PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780756}

Jack Ryan

7,4 10 698
ocen
7,4 10 1 10698
7,7 3
oceny krytyków
Jack Ryan
powrót do forum serialu Jack Ryan

Minusy:
1.Reyes- czarny charakter wzorowany na Maduro -zrobili z niego prawicowego nacjonaliste gdzie w realu jest lewicomym socjalistą i właśnie socjal jest jedną z przyczyn kryzysu.
2.Reyes jest nieciekawy i siedzi cały sezon w pałacu - w porównaniu do Suleimana z pierwszego sezonu wypada blado.
3.Brak Cathy - książkowej żony - mogli nagrać przynajmniej jakąś rozmowę telefonczną/przez Skype.
4.Wątek wyborów to nudny zapychacz. Postać kandydatki na prezydenta nie ma na nic wpływu w fabule i jest "bo tak"
5.Rozczarowujące wyjaśnienie wątku satelity i odwiertów - złoża tantalu na terenie Wenezueli chcą wydobywać wenezuelczycy sami bez USA! Skandal!
6.Kiepskie odwzorowanie klimatu Wenezueli i realiów tam panujących - polecam kanał na Youtube: BezPlanu
7.Uber - gość jest niby super komando-zabijaką a wychodzi z łodzi i ginie w lesie XD Do tego ma przy sobie telefonu satelitarnego, ani nawet krótkofalówki. Na domiar tego komandosi nie mają planu na wypadek rozdzielenia się - nie ustalili punktu ekstrakcji - Uber zamiast iść w górę rzeki błąka się i idzie w stronę dymu OMG - najgłupsza rzecz w tym sezonie
8.Wątek LGBT oczywiście musiał być, do tego pokazany dosadnie - namiętnie liżący się faceci są obrzydliwi. Mogli to zrobić subtelniej.
9.zamach w Londynie - snajper oddaje strzały i zabija VIPa, a Jack pierwsze co robi to wybiega frontowymi drzwiami(!) - gdyby Max poczekał to miałby go na widelcu (Jack nie wiedział czy już jest czysto i można wyjść)
10.Akcja w pociągu - po co ona uciekała? Jeszcze Max dopadł ją z biletem na Uniwersytet jego córki - mega słabe/leniwe zagranie scenarzysty.
11.Noomi z kulą w brzuchu ratuje Jacka - twardsza jest niż w Prometeuszu ;)
12.Komandosi w dżungli mają łatwo jak w Call of duty na easy.
13.Ostatecznie jednemu z komandosów kończy się ammo i się poddaje, ale żołnierze go zabijają na miejscu zamiast schwytać i wyciągnąć z niego informacje.
14.Nowiutkie Toyoty psują się i działają kiedy to pasuje scenarzyście ;)
15.Reyes pacyfikuje wybory zamiast zwyczajnie je sfałszować.
16.Atak agentów CIA na pałac prezydencki niepodległego państwa to już komedia.
17.Słodka końcówka -mogli już pokazać jak jakiś generał przejmuje władzę wcześniej zabijając panią Prezydent. Byłoby bardziej na poziomie i wiarygodnie.

Plusy
+NOWA CZOŁÓWKA jest super
+Noomi świetnie gra
+Max niemiecki najemnik dobra postać i aktor
+Arnold Vosloo czyli łysy najemnik (aktor z Mumii '99)
+muzyka
+pościg po dachach w Londynie - mrugnięcie okiem do MI:Fallout

Ogólnie duże rozczarowanie i spadek jakości. Oby w trzecim sezonie bardziej się przyłożyli do ciekawej historii.

ocenił(a) serial na 6
dezertx

a bym już nie chciał 3 sezonu,sila się ak mogą ale słabo im wychodzi.Właśnie obejrzałem 5 odcinek i zero logiki.Dlaczego ten bez oka boi się o swoją córke,co może Ryan jej zrobić ale on jedzie za Ryanem na uczelnię.Dalej,dlaczego Ryan jedzie sam do córki by spotkać się oko w oko z wyszkolonym zabójcą z którym nie miałby szans,olbrzymie ryzyko.Dalej,na co liczy Ryan,ze on mu zdradzi swoich mocodawców?Jaki ma atut Ryan,że ma córkę jego i co z tego,Ryan nie może nic z nia zrobić ani szantażować,torturować itd.Oczywiście Ryan ma farta,wiemy dlaczego.

ocenił(a) serial na 6
aronn

może się bał, że powie córce o jego grzeszkach, ale nie wiemy czy córka by tak uwierzyła "na słowo" Ryanowi...
Jak czytam zachwyty nad S2 to cytując Fisza: "Czy to ja nic nie rozumiem, czy oni zwariowali?"

ocenił(a) serial na 6
dezertx

No i za czorta nie mogę zrozumieć,dlaczego Uber ten czarny,zamiast czekać w łodzi na kompanów to on sobie ja opuszcza i sie gubi w dżungli :D

ocenił(a) serial na 6
aronn

tym bardziej to razi bo wcześniej mamy podbudowę z werbowaniem go niczym w Rambo2 a to taki w sumie łoś z niego XD

ocenił(a) serial na 6
dezertx

No i ten 6-ty odcinek,prezydent ktory podcina gardlo,WTF?!

aronn

Też nie mogłem zatrybić, dlaczego Uber opuścił swoje stanowisko?!? Doszedłem do wniosku, że patrol zbliżał się w kierunku łodzi i jego działanie miało na celu odciągnąć najemników w innym kierunku. Ponadto mnie najbardziej raziło brak łączności między ochroną pałacu prezydenckiego. Na dziedzińcu z hukiem wylądował śmigłowiec innego państwa, a mimo to każdy z żołnierzy i ochroniarzy był wielce zaskoczony i nie wiedział o intruzach.

ocenił(a) serial na 6
qik73

ale Uber powinien tam siedzieć w gotowości z odpalonym silnikiem i zapewniać im osłonę ogniową na ostatnich metrach przed łodzią a nie łazić po dżunglii jak janusz na grzybach

dezertx

Co prawda oglądałem tylko drugi odcinek pierwszego sezonu, jednak jeżeli serial jest tak absurdalny przez większość sezonu to sobie daruje bo już w tym odcinku od niby główny bohater kilkakrotnie próbował złamać kog do telefonu tego Suleimana i mówił że po dziesięciu próbach usuwa dane, ale o dziwo za kolejną próbą mu się udało wszystkie dane jego połączeń jednak były ;)

Po za tym główny bohater miał sporą ranę która krwawiła ale o dziwo wcale po założeniu koszuli tego nie było widać, co jeszcze lepsze rozciągał się bez żadnego bólu ;)

Po trzecie w tym odcinku brakuje akcji napięcia zwyczajne się dłużył, po za tym że skakaliśmy z kraju do innego kraju to dane sytuacje niewiele wnosiły do odcinka ):

ocenił(a) serial na 6
buterfly

Oglądaj, całościowo sezon jesy dobry

dezertx

Raczej sobie daruje dziwnie czuje że takich głupotek jest więcej ;)

buterfly

Pierwszy sezon jest naprawdę spoko, jest zachowany jako tako klimat Clancy'ego. Drugi sezon to dramat i festiwal idiotyzmów w scenariuszu

psysutra

Tak mnie ten odcinek odstraszył że nawet nie obejrzałem całego pierwszego sezonu, jeżeli jeden odcinek ma tyle głupotek to uważam słusznie sobie go darowałem :)

ocenił(a) serial na 8
dezertx

Aż tak przeszkadza Ci jak dwaj faceci się całują? A gdyby to była para hetero to już spoko? Lub lesbijki? Osoby LGBT są wokół nas, więc nie dziwne, że są także w serialu. I nie ma tutaj porcji 50/50, bo jednak osób hetero jest więcej, i takich wątków również pojawia się wiele, a jeden nawet jest pobocznym w pierwszym sezonie

ocenił(a) serial na 6
pomidor2002

Jako faceta obrzydza mnie patrzenie na dwóch facetów leżących się na ekranie i jest to jak najbardziej normalne. Twórcy jeśli chcą się przypodobać jednej grupie to tracą w oczach drugiej. Czysta akcja i reakcja

ocenił(a) serial na 8
dezertx

Nie jest to jak najbardziej normalne, zwłaszcza jeśli nie obrzydza Ciebie jak para hetero się liże, bo przecież tam też jest facet

ocenił(a) serial na 6
pomidor2002

https://youtu.be/ztQu0e7fdiM
Od 5:30 masz wytłumaczone

ocenił(a) serial na 8
dezertx

To jest najgłupsza rzecz jaką słyszałem xD
Jakoś facetów też podnieca dupa dziewczyn, więc ten argument nie ma sensu.
Dodatkowo nie każda para homo bawi się swoją dupą oraz lesbijki też mogą to robić, tak samo jak para hetero

ocenił(a) serial na 6
pomidor2002

Dla normalnego faceta drugi facet jest obrzydliwy. Tyle.
A jeśli z całego filmiku tylko tyle zrozumiałeś to szkoda

ocenił(a) serial na 8
dezertx

Kazałeś przesłuchać od 5:30, więc tak zrobiłem

dezertx

Owszem hetero-facetów odrzuca widok całujących się facetów, ba! Większość lasek czysto hetero to odrzuca, o ironio ale już i facetów i laski hetero często jarają pocałunki /aktty dwóch seksownych lesbijek (zazwyczaj są bi albo na potrzeby korzyści, roli itp. TO robia ponieważ stattystycznie w większości zadeklarowanych lesbijskich par przynajmniej jedną osobą jest nieatrakcyjna).
Reasumując też próbuje dla dobra ogółu i zwykłej przywoitosci walczyć że swoją natura która mi zapala lampkę jak się dwóch (nawet dobrze zbudowanych i przystojnych) całuję czy więcej i cie rozumiem ale na litość boska! Wypunktowałem właśnie hipokryzję takiego myślenia, a Twoja postawa to nie homofobi a gejofobizm potem się dziwić ze częściej się wieszamy, mordujemy (bliskich /osoby postronne) wpadamy w nałogi skoro cały świat jest przeciwko nam jednocześnie więcej wymagając niż od kobiet (szczególnie dziś).
Ale to jest niepotrzebna dygresja z naszej strony mamy rozmawiać o aspektach filmu, a więc owszem też uważam iż wątek pary gejów jest wprowadzony na siłę że względu na aparaty korporacyjne które dla własnych korzyści przez przychylność danym organizacja (kasa misiu kasa) będą nam wdrażać coraz częściej nie nam to oceniać. W produkcjach popkukitruy oceniajmy przede wszystkim wartość fabularno - scenariuszowa danych postaci, a w życiu... ludzi za ich wartości, podejście do drugiego człowieka i zwyczajnie charakter!!!
Wszystkiego dobrego wam ogólnie życzę.

dezertx

chłopie, dlaczego kopiesz się z trollem? to nie Twój poziom.
on ma zadania do wypełnienia na forum. :))

pomidor2002

jest troll !!!! jak mogłoby nie być ruskich trolli? :))

ocenił(a) serial na 8
dezertx

A co do złapania komandosa to oni chcieli go pojmać, ale ich wkurzył i zadziałali pochopnie

ocenił(a) serial na 8
pomidor2002

Bitch please, to nie wyzwalanie obozu koncentracyjnego aby mogli pod wpływem emocji zadziałać, armia to nie miejsce na takie rzeczy a na wykonywanie rozkazów. Ewidentnie tutaj scenarzysta postanowił dołożyć emocji w serialu rezygnując z logiki. Niestety drugi sezon jest dużo mniej logiczny.

dezertx

XDDD

ocenił(a) serial na 8
dezertx

Dodałbym jeszcze że za bardzo poszli w stronę akcyjniaka i uleciał klimat"prawdziwego" Ryana. No cóż chyba się już nie doczekam czegoś zrobionego na modłę filmów z Baldwinem i Fordem. Ps. Ryan(analityk) i Greer (szycha) idący na pierwszą linię w każdym sezonie to też takie odrealnione :). Przynajmniej w pierwszym sezonie oszczędzili nam wątku homo...

ocenił(a) serial na 8
dezertx

7. Co do Ubera.....okrada go z broni DZIECIAK - to dla żołnierza wieczna hańba

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones