PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646794}

Jeźdźcy smoków

Dragons: Riders of Berk
7,6 10 407
ocen
7,6 10 1 10407
Jeźdźcy smoków
powrót do forum serialu Jeźdźcy smoków

Kocham Jak Wytresować smoka, mimo, że jest to bajka. Super, że robią te odcinki, bo wtedy cała seria jest całością. Dlatego Chętnie oglądam Jeźdźców Smoków. Jednak jest za dużo rzeczy, które no.. niezbyt mi się podobają. Rozumiem, że to jest serial i jakość jest gorsza niż w filmach.
Ale przeszkadza mi na przykład to, że Czkawka jest trochę inny. Mam wrażenie, że nie jest sobą :D. Mimo,że dubbinguje go ten sam aktor co w JWS 2 - Grzegorz Drojewski, to robi to inaczej, co sprawia, że Czkawka, który w filmie jest świetną postacią pod każdym względem, tutaj jest trochę kimś innym. Mówi inaczej, jego teksty... :\.
Kolejna sprawa to głos Astrid. Tutaj dubbinguje ją Julia Kołakowska, co również sprawia, że Astrid jest o wiele inna. Zmiana aktora, niestety zmienia charakter postaci. Szkoda, że JULIA KAMIŃSKA nie dubbinguje tutaj, ale to jest zrozumiałe :). Może kiedyś się zgodzi? .......
Moje uwagi mogą być przesadzone i są. Bo w końcu to tylko kreskówka, przeznaczona dla dzieci, które raczej wielu z tych rzeczy nie zauważą :D Ale oglądałam dużo wywiadów. Dla twórców całej serii tworzenie świata JWS jest wielką pasją i da się to zauważyć w ich wypowiedziach, dlatego mnie trochę zdziwiło, że np. pokazują potężną, najszybszą i najgroźniejszą Nocną Furię jako słabszego smoka niż był w filmie. Lub to, że z wielu wikingów zrobili postacie komiczne.
Mimo wszystko serial jest super i naprawdę go lubię. Uwielbiam bliźniaki ♥ I mimo wszystko Czkawkę, Astrid, wszystkie smoki i inne postacie. Chciałam tylko napisać, co mi czasami przeszkadza :)

ocenił(a) serial na 8
xwonderlandx

Ja tez zauwazyłam inne zachowanie Czkawki niz w filmie, i to nie przez to ze pan Grzegorz dubbinguje go inaczej, ale jego charakter jest inny niz w filmie. Wiemy jaki Czkawak był w pierwszej częsci filmu. Fajtłapowaty, wstydliwy, trzymający się na uboczu, ale jednocześnie bystry i sprytny. WIadomo ze jego postać się zmienia, w końcu zdobył przyjaciół nauczył się tresować smoki, zyskał w oczach ludzi z Berk. Mimo to w serialu Czkawak odmieniony jest az za bardzo. Jest zbyt.. "rządzicielski" jeśli mozna tak to nazwać. Bardziej jakiś taki ponury i sztywny. Było by nawet okej gdyby taki tez był w drugiej częsci filmu, bo w końcu to kontynuacja, i moglibyśmy uznać, że Czkawka taki się właśnie stał. Ale nie. W drugiej częsci filmu jest bardzo podobny do siebie z pierwszej części, za to tego serialowego Czkawke to przypomina w jakis 50%.

ocenił(a) serial na 8
Elvis007

Zgadzam się. Serial nie jest niestety potraktowany poważnie, a na to zasługuje ta seria. W kwestii Czkawki to problemem głównym jest to, że w filmie jako postać jest oryginalny, barwny i ma więcej cech charakterystycznych. W serialu jest on bardziej typowy, schematyczny. Ale wpływa na to myślę wiele rzeczy. Szkoda.

( Powyższą wypowiedź napisałam prawie półtora roku temu i nie zmieniam zdania. )

ocenił(a) serial na 8
xwonderlandx

ponad półtora roku temu*

Elvis007

Wez pod uwage ze w filmie drugim jest juz po przejsciach zwiazanych z Krancem Swiata, a jakby nie patrzec w tym sezonie jednak tocza cos na ksztalt wojny. A wiec no troche mu to pewnie spedza sen z powiek i stad ta zmiana. Zobacz na determinacje w koncowce drugiej czesci gdy leci pomscic Ojca i bronic Berk.

ocenił(a) serial na 8
xar_15

Rozumiem całkowicie. Zmiana postaci pierwszy film a drugi i tego jak dojrzał i tak dalej, to jest świetne. Bardziej mi chodzi Czkawka w JWS1 a Czkawka w serialu, że jednak w kreskówce jest to trochę słabiej zrobione. Jak w filmach jest wyrazistą i niesamowitą postacią, w serialu troszkę mniej. Ale w serialu tak jest ze wszystkim, także...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones