Iwan Groźny z Treblinki

2019 5 odcinków
Iwan Groźny z Treblinki
6,8 3 390
ocen
6,8 10 1 3390
925
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
powrót do forum serialu Iwan Groźny z Treblinki
 • PoppinTom ocenił(a) ten serial na: 1

  Tak śpiewał upadły anioł Azazel w filmie Fallen (1998). Miłośnik Rolling Stones. Nie ważne czy Netflix ukorzy się przed faktami i dokona poprawek lub "skasuje" serial. Stało się.

  Co znajdziecie w napisach końcowych?: "THIS FILM WAS PRODUCED WITH THE SUPPORT OF THE MINISTRY OF CULTURE AND SPORT - THE ISRAELI FILM COUNCIL". Żydowskie lobby ma czas i środki na taką walkę. Z punktu widzenia Polaka który dożywa średnio 72 lat (Polka 80 lat) wydaje się to wiecznością która jest dostępna tylko dla stułbiopławów i jak widać czystego zła.

  PS: Zobaczcie wpisy użytkowników na temat serialu na IMDB. Strumienie rzewnych żydowskich łez.

 • PoppinTom Chodzi Ci o mapę z lat 80-tych o którą tyle szumu narobił nasz rząd?

 • PoppinTom ocenił(a) ten serial na: 1

  perun_6 Niby mieli umieścić informację iż Polska była wtedy pod okupacją, później zobowiązali się do zmiany map itd. ale nie wiem ile prawdy w tych słowach bo nie miałem czasu weryfikować tych doniesień. Może na dzisiaj coś się zmieniło?

  To było celowe działanie a nie przypadek lub niewiedza czy przeoczenie. Idealnie wpisuje się w żydowskie roszczenia wobec Polski i nagonkę wokół nas. Czy twórcy sami by się zreflektowali gdyby nie reakcja Polaków...wątpię. Czy serial został zdjęty do czasu poprawek?...nie. Przez dobre trzy miesiące w zamierzony sposób okłamywał tysiące widzów. Typowa propagandowa chałtura i przykład wojny informacyjnej.

 • PoppinTom Osobiście obejrzałem serial tylko dla materiałów z rozpraw sądowych i tylko to jest jedyną jego wartością. Resztę wypowiedzi pomiędzy tymi materiałami przemilczę.

 • PoppinTom ocenił(a) ten serial na: 1

  perun_6 Zgadzam się. Ty będziesz milczał a za nas wypowie się Finkelstein. Mi to pasuje.

  PS: Będę z zaciekawieniem obserwował jaką ocenę wystawisz rzeczonemu serialowi.

 • PoppinTom Cóż takiego powiedział o nas Finkelstein w tym filmie?

 • PoppinTom ocenił(a) ten serial na: 1

  zweistein Nie nadążyłeś za naszą rozmową a co więcej wyciągnąłeś pochopne wnioski z których narodziło się bzdurne w kontekście serialu pytanie. No chyba, że faktycznie gdzieś się tam pojawia Finkelstein i mi umknął xD. Polecam wykłady WAI (np. J. Kosseckiego) które tłumaczą jak prowadzi się dziś wojnę. A wszystko najlepiej zacząć od pojęć podstawowych jak wojna hybrydowa i dokumentu:

  https://www.filmweb.pl/film/Dezinformacja-2009-510158

 • PoppinTom Znam film i do niego chciałbym się odnieść. Czy oprócz wspomnianej nieszczęsnej mapy (bezapelacyjnie niewłaściwej), znajdujesz w nim jakiekolwiek wątki, które można uznać za wrogie i niesprawiedliwe wobec Polaków? A jak przedstawiono sądownictwo izraelskie, wystarczająco "propagandowo'?

 • PoppinTom ocenił(a) ten serial na: 1

  zweistein Reszta ujdzie. Jest w polityce taka świetna zagrywka której byliśmy świadkiem jakiś czas temu na naszym politycznym podwórku. Gdy Sknerus McKwacz (wiadomo o kogo chodzi ;) próbował przeforsować trzy ustawy a udało mu się tylko jedną i wszyscy gratulowali sobie zwycięstwa. Jednocześnie nikt nie zauważył, że jedna przeszła. Tutaj mechanizm jest ten sam, poświęcam gońca zdobywam w finalnym rozrachunku hetmana i kończę...szach-mat.

  PS. Ja oczywiście zweryfikuję swoją ocenę ale dopiero po ponownym obejrzeniu całości do tego czasu jest to dla mnie pała z możliwością poprawki a od "finalnej" oceny i tak odejmę 2-4 gwiazdki za tą akcję z mapą.

 • PoppinTom ocenił(a) ten serial na: 1

  zweistein Liczyłem, że ty albo twój przedmówca zdementujecie lub potwierdzicie to jak wygląda na dzisiaj sytuacja z błędami w serialu. Nie zamierzam opłacać już Netflixa a wy najprawdopodobniej obejrzeliście serial w ostatnich dniach. Więc?

  odcinek 1:
  5:18 [mapa] i "a death camp called Treblinka in P."
  9:58 "1.7 mln Jews were annihilated in P."
  14:50 "he was a Nazi concentration camp guard in P."

  odcinek 2:
  0:21 "the Treblinka camp in P."
  1:43 "Treblinka extermination camp in P."

  odcinek 3:
  9:52 "to the Nazi death camps in P."
  11:03 [mapa]
  19:51 [mapa]

  odcinek 4:
  4:23 [mapa]
  37:44 "German death camps in P." (prawie dobrze)

  odcinek 5:
  10:27 [mapa]

 • PoppinTom Przy mapach dodano napisy mówiące o tym, że Polska była wówczas okupowana przez Niemcy. Nie wiem, czy zmieniono coś w samej ścieżce tekstowej, może nie. Natomiast nie bardzo wiem, dlaczego nie satysfakcjonują cię "nazistowskie obozy śmierci w Polsce". To prosty opis.

 • PoppinTom ocenił(a) ten serial na: 1

  zweistein Naziści to nie zielone ludziki z ciemnej strony Księżyca. Ten zwrot zawitał w wypowiedziach szczególnie polityków na stałe i jest wykorzystywany do oddzielenia nazistów i Niemców. Powszechna, zła praktyka. Tak samo zwrot "w Polsce", o jakiej Polsce tu mowa? Jak już to:

  "na ziemiach państw okupowanych"

  "na terenie Galicji" (nazwy dystryktów Gen. Guberni)

  "na terenie Generalnego Gubernatorstwa"

  "na zajętych ziemiach okupowanej II RP"

  W trakcie II WŚ nie straciliśmy podmiotowości (zdolność do posiadania praw, obowiązków, czynności prawnych) w stosunkach dyplomatycznych co próbuje się przekuć na twierdzenie iż obozy powstawały za naszym przyzwoleniem. W tej sprawie nie można odstąpić nawet na krok, bo później w książkach od historii będą pisać:

  "Rząd Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie zlecał budowę obozów zagłady".

 • PoppinTom Jaka Polska? Okupowana. Ja nie na wątpliwości, ty tak? Zaś naziści to rzecz jasna hitlerowskie Niemcy. Też wydaje mi się to dość oczywiste. Jeśli ktoś tego nie wie, nie h zetknie do jakiej netowej encyklopedii. Konia z rzędem temu, kto znajdzie tam rozwinięcie, wyjaśniające, że naziści to Polacy, którzy zaatakowali Niemcy, żeby wymordować Żydów.

 • PoppinTom ocenił(a) ten serial na: 1

  zweistein Historię piszą zwycięzcy i w każdej chwili można ją "zdefiniować na nowo". To co sugerujesz to myślenie życzeniowe a zatrzęsienie osób myślących płytko i powierzchownie (czyt. debili i tych którzy chcą nam przypiąć łatkę sprawców) osiąga pikę w ostatnich latach więc musimy dbać o zachowanie historii w rzetelnej formie. Zbywanie tego twierdzeniem iż ty nie wyobrażasz sobie innej jej wersji i tym iż na razie nie ma takich wpisów w encyklopediach i podręcznikach nic nie znaczy.

  Pierwszy lepszy filmik z YT:
  https://www.youtube.com/watch?v=RJEL8hZFm0E

  Ciekawe czy zdołałbyś przekonać tych z filmiku?

 • PoppinTom Na razie nie ma? Nie xbywam, tylko stwierdzam fskt. To kiedyś niby będzie, że nazistowska Polska wyniszczyła Żydów w obozach zagłady? Nie sądzę. Oczywiście, tych wierzących w spiski i poddających się manipulacjom nigdy nie zabraknie. Ale takich żadna definicja nie przekona.

 • PoppinTom ocenił(a) ten serial na: 1

  zweistein Czego tyczy się to pytanie:
  "Na razie nie ma?"

  Ten fakt który stwierdzasz nie dla wszystkich jest oczywisty np. w powyższym filmiku miałeś dowód a nadal twierdzisz, że nie miał miejsca i nie istnieją osoby obwiniające nas o masowe czystki.

  Niemcy, Rosja, Żydzi (np. Moshe Kantor) i wielu innych prowadzi rewizjonizm historyczny i nie ukrywają tego.

  Robisz nadzwyczajną ilość błędów ortograficznych i składniowych. Masz płacone ze obronę serialu czy wysuwam pochopne wnioski co do twojej narodowości innej niż Polska? Hmmm

 • PoppinTom Nie popadaj w paranoję i nie wietrz wszędzie spisków. Po Twoich wypowiedziach, widzę, że masz mocnego hopla na tym punkcie.

  Co do "w Polsce", to Polska istnieje od czasów Mieszka i nie wiem, czemu w dokumencie mieli by pisać inaczej. Na terenie Galicji? Nieźle mnie rozbawiłeś.

  Odnośnie filmiku który podlinkowałeś, to nóż się w kieszeni otwiera słuchając takiego idioty, lecz w przypadku tego serialu nie popadajmy w skrajność.

 • PoppinTom ocenił(a) ten serial na: 1

  perun_6 Wietrzenie spisków w przypadku Netflix to nie przejaw szaleństwa a wyuczonej przezorności dla ich produkcji. Wielokierunkowa propagandowa tuba z czerwonym logo.

  Co do Polski można się kłócić ale im dokładniej coś opisane tym lepiej. Galicja? Bardzo fajne i co ważniejsze niemal neutralne określenie. Do umiejscowienia obozów i gett na mapie w sam raz. Jak bym napisał "byłej Galicji" to też by było źle? Po IWŚ takie określenie nadal funkcjonowało i było używane jako kraina historyczna, jego używanie nie skończyło się w 1918r.