PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811978}

Jak nas widzą

When They See Us
8,2 27 821
ocen
8,2 10 1 27821
9,2 4
oceny krytyków
Jak nas widzą
powrót do forum serialu Jak nas widzą

Każdy odcinek dosłownie wbija w fotel i sprawia, że po seansie człowiek musi zbierać szczenę z podłogi. Mimo, że z doniesień medialnych dużo słyszy się o pewnych nieprawidłowościach i swego rodzaju wadliwości amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, człowiekowi aż wierzyć się nie chce, że coś takiego mogło się wydarzyć naprawdę. Ale niestety się wydarzyło.

Ten serial po prostu trzeba zobaczyć - mimo że ogląda się go naprawdę mega trudno, z ciężkim sercem. Dawno nic nie wywarło na mnie aż tak wielkiego wrażenia. Rewelacyjne zdjęcia, muzyka, gra aktorska tych chłopaków. No majstersztyk.

ocenił(a) serial na 9
JulkaKulka

Julko Kulko, nietylko wadliwy jest wymiar sprawiedliwości, zobacz nasze podwórko, nikt chyba nie słyszał żeby jakikolwiek sędzia lub prokurator poniósł jakąkolwiek karę za źle wydany wyrok, z reguły policja obrywa a reszta dalej się panoszy i wydaje niesprawiedliwe wyroki w naszym kraju!, serial wbija w fotel daje do myślenia o naszym życiu i nas samych. Ciekawe co myślą ludziska któzy innych niesłusznie skazanych wsadzili na lata do więżienia. pozdrawiam

bystra45

Tego mi na końcu brakowało najbardziej. Osoby odpowiedzialne za zniszczenie 5 życia dzieciom i 5 rodzin bez odpowiedzialności. Nadal nie pojmuję czy z pobudek rasistowskich czy kariery czy połączenie obu chorych skrzywen.

JulkaKulka

Ale niestety się nie wydarzyło. A przynajmniej nie tak, jak pokazuje to ten "oparty na faktach" serial.

Szczegóły tutaj, proszę usunąć hashtagi, bo Filmweb nie kubi linków: http#s#://w#ww.#hoplo#fobia.#i#nfo/#bestie#-z-central-parku/?fbclid=IwAR1YR9F3TB CJdMLjkpljic7rKVEZe8QhrZk3xEAGflZhNHMtCYdDGV98SDo

Ryszard_Lipton

Przeczytałem cały. Ze skrajności w skrajność - "wybielanie" przez mass media czy w popkulturze podejrzanych, a artykuł który podrzuciłeś, w którym całość oparta jest na raportach, wypowiedziach i domniemaniach policji, prokuratora i innych z tego typu worka. Więc równie dobrze Twój "oparty na faktach" artykuł może gó#no znaczyć.
Trzeba włączyć swoje myślenie, wyrobić sobie własne zdanie, a nie tak jak pisałem wyżej ze skrajności w skrajność.

Dudiyoo

No to powiedz mi na czym niby należy się oprzeć? Dlaczego oficjalne raporty według Ciebie znaczą dokładnie tyle samo ,co teorie powielane w mediach? Co musiałbym ci podać ,żebyś uwierzył w którąkolwiek z podanych wersji? Bo ani media, ani serial, ani raporty, ani kryminologia, no to co?

Ryszard_Lipton

Dokładnie, niektórzy nie rozumieją na czym polega siła mediów i dlaczego takie seriale są kręcone z naciąganą wersją zdarzeń. Propaganda.

ocenił(a) serial na 8
Dudiyoo

Przyznam, że interesujące.

ocenił(a) serial na 8
Ryszard_Lipton

Przyznam, że interesujące.

ocenił(a) serial na 9
JulkaKulka

zdjęcia, muzyka, dialogi, gra aktorska- wymiata. Serio wbija w fotel

JulkaKulka

https://www.hoplofobia.info/bestie-z-central-parku/ może jednak warto doczytać, a nie łapać się na poprawność polityczną netflixa :)

mikefranz

co doczytac????
jaki 15 latek w koncu lat '80 zastanawial sie gwalcac nad nie pozostawieneim sladow????
cial ofiary powinno byc zrodlem minimim 6 roznych DNA, sorry ale nie znaleziono takowych, no chyba ze miasto mialo nadwyzke 41mln dolcow, a nowy burmistrz ukryl wyniki z '89, zeby przypodobac sie kolorowym-he....

ocenił(a) serial na 7
mikefranz

Prawda leży pewnie gdzieś po środku, ale na pewno zastanawiające jest to, że gdy pojawiła sie policja, to po parku biegało ok 40 rozwydrzonych małolatów i złapali akurat tych, którzy brali udział w gwałcie. Cud. Nie ma innych zatrzymań. Może i któryś z nich miał coś na sumieniu - bo pobić było więcej - ale że z parku nie udało się uciec akurat tym, którzy byli wini, nie wierzę. I jeszcze dwóch, których przypadkowo zgarnęli z ulicy następnego dnia, przynajmniej wg filmu, bo wg raportów było nieco inaczej.
My na pewno tego nie rozstrzygniemy.
Jak było wiedzą tylko oni.

mikefranz

Co za głupoty. Źródło takie jak dla zwolenników teorii spiskowych o tym, że Ukraińcy wymordowali wszystkich w Buczy i zwalają na Rusków. Miasto Nowy Jork wypłaciło 40 mln dolarów odszkodowania za niesłuszne skazanie na podstawie domniemań prokuratury. To pokazuje, że jednak to wszystko zostało zmajstrowane przez policję i prokuraturę. Takie były czasy i przestańcie wybielać białych. Takie historie są częste choćby w wyniku chęci zrobienia szybkiej kariery. Policjanci są naciskani przez prokuraturę a prokurator chce jak najszybciej dobry stołek a później miejsce w Kongresie. Patologia rodzi patologie. Wszystko co jest w podanym przez Cb artykule to dokładnie punkt widzenia policji i prokuratury. Skoro odszkodowanie dostali to pokazuje, że na nie zasłużyli. Takich spraw gdzie policja tam wymuszała zeznania jest całe mnóstwo. Dlatego każdy ma prawo uwierzyć w tę historię - bo pokazuje prawdę amerykanskiego wymiaru sprawiedliwości. Zaczyna się to zmieniać i to mocno ale lata 80te czy 90te to była totalna nagonka policji na czarnych.

ocenił(a) serial na 8
JulkaKulka

Bardzo smutny serial i strasznie wzruszający w końcówce.

użytkownik usunięty
JulkaKulka

Bez przesady. Skoro zbierasz szczękę z podłogi po tym serialu to co się z tobą dzieje na jakimś naprawdę dobrym ?

Mogę się ustosunkować do twojej wypowiedzi jak podasz mi swoje typy "naprawdę dobrych seriali" :)

JulkaKulka

Jak ktoś mi mówi, że takie rzeczy się nie wydarzyły to nie mogę przestać się śmiać. Ludzie dalej żyją w bańce mydlanej i oby ta bańka im nie pękła przed śmiercią bo mogą nie przeżyć tego co za nią zobaczą. Propagandą to są bajki o księżniczkach czekających na księcia a później mamy rozwody, mniejsza o to.

Z konkretów: Jak w samym serialu wspomniano dawniej była stosowana Technika Reida. Wystarczy o niej poczytać jak dużo było przypadków, nawet takich które doprowadziły do kary śmierci. To nie jest zwykłe zastraszanie to specjalna technika kilku kroków, której głównym celem jest przyznanie się do winy oraz uzyskanie materiału dowodowego np w formie wideo jak to było w serialu. Jak można powiedzieć , że to fikcja i nic takiego nie miało miejsca skoro tej techniki śledczy uczyli się na specjalnych kursach. Metoda stosowana również w Polsce choć nie wiem czy miała u nas jakąś nazwę. oczywiście zdaję sobie sprawę, że jak uzna się coś nieetycznym i zostaje usunięte to może stać się furtką dla wielu przestępców, którzy byli winni jednak to już moim zdaniem efekt domina.

A teraz znany przykład: Sprawa Tomasza Komendy , zapewne każdy o niej słyszał. Identyczna metoda przesłuchań sprawiła , że niewinny człowiek przeszedł przez to co ci chłopcy. Widziałem już reportaż z Tomaszem Komendą i czekam również na film bo liczę że się dowiem czegoś więcej o sprawie.

Zdaję sobie sprawę, że w przypadku "JAK NAS WIDZĄ" może chodzić o propagandę. Afroamerykanie jako całość zawsze lubili siebie stawiać w roli ofiary. Doczekali się prezydenta afroamerykanina i gdy "go stracili" mogli poczuć niedosyt ale czy ten ich OBAMA pozbył się rasizmu? Nie sądzę. Sprawa George'a Floyda stała się iskrą na którą wielu czekało po wyborze białego prezydenta. Thrump zawsze był dziwny, niby bogaty ale otoczony taką ilością doradców, że nie wiadomo co jest jego a co nie. Ciekawe skąd się wziął pomysł wykupienia tej rubryki w której Thrump domagał się dla nich kary śmierci. Czy możliwe by był jakoś związany z KKK i naprawdę chce Ameryki tylko białej ? To są pytania które można sobie zadawać bo tak działa propaganda.

Alan_F

Pisze się TRUMP, ale nie zdążyłem tego edytować, gdyż musiałem na chwilę wyjść. Nie jestem polonistą, ale błąd w nazwisku to taka trochę obraza wg mnie za co przepraszam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones