przytyk, raczej spostrzeżenie, że widz nie wie więcej od głównego bohatera - a główny bohater nie wie praktycznie nic. Niestety, w swojej chęci pozostawienia widzowi pola do samodzielnego zlepiania wątków w całość, całkowicie się pogubili.

1. Było powiedziane, że jednocześnie w jednym ciele żyją dwie dusze, ale w takim razie czy świadoma jest jedna czy dwie? Jeśli dwie, to dlaczego QR muszą być aktywowane i na początku nie zdają sobie sprawy co siędziało? Jeśli jedna, to dlaczego QR mają wspomnienia drugiej osoby a nie raz nawet okazuje się, że nim władało?
2. Czy Qui Reverti mogą sobie wybierać nowe ciało? Z jednej strony można wywnioskować, że tak, bo Donna pojawiła się w ciele dziecka swojego byłego chłopaka; z drugiej strony, że nie, bo w jaki sposób? Dlaczego Bix wybrałby Chińczyka?
3. Czy dusza QR jest przypisana do ciała? Można powiedzieć, że tak, bo Shepherd ich musi odnajdywać. Można też stwierdzić, że nie, bo ktoś zwrócił mu uwagę, że "dlaczego aktywował Foxa w ciele dziewięcioletniej szczęśliwej dziewczynki a nie jakiejś bezdomnej biedaczki". Jakby każdy QR czuwał w każdym ciele i trzeba mu po prostu dać przełącznik, by danego przywołać i przypisać do ciała. Coś jak permanentne włączenie kanału w TV - możemy go wybrać, ale tylko raz.
4. W jaki sposób Shepherd odnajduje nowe wcielenia QR? Wyczuwa ich? Czy sam decyduje w jakim ciele kogo przywoła?
5. Czym są QR? Czy każde ciało ma dwie dusze ot tak, czy QR są innymi, obcymi bytami, owymi "intruzami"?
6. Po co te całe rytuały, skoro nie są potrzebne, by reinkarnować?

Takich niedomówień jest więcej. Oczywiście to wszystko może wynikać ze wspomnianej symultaniczności odkrywania wątków wraz z głównym bohaterem - widz nie wie co o tym sądzić i się w tym gubi, bo i główny bohater niewiele wie, obaj posiadamy sprzeczne informacje. Mam nadzieję, że drugi sezon to wszystko w jakiś sposób rozjaśni, o ile będzie.

No i oczywiście na ogromny plus zasługuje Millie Brown. Nie wiem ile dziewczyna ma lat, ale gra znakomicie. Jeśli pozostanie w aktorstwie to za kilka(naście) lat będzie gwiazdą.

ocenił(a) serial na 5
karras

No i zagrała w ST. Rola niestety podobna, ale nadal fenomenalna, nawet lepsza.

ocenił(a) serial na 8
karras

A co to ST ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones