Kobiety mafii

2018
Kobiety mafii
5,4 9 013
ocen
5,4 10 9013
957
chce zobaczyć
{"type":"film","id":807795,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Kobiety+mafii-2018-807795/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Kobiety mafii
  • Czy Vega do każdego filmu, który wyreżyseruje musi dorabiać miniserial ?!? (Służby specjalne,Botoks i Kobiety Mafii).

• Baczman007 To działa na banalnym schemacie.
    Od razu kręci kilkuodcinkowy serial, jego pocięty skrót wrzuca do kin pod przykrywką filmu, by potem do tv wrzucić niby nakręcony od podstaw serial, a finalnie okazuje się, że serial w 90% to ścinki wrzucone do kina. Dwa razy zarabia na tym samym bez zbędnego wysiłku.

• niepokorna_ja. ocenił(a) ten serial na: 4

PanKracjusz trzeba na czymś zarabiać ;P

• niepokorna_ja. Niby tak, ale moim zdaniem serial powinien być odrębną historią, a w rzeczywistości twórcy drugi raz serwują dokładnie to samo.

• użytkownik usunięty

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• użytkownik usunięty

Ten cały veganin.

• MaXXi ocenił(a) ten serial na: 6

PanKracjusz Nie dokładnie to samo, bo serial rozwija kinówkę, finalnie do kina idziesz właśnie na biedniejszą wersję. A w TV masz tą bogatszą wersję w nowe sceny, tylko pokrojone na kawałki.

Morał z tego masz taki, że na jego filmy nie warto chodzić do kina tylko oglądać za free jako serial. Nie dość że za darmo masz, to jeszcze masz bogatszą wersję w nowe scenki których w kinie po prostu nie zobaczysz.

• hbk06_qbas ocenił(a) ten serial na: 4

PanKracjusz Dokładnie :-) Tylko, że chyba przy pierwszym PitBullu, to mimo wszystko kręcił w zamyśle film, a nie serial, a dopiero jak film zrobił furorę, to zdecydował się na dokrętki, bo wątpię czy Samusionek albo Braciak braliby udział w przedsięwzięciu, w którym sceny z nimi miałyby być wywalone z kinowej wersji. (choć mogę się mylić)
    A dalej już jak napisałeś, zobaczył że mu się udało z PitBullem, to tym samym schematem pojechał ze Służbami, Botoksem i teraz Kobietami Mafii.

• hbk06_qbas To prawda. Wtedy kręcił film, czuwało nad nim studio, a dokrętki do serialu były potem o czym świadczy inny aktor w postaci Saida z wiadomych względów.
    Jednak, gdy Vega stawał się coraz bardziej niezależny - poszedł w prosty schemat. Filmy, które robił i był ich współproducentem kręcił na zasadzie - wiele godzin materiału, serial będzie, wrzucę film do kin, ale serial nie będzie niczym więcej, bo po co dokręcać coś do filmu i płacić dwa razy za obiekty, charakteryzację itp...Większe koszta...Lepiej zrobić coś od razu, skrót dać do kin, a potem to co nie wyszło w wersji kinowej wrzucić w serial :)

• Baczman007 Tak naprawdę zaczęło się to jeszcze od starego Pitbulla. Pierwszy film doczekał się wersji serialowej. A przecież jeszcze Vega książki pisał :-)

• Baczman007 Po pierwsze: nie musisz oglądać a po drugie: każdy chyba próbuje zarobić jak najwięcej. Póki to jest legalne - nie widzę żadnego problemu.

• Baczman007 No i bardzo dobrze, bo jego filmów oglądać się nie da, a seriale nawet całkiem zgrabnie mu wychodzą.

• Reznik ocenił(a) ten serial na: 7

perun_6 ale caly swiat tak kreci I my w przeszlosci tez mamy seriale skrocone o filmy do kina.....

• Paulo_Garcia ocenił(a) ten serial na: 6

perun_6 Nie oglądam filmów Vegi od Służb Specjalnych bo serial wychodzi o niebo lepiej.
    W sam raz na weekendowe kino w domu.
    Jak ktoś tu napisał nowe filmy Vegi przypominają zwiastuny seriali i szkoda tylko czasu na nie (ale to tylko moje zdanie). Za to seriale jako tako mają u Vegi jakąś poskładaną historię i fajnie to się ogląda.
    A że zarabia w ten sposób? Cóż, nikt nikomu nie nakazuje by iść do kina czy oglądnąć serial. Fajne bajki dla dorosłych i chwała mu za to że wypełnia tą lukę na rodzimym rynku.

• Bokciu ocenił(a) ten serial na: 7

Paulo_Garcia "Fajne bajki dla dorosłych..." - problem w tym, że to nie są bajki, a najprawdziwsza prawda, która jest tak szokująca, że lepiej uznać to za bzdury. Chwilami przerysowana - to fakt...

• FredPerry ocenił(a) ten serial na: 5

Bokciu No i co jeszcze, czasem coś tam jest na faktach, ale większość to i tak jakieś plugastwa i hehe żarciki. To nie stary Pitbull, gdzie prawie wszystko bazowało na autentycznych sprawach, poruszanych w książkach, Prawdziwych Psach czy Taśmach Grozy. A po tym Vega obrał niestety zupełnie inny kierunek...

• Bokciu ocenił(a) ten serial na: 7

FredPerry A "Służby specjalny"? Przecież to są same fakty, które z wiadomych powodów nie zostaną nigdy potwierdzone.

• Reznik ocenił(a) ten serial na: 7

Bokciu dokładnie

• Baczman007 przez to oglądając i film i serial ma się wrażenie, że film to zwiastun serialu i wiele scen w nim jest bez sensu, wyrwanych z kontekstu...

• Baczman007 Przecież nie musicie oglądać.

• Baczman007 to nie są miniseriale, to jest klasyczny extended cut tylko puszczany w odcinkach, jego dzieła nie mają właściwości serialu

• użytkownik usunięty

Baczman007 Patryk Vega jest po prostu idiotą. Co tu dużo mówić. Je*nięty jest

• nolusia ocenił(a) ten serial na: 5

Działa na tym schemacie od samego początku - od serialu "Pitbull" emitowanego w telewizji publicznej. Można się więc było do tego już przyzwyczaić, choć pamiętam, że ja też nie byłam w stanie oglądać kinowej wersji "Pitbulla" - po serialu miałam tylko odczucie "WTF, co to za żart".

Ja tam nie mam nic przeciwko takiej strategii reżysera- uważam, że serial "Botoks" czy "Kobiety mafii" były właśnie lepsze niż ich wersje kinowe. Oglądało się to o wiele przyjemniej, co jest dość logiczne - wątki w wersji serialowej były jednak trochę bardziej rozszerzone,a przynajmniej na pewno w "Botoksie", co mu jednak posłużyło.

Szkoda, że Vega nie nakręcił serialowej wersji "Pitbull : Nowe porządki" - lubię wersję filmową i w niej nawet ten standardowy zlepek nie do końca rozwiniętych czy zakończonych sytuacji i zdarzeń akurat nie przeszkadzał mi tak, jak w pozostałych dziełach Patryka, jednak wydaje mi się, że sporo sytuacji w "Nowych porządkach" można było bardziej kompletnie wytłumaczyć i na pewno wiele osób obejrzałoby taką rozszerzoną wersję serialową. Myślę, że ten "Pitbull" cieszyłby się sporą popularnością, szkodą jednak że szanse na to są nikłe, choć pojawiały się i takie plotki :(

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• Robert_Kobus sam ku.wa zapłać za oryginałpatrze co sciągasz własnie

• Baczman007 chory jesteś człowieku,nie pisz do ludziten projekt musiał być w kinach bo ma rozmach,a seriali nie puszcają w kinach,co pisowcu myslisz że twoje radio maryja albo tvp zapłaci

• Robert_Kobus Swoje życiowe frustracje zachowaj dla siebie ;)