PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=235245}

Inwazja

Invasion
7,3 2 361
ocen
7,3 10 1 2361
Inwazja
powrót do forum serialu Inwazja

Serial jako taki zly nie był.. poczatkowe odcinki sprawialy wrazenie chaly ale mniej wiecej w polowie sie niezle rozkrecil.. Niestety zakonczyli go i nic nie wyjasnili..

Co ci kosmici robili na ziemi?
Jak sie tutaj dostali?
Jaka role grali ludzie?

Tego nigdy sdie nie dowiemy..

ocenił(a) serial na 7
Al_Bundy

Ja jestem na 8 odcinku. Ciekawa koncepcja i dopiero w tym odcinku dotarło do mnie bo wczesniej nic nie wyjaśnili, że to jest na zasadzie Inwazji porywaczy ciał. Przynajmniej tak mi się wydaje.

ocenił(a) serial na 7
Askol

Ale nic nie wyjasnili co to za obcy itd

ocenił(a) serial na 7
Al_Bundy

Wiem, bo czytałam opinie. Szkoda, że chociaż paru rzeczy nie wyjaśnili. Zastanawia mnie kwestia szeryfa, jest tym kosmitą a jego reakcja na kilka sytuacji jest dziwna, Jakby nie wiedział przez tyle lat co tak na prawdę z nim jest. Nie ma pojęcia że jego ludzkie ciało już nie istnieje tylko połączenie dna z obcym. Czy wyjaśnią jak oni powstają. Pokazali tylko przez chwilę jak do tej pory jak kosmita wysywa z ludzi płyny ustrojowe czy jak to nazwać.

Al_Bundy

Nie czytałem tego co napisałeś- nie chce sobie przypadkiem spoilera zrobić, ale widziałem że dałeś siedem gwiazdek to Ciebie pytam :). Czy ten serial jest może robiony na podstawie książki Robina Cook'a o tym samym tytule?

ocenił(a) serial na 7
Kabul

NIe wiem, nie czytalem ksiazki.

Al_Bundy

No nic- obejrzę to się przekonam.

ocenił(a) serial na 6
Al_Bundy

Czy to koniecznie musieli być kosmici ? Niby tak wszędzie mówili, że to kosmici byli ale nigdzie nie mieli na to niepodważalnych dowodów. Może to były tylko zwykłe istoty wodne które wyewoluowały heh

A tak na poważnie to pewnie byłby jakieś wyjaśnienia na twoje pytania w następnym/następnych sezonach których jednak niestety nie będzie.

ocenił(a) serial na 7
reevox

Mimo, że nie wyjaśnili czy to kosmici to można samemu wyciągnąć wnioski. Wydaje mi się , że to jednak kosmici ponieważ w pierwszym odcinku jest pokazane jak te stworzenia lądują w wodzie, przybywają z góry. Co do drugiego zdania. Żadne istoty na Ziemi raczej aż tak nie ewoluowały aby wyssać płyny ustrojowe jednego gatunku i stworzyć nowe ciało ( a raczej połączenie lub przemiana tej istoty na kopię człowieka z którego wyssysa "energię"). Działa to na tej samej zasadzie co w filmach "Inwazja porywaczy ciał" i "Porywacze ciał". Sam tytuł sugeruje że to kosmici.

Jedną z postaci w początkowych odcinkach gra Veronica Cartwright . Grała ona jedną z głownych ról w "Inwazji ...." z 1978 roku.

ocenił(a) serial na 10
Askol

Faktycznie było coś podobnego w prologu, ale w filmie było przecież zaznaczone, że te światła istniały od lat. Dowodem był szeryf (koleś z PB) i agent Szura, którzy to przeżyli lata wczśniej. Wg mnie, po prostu w trakcie huraganów masa wody była wzbijana w powietrze przez wiatr, a wraz z nią i te świetliste stwory.

ocenił(a) serial na 10
Al_Bundy

[SPOJLERY, UWAGA - DALEJ SPOJLERY BĘDĄ, DZIĘKUJĘ] No jak... Tam nie było żadnych kosmitów. Być może kiedyś w 2013 (niestety te podłe qrwiszcza z filmwebu zrobiły w lutym 2020 kolejny totalny burdel, jeśli chodzi o daty zamieszczanych postów) chodziło Ci o serial z panią Nicole Kidman, będący chyba luźną adaptacją książki Cooke'a? Przecież jak dla mnie w niniejszym serialu, ich czysto ziemskie pochodzenie zostało wyjaśnione niemal łopatologicznie, dzięki broszurce "Robin Hood i kambryjska eksplozja" i w kilku odcinkach. W Kambrze doszło (jak twierdzi nauka) w wyniku ewolucji do pojawienia się w nagły (w skali geologicznej) sposób do pojawienia się ogromnej ilości nowych gatunków. W przedstawionej w serialu historii, w wyniku ewolucji pojawił się [KOLEJNE, WIĘKSZE SPOJLERY] nowy, przejściowy gatunek, te wodne świetliste zwierzaki, które zamieniały ludzi w kopie, w coś podobnego z wyglądu do ludzi, z umysłami ludzi. Wcześniej, przez lata kopie nie były doskonałe i ci nowi szybko popadali w obłęd i się zabijali. Kolejną mutacją była ta z filmu - udało się przeżyć mieszkańcom (dzięki grupom wsparcia, a zwłaszcza dzięki szeryfowi). Dla szeryfa kluczem do przetrwania po katastrofie lotniczej była miłość, co do drugiego, szury - nie pamiętam, bo serial ostatnio widziałem 5 lat temu z górą. Później zabito serial, ale pewnie kopie-klony również były przejściowym gatunkiem i miały złożyć jaja w morzu i dopiero ich potomstwo miało być ostatecznym produktem ewolucji i opanować Ziemię na kolejną erę geologiczną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones