Iwan Groźny z Treblinki

2019 5 odcinków
Iwan Groźny z Treblinki
6,8 3 428
ocen
6,8 10 1 3428
932
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
powrót do forum serialu Iwan Groźny z Treblinki
  • Serial jest świetny. Moim zdaniem prawdziwą gwiazdą serialu jest Yoram Sheftel - izraelski obrońca Demianiuka. Ma w sobie ten diabelski luz, spokój i pewność siebie.

    Jeśli chodzi o awanturę z umieszczona w serialu mapą Polski z lat 80-tych sąsiadującą z Czechosłowacją, NRD i ZSRR, na której zaznaczono niemieckie obozy zagłady, to trzeba powiedzieć, że w serialu jest mnóstwo wstawionych relacji telewizyjnych z lat 80-tych z procesu Demianiuka. Są to materiały telewizji amerykańskiej, izraelskiej i niemieckiej. W serialu przewija się mapa Polski lat 80-tych, ale trzeba wiedzieć, że jest to tylko zacytowany materiał amerykańskiej telewizji.

    Tak więc niepotrzebnie premier Morawiecki napisał list do szefa Netflixa w sprawie tej mapy i niepokazania mapy Generalnego Gubernatorstwa, bo przecież jest to jedynie materiał amerykańskich wiadomości w sprawie Demianiuka umieszczonych jako cytat w serialu. To nie twórcy serialu umieścili mapę, oni pokazali tylko telewizyjne relacje z tamtych czasów. Co też notabene dużo mówi o wiedzy ówczesnych Amerykanów na temat okupacyjnej historii Polski.

  • spike_lee Dla niektórych to kolejny dowód na żydowski spisek przeciwko Polsce.