PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=218588}

Jednostka

The Unit
7,8 2 775
ocen
7,8 10 1 2775
Jednostka
powrót do forum serialu Jednostka

Słaby

ocenił(a) serial na 5

Z odcinka na odcinek coraz bardziej denerwuje mnie ten serial. Niektóre odcinki to kopie dobrych filmów np. Helikotera w ogniu czy G.I.Jane, scenarzystom chyba po prstu brak wyobraźni. Każdy odcinek, to osobna historia, nie ma żadnego wątku, który by widza trzymał w napięciu, który wszystko spinałby w jedną całość. Po prostu nie ma tego uczucia, że po zakończeniu odcinka muszę obejrzeć następny. Bohaterowie są sztuczni, do żadnego się człowiek nie przywiązuje, doprawdy wszystko byłoby mi jedno czy ktoś tam zginie czy nie. Najgorszy ze wszystkich jest Blane, tak przerysowany, że aż boli. Wielki, twardy, prawy, a jego zasady moralne są nie do naruszenia, do tego te jego patetyczne przemowy o oddaniu do swojego zacnego kraju. Takich ludzi nie ma. Na szczęście. Obejrzałam chyba 11 odcinków, więcej nie wytrzymam.

ocenił(a) serial na 8
marcysia_mis

Niestety problemem tego serialu jest to, że zdecydowanie 1 sezon jest najgorszy. Przeważają bardzo przeciętne odcinki o słabo nakreślonych wątkach. Co dziwne jednak jakoś brnąłem dalej i teraz akurat zabrałem się za 4 sezon - i miazga! Absolutnie ostatni sezon wymiata i niestety szkoda, że tak późno się twórcy rozkręcili bo dopiero 3 sezon jakiś poziom trzymał. Pierwsze dwa to niestety padaczka i co najgorsze trza je obejrzeć w zasadzie dla 4-5 wątków, które nagle wracają w pizdu gdzieś dalej. I to też można zaliczyć nieco na minus, że całkiem niemało jest wątków i to w sumie głównie pobocznych, które gdzieś mignęły w 2 sezonie, a nagle boom - okazuje się, że postanowili sobie o nim przypomnieć w 4 i zrobili coś z niego. I od 3 sezonu się zaczęły, że tak powiem łączone w jakiś sposób odcinki, bo w np. w zasadzie cały 1 sezon to sklejony na siłe paroma rzeczami zbiór zupełnie nie mających powiązania ze sobą odcinków - niemalże jak CSI. Więc moje zdanie, jak ktoś ma nieco więcej czasu w te zimowe dni to polecam jednak obejrzeć bo ostatni sezon mistrz! Szkoda, niestety jak już wspomniałem, że wcześniej bardzo różnie jest, pierwsze dwa to naprawdę niełatwo przebrnąć szczególnie jeśli właśnie nie ma się czasu i oczekuje raczej czegoś na poziomie od pierwszych odcinków

ocenił(a) serial na 8
marcysia_mis

Prawdziwa zabawa zaczyna się od ostatniego odcinka drugiej serii.. I potem jest już tylko coraz ciekawiej..
Kurczę, nie spodziewałem się, że serial się aż tak rozkręci..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones